Uruchamiamy program zdrowotny, adresowany do młodych mieszkańców Marek
Uporczywy smutek, rosnące zmęczenie, coraz gorsza koncentracja, spadek apetytu, brak możliwości odczuwania przyjemności – to mogą być objawy depresji. Jeśli chorych na depresję zostawimy samych sobie, może się to skończyć tragicznie – nawet próbą targnięcia się na swoje życie. Tymczasem każde życie jest na wagę złota.
Depresja dotyka niestety wszystkie pokolenia, w tym młodych ludzi. To właśnie im dedykujemy kolejny program zdrowotny. W poniedziałek (10 marca) podpisaliśmy umowę na realizację „Programu profilaktyki zaburzeń depresyjnych wśród nastolatków uczęszczających do szkół na terenie Gminy Miasto Marki na lata 2025-2027”. Realizatorem programu będzie firma Alma Libre Beata Sawoń. Uzyskaliśmy na ten cel dofinansowanie z NFZ.
Depresja dotyka coraz większej grupy nastolatków. Nasz program będzie dotyczyć uczniów klas VII. Pieniądze przeznaczymy na terapie dla dzieci wskazanych przez nauczycieli, pedagogów i rodziców. Jestem przekonana, że będzie to duża pomoc dla dużej grupy młodzieży – mówi Beata Sawoń.
Ze strony miasta umowę podpisał Paweł Pniewski, zastępca burmistrza.
To nasz trzeci program zdrowotny. W pierwszym – Szpitali Ratownika Cegiełki – uczymy dzieci pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugim programem jest Marecka Szkoła Rodzenia – podkreśla Paweł Pniewski.
Przypomnijmy, że bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychoterapetycznej udziela uruchomione niedawno Centrum Wspierania Rodzin Pomost.
47 odpowiedzi