Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia
Gmina Miasto Marki - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Wodociągowy rekord

Informacja Wodociągu Mareckiego

Po raz pierwszy w naszej historii w ciągu doby wtoczyliśmy do sieci ponad 8,5 tys. m. sześć. Markowej Wody.

Po dniach chłodu nadeszła fala upałów, która natychmiast przełożyła się na wzmożoną pracę obu stacji uzdatniania wody Wodociągu Mareckiego. Pierwszy sygnał zwiastujący rekordowy weekend pojawił się w sobotę (20 czerwca), kiedy do miejskiej sieci dostarczyliśmy aż 8442 m³. To wynik wyższy od dotychczasowego rekordu z lipca 2025 roku, który wynosił 8297 m³. Prawdziwe apogeum nastąpiło jednak w niedzielę (21 czerwca) - popyt na wodę osiągnął nienotowany dotąd poziom, a nasze wodomierze zarejestrowały w ciągu tej doby 8514 m³.

- Aktualny rekord jest wyższy od poprzedniego o 2,5 procent. Jest też o 38 procent wyższy od średniodobowej produkcji z 2025 roku, która wynosiła 6164 m³. Jeśli natomiast zestawimy obecny rekord z dniem o minimalnym poborze - czyli pierwszym dniem Świąt Bożego Narodzenia (4709 m³) - mówimy o wzroście aż o 81 procent - podkreśla Paweł Pakuła, kierownik działu wodociągowego Wodociągu Mareckiego.

Jak wyobrazić sobie taką ilość wody? Z matematycznego punktu widzenia ustawilibyśmy sześcian, którego każdy bok liczyłby aż 20 m. Tyle ma pięciopiętrowy budynek mieszkalny! A skoro jesteśmy przy mieszkaniach - w niedzielę każde gospodarstwo domowe zużyło średnio 500 litrów wody.

Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że to dopiero początek letnich wyzwań. Już 29 czerwca maksymalne temperatury na Mazowszu mogą sięgnąć nawet 39°C, co z pewnością wywoła kolejny skok zapotrzebowania na wodę.

Wodociąg Marecki jest w pełni gotowy na te obciążenia. Stabilne zasilanie miasta gwarantuje praca dwóch niezależnych obiektów: Stacji Uzdatniania Wody (SUW-1) przy ul. Żeromskiego oraz SUW-2 przy ul. Spacerowej.

Zapewnienie tak dużych ilości wody mieszkańcom jest możliwe dzięki konsekwentnie realizowanym oraz planowanym modernizacjom i remontom infrastruktury wodociągowej. To właśnie takie działania pozwalają utrzymać pełną sprawność sieci nawet w okresach rekordowego poboru.

Dlatego już w nocy z wtorku 23 czerwca na środę 24 czerwca przeprowadzimy kolejne kluczowe prace - wymianę węzła zasuw wodociągowych przy ul. Żeromskiego. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy. W planach są również zmiany w pracy hydroforni SUW-1, które dodatkowo wzmocnią bezpieczeństwo dostaw wody na kolejne lata.

suw.jpg
👍
2
👎
0
😲
1
Więcej

Perły dawnej motoryzacji - reportaż

Cudowne samochody, wspaniali ludzie, dostojny przejazd ulicami miasta, piękna pogoda - tak w telegraficznym skrócie można opisać dziewiąty zjazd zabytkowych pojazdów w Strudze. Zobaczcie reportaż z tego wydarzenia!


7289.jpg
👍
17
👎
0
😲
6
Więcej

Wymień swój stary piec! Weź nawet 25000 zł dotacji

Mieszkasz w Markach? Chcesz wymienić kopciucha i zyskać miejską dotację? Taką możliwość daje coroczny program naszego miasta, którego celem jest zmniejszanie niskiej emisji, powodującej wiele groźnych chorób.


Nie truj! Wymień swój stary piec na paliwo stałe!


Wnioski przyjmujemy od 1 kwietnia 2026 roku do 15 lipca 2026 roku.


Wysokość dotacji celowej wynosi 75% kosztów kwalifikowanych na realizację jednego zadania, jednak nie więcej niż:

  • 8 000,00 zł dla zadania związanego z zakupem i montażem źródła ciepła opartego na paliwie gazowym lub oleju lub energii elektrycznej wraz z demontażem istniejącego systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, lub
  • 25 000,00 zł dla zadania związanego z zakupem i montażem pompy ciepła wraz z demontażem istniejącego systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym.


Dotacja celowa przyznawana jest jednorazowo na jedno zadanie.


O udzielenie dotacji celowej może ubiegać się Wnioskodawca, który spełnia łącznie następujące warunki:

  • jest właścicielem lub posiada inny tytuł prawny do władania nieruchomością, na której zamierza zrealizować zadanie,
  • dokona zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ekologiczne źródła ogrzewania na nieruchomości zlokalizowanej na terenie Miasta Marki na warunkach określonych w Regulaminie,
  • nie posiada zainstalowanego drugiego źródła ciepła ogrzewającego tę samą powierzchnię użytkową (z wyjątkiem kominków opalanych drewnem),
  • nieruchomość, na której ma być dokonana zmiana systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ekologiczne w ramach zadania, musi w dniu złożenia wniosku posiadać wykonane przyłącze do istniejącej sieci gazowej (w przypadku montowania nowego źródła ogrzewania opalanego gazem).


Dotacja celowa przysługuje Wnioskodawcy, u którego funkcjonował będzie wyłącznie ekologiczny system ogrzewania, przy jednoczesnym spełnieniu warunku, że dotychczas istniejący piec lub kocioł c.o. opalany paliwem stałym zostanie fizycznie i na stałe zlikwidowany.


Do kosztów kwalifikowanych dotacji celowej, w przypadku wymiany pieca na paliwo stałe na:

1) ogrzewanie gazowe, elektryczne lub olejowe zalicza się:

  • koszt demontażu pieca lub kotła centralnego ogrzewania (c.o.) na paliwo stałe,
  • koszt zakupu nowego źródła ogrzewania pieca c.o., w tym zakup zasobnika ciepłej wody użytkowej,
  • koszt montażu nowego źródła ogrzewania wraz z montażem zasobnika ciepłej wody użytkowej,
  • koszt wykonania lub modernizacji instalacji związanej z nowym źródłem ogrzewania, wyłącznie w miejscu montażu nowego źródła ogrzewania (podłączenie, dostosowanie do istniejącej sieci c.o., gazowej, wodnej - w przypadku montażu zasobnika ciepłej wody użytkowej),
  • koszt modernizacji systemu odprowadzania spalin niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania nowego źródła ogrzewania (w tym zakup oraz montaż nowego komina oraz elementów z nim związanych),
  • koszt zakupu automatyki wewnętrznej i zewnętrznej służącej do obsługi nowego źródła ogrzewania;

2) pompę ciepła zalicza się:

  • koszt demontażu pieca lub kotła centralnego ogrzewania (c.o.) na paliwo stałe,
  • koszt zakupu pompy ciepła,
  • koszt montażu pompy ciepła.


Wnioskodawca ubiegający się o dotację celową zobowiązany jest do złożenia kompletnego wniosku o dotację:

  • WD1 - wniosek o dotację - dla osób fizycznych, w tym przedsiębiorców - osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, lub
  • WD2 - wniosek o dotację - dla osób prawnych, wspólnot mieszkaniowych, gminnych lub powiatowych osób prawnych

wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami określonymi we wniosku. Wniosek należy złożyć przed zakupem i wymianą istniejącego systemu ogrzewania, wskazując planowany typ urządzenia.


Za termin złożenia wniosku uważa się dzień, w którym wniosek wpłynął do Urzędu Miasta Marki. Wnioski można składać:

  • osobiście w kancelarii Urzędu Miasta Marki, lub
  • za pośrednictwem operatora pocztowego, lub
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w sposób zapewniający bezpieczeństwo, wiarygodność i niezaprzeczalność danych w nich zawartych oraz w sposób zapewniający ich ochronę przez nieuprawnionym dostępem, poprzez e-Doręczenia.


Wniosek o udzielenie dotacji powinien spełniać następujące warunki formalne:

  • być złożony na właściwym formularzu,
  • mieć wypełnione wszystkie wymagane pozycje,
  • być opatrzony podpisem Wnioskodawcy,
  • mieć dołączone wszystkie wymagane załączniki.


Pozytywne rozpatrzenie wniosku o udzielenie dotacji, następnie podpisanie umowy z Gminą Miasto Marki jest podstawą do rozpoczęcia realizacji zadania.


Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem udzielania dotacji.

Uchwała Nr V/63/2024 Rady Miasta Marki z dnia 28 sierpnia 2024 r. w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowych z budżetu Gminy Miasto Marki na zadania służące ochronie powietrza a polegające na ograniczeniu emisji zanieczyszczeń poprzez trwałą zmianę istniejącego systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ekologiczne w budynkach zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Marki (Dz. Urz. Woj. Maz. z 2025 roku poz. 3653).


Wzory wniosków o dotację:

  • WD1 - wniosek o dotację - wzór dla osób fizycznych, w tym przedsiębiorców - osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą,
  • WD2 - wniosek o dotację - wzór dla osób prawnych, wspólnot mieszkaniowych, gminnych lub powiatowych osób prawnych


baner - nie truj! wymień swój piec.jpg
👍
0
👎
0
😲
1
Więcej

Wymiana wodomierzy - od 23 VI

Informacja Wodociągu Mareckiego

O jutra (23 VI) nasi pracownicy rozpoczną wymianę wodomierzy na terenie posesji przy ulicach:

  • Skowroniej 2, 4, 8, 10, 12, 20, 24, 25, 25A, 25B, 27, 27A, 27B, 32,33,33A, 35, 36, 38, 40 oraz dz.55/8
  • Sadowej 10
  • Sikorskiego 6/1, 6/2, 6A/1, 6A/2, 10/1, 10/2, 10A/1, 12/1, 12A/1, 12A/2
  • Skłodowskiej 8, 10, 5A/1,22A
  • Słonecznej 2A
  • Sobieskiego 61/1
  • Sokolej 1, 1A, 3, 3A, 3B, 3C, 13, 15, 18, 19, 22
  • Solskiego 1, 2, 3, 3A, 6, 24
  • Sosnowej 7
  • Sowiej 1, 3, 5, 6, 7, 7A, 8, 10, 12, 13, 15, 16, 19, 20D/1, 24, 26, 28, 30, 32, 34
  • Stawowej 1, 1A, 2, 3, 4, 5, 5A, 5B, 6, 7, 8, 10, 10A, 12, 14, 16, 16A,
  • Strzeleckiej 1A, 1B, 2, 2A, 6A, 6B, 10, 12, 14, 15, 17, 18,

Jest to bezpłatna usługa, dokonywana co pięć lat przez nasze przedsiębiorstwo. Jeśli Państwa nie zastaniemy, zostawimy informację o naszej wizycie. Można się z nami kontaktować dzwoniąc na numer 608-345-546. Z góry dziękujemy za życzliwe przyjęcie!

STRONA INTERNETOWA SZABLON  (19).jpg
👍
8
👎
0
😲
0
Więcej

Program Mikroretencja

Już 22 czerwca rusza nabór wniosków w programie Mikroretencja. Program jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. To szansa dla właścicieli domów jednorodzinnych na uzyskanie nawet 8 000,00 zł dofinansowania do budowy systemów gromadzenia i wykorzystywania deszczówki. Tego samego dnia odbędzie się webinar, podczas którego wyjaśnimy zasady programu oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące ubiegania się o wsparcie.


Jak wykorzystać wodę opadową przy domu i jednocześnie skorzystać z dofinansowania? Zapraszamy na webinar poświęcony projektowi grantowemu "Wsparcie indywidualnej mikroretencji wód opadowych na terenie województwa mazowieckiego" - Mikroretencja.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2026 r. o godz. 12:00 i będzie okazją do poznania najważniejszych zasad programu oraz praktycznych informacji dotyczących ubiegania się o wsparcie.


Podczas webinaru doradcy energetyczni wyjaśnią m.in.:

  • które koszty kwalifikują się do uzyskania wsparcia finansowego,
  • jakie załączniki i formalności są wymagane,
  • czy otrzymane środki można połączyć z innymi formami pomocy,
  • w jakim terminie można aplikować oraz jakie kryteria należy spełnić.

To spotkanie dla osób, które chcą lepiej gospodarować wodą opadową, ograniczyć jej odpływ z posesji i dowiedzieć się, jak skorzystać z dostępnego wsparcia.

Rejestracja na webinar o programie - kliknij w LINK.


Program Mikroretencja ma na celu zwiększenie retencji wód opadowych przy budynkach jednorodzinnych. Przyczyni się do ochrony lokalnych zasobów wodnych, łagodzenia skutków suszy i przeciwdziałania podtopieniom. Nabory dla grantobiorców (osób fizycznych) zostaną ogłoszone przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej 1 czerwca 2026 roku. Wnioski należy składać do właściwego WFOŚiGW dla danego województwa poprzez Generator Wniosków o Dofinansowanie . Rozpoczęcie składania wniosków - 22 czerwca 2026 roku.


Co obejmuje dotacja?

Dotacja obejmuje zakup, montaż, budowę, rozbudowę i uruchomienie instalacji. Systemy muszą umożliwiać zatrzymanie lub wykorzystanie wody opadowej na terenie nieruchomości - bez konieczności odprowadzenia do kanalizacji (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych).

Uprawnieni wnioskodawcy

Osoby fizyczne będące właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości z budynkiem mieszkalnym, służącym do stałego lub czasowego zamieszkania.

Inwestycje zakończone

Program obejmuje wyłącznie inwestycje zakończone, których koszty kwalifikowane zostały poniesione od 1 lipca 2024 roku.

Wyłączenia

Nie można uzyskać dofinansowania na przedsięwzięcia lub ich elementy już sfinansowane ze środków WFOŚiGW lub NFOŚiGW, np. w ramach programu "Moja Woda". Instalacje nie mogą służyć działalności gospodarczej ani rolniczej.

Więcej informacji o programie na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

mikroretencja.jpg
👍
15
👎
3
😲
5
Więcej

Zbliżamy się do "setki"

W 2020 r. zainaugurowaliśmy program zamiany dróg gruntowych na asfaltowe, określanych czasem mianem tzw. nakładek. Były (i są) to inwestycje polegające na ułożeniu podbudowy z kruszywa, ułożeniu dwóch warstw asfaltu oraz poboczy po obu stronach jezdni. Dziś (17 VI) przedstawiliśmy radnym aktualne dane z realizacji tego typu przedsięwzięć drogowych. I mamy tu dla Państwa kilka ciekawych liczb.

  • 24,5 km - tyle, dzięki naszemu programowi, zniknęło gruntówek, zamieniając się w asfaltówki
  • 1,07 mln zł - tyle wynosił średni koszt ułożenia kilometra nakładki
  • 222 zł - tyle wynosił średni koszt ułożenia metra kwadratowego nakładki
  • 93 - tyle ulic bądź ich odcinków ułożyliśmy w tej technologii

Zbliżamy się więc do tytułowej "setki". Sporo wskazuje na to, że dojdzie do tego w tym roku. Wyłoniliśmy bowiem wykonawcę w tegorocznym przetargu i w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę na realizację prac. Mamy kolejny pakiet gotowych projektów, więc liczymy, że na mareckich ulicach znów niedługo pojawią się rozściełacze asfaltu. Trwają jeszcze analizy, które ulice pójdą na pierwszy, tegoroczny ogień. W tym przetargu ułożymy 9,5 tys. mkw asfaltu.

Z każdym rokiem będzie jednak coraz trudniej realizować program budowy nakładek. Nie tyle z powodów finansowych, ile własnościowych. Tam, gdzie układamy asfalt, musimy mieć pełną własność gruntu. A to często jest przeszkoda trudna do pokonania. Wejście w procedurę ZRID jest kosztowne i czasochłonne. Dlatego cieszą nas takie inicjatywy, które kiedyś wyszły od mieszkańców odcinka ulicy Skorupki (2011 r.), a teraz Ceramicznej. Przekazali nam brakujące fragmenty własności gruntu pod drogę. Na Skorupki jest już asfalt, na Ceramicznej będzie w tym roku. Dziękujemy!

asfalt.jpg
👍
7
👎
0
😲
2
Więcej

Uwaga! W przyszłym tygodniu możliwy nocny spadek ciśnienia wody

Szanowni Państwo,

W nocy z 23 do 24 czerwca będziemy wymieniać węzeł zasuw wodociągowych, przy pomocy którego wtłaczamy uzdatnioną wodę ze Stacji Uzdatniania Wody nr 1 (SUW-1) do miasta. Znajduje się on w ulicy Żeromskiego, która obecnie jest przebudowywana przez miasto. Korzystamy więc z tej doskonałej okazji, by zmodernizować naszą infrastrukturę i w ten sposób zapobiegać potencjalnym sytuacjom awaryjnym. Nasza spółka od wielu lat realizuje takie działania wyprzedzające, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie stabilności pracy systemu wodociągowego pomimo rosnącego zapotrzebowania na H20.


Planujemy, że nasze prace będziemy realizować od godz. 23.00 (wtorek, 23 VI) do godz. 5.00 (środa, 24 VI). Z tego powodu:

  • zostaną przerwane dostawy wody w ul. Żeromskiego
  • w południowej części miasta spadnie ciśnienie wody


Dlaczego tak się stanie? Obecnie nasze miasto jest zasilane z dwóch stron - od południa przez SUW-1 oraz od północy - przez SUW-2. W nocy z 23 na 24 czerwca zasilania miasta weźmie na siebie SUW2. W związku z tym w północnej części miasta nie powinno dojść do spadków ciśnienia wody. Takich możemy się spodziewać natomiast w południowej części miasta.


Mamy nadzieję, że nocne prace pójdą błyskawicznie i nad ranem, 24 czerwca, w każdym mareckim domu ciśnienie będzie takie jak zwykle. Jednocześnie, jak przy każdej ingerencji w infrastrukturę wodociągową, nie można całkowicie wykluczyć nieprzewidzianych okoliczności technicznych. Gdyby takie nastąpiły, będziemy o nich bezzwłocznie informować. Z uwagi na zakres robót numer telefonu pogotowia wodociągowego może być zajęty, więc zachęcamy do sprawdzania aktualizacji na stronie wodociągu (www.wodociagmarecki.pl) oraz w mediach społecznościowych.


Z uwagi na nocne odwrócenie kierunku przepływu wody w sieci następnego dnia może wystąpić chwilowe pogorszenie jej parametrów organoleptycznych. Mogą też się pojawić objawy zapowietrzenia instalacji, widoczne jako białe zabarwienie wody, które powinno ustępować po krótkim czasie.


Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, ale dzięki takim zmianom nasz system wodociągowy pracuje sprawnie 24 h przez 365 dni w roku.


Przygotowujemy kolejne inwestycje. Jedną z nich jest budowa sieci wodociągowej o średnicy 315 mm w ulicach Karłowicza-Sobieskiego Modrzewiowa (KSM). Dzięki niej będziemy mogli tłoczyć wodę o odpowiednim ciśnieniu z SUW-2 w Strudze w stronę centrum miasta. Chcemy ją zrealizować, zanim rozpoczną się roboty drogowe na trasie KSM. W tym roku planujemy również wymienić kompletne sterowanie zestawem hydroforowym SUW-1 po prawie 30 latach ciągłej pracy.

13275.jpg
👍
16
👎
0
😲
5
Więcej

Biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń nieczynne

Szanowni Państwo,

Informujemy, że 18-19 czerwca 2026 roku Biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń będzie NIECZYNNE.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Jednocześnie przypominamy, że wniosek CEIDG-1 można złożyć w dowolnym Urzędzie Miasta/Gminy/Dzielnicy.

Ponadto osoby dysponujące bezpiecznym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym mogą załatwić sprawy dotyczące wpisów w CEIDG za pośrednictwem strony internetowej biznes.gov.pl.

👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Akcja sterylizacja 2026

Złóż wniosek - wykastruj i oznakuj bezpłatnie swojego psa lub kota!


Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych. Poprzez zabieg kastracji (sterylizacji) należy rozumieć pełne chirurgiczne usunięcie macicy wraz z przydatkami u samic oraz całkowite usunięcie jąder u samców.

Od 2018 prowadzimy nasz gminny program zapobiegania niekontrolowanemu rozrodowi zwierząt pn. "Akcja sterylizacja". Co roku program cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli czworonogów, chcących zadbać o swoje pupile - zaznacza burmistrz Jacek Orych.


Wnioski o sfinansowanie zabiegów należy składać od 25 maja 2026 roku do 31 sierpnia 2026 roku (lub wcześniejszego wyczerpania środków finansowych):

  • osobiście w kancelarii Urzędu Miasta Marki (pok. 13), albo
  • za pomocą adresu do doręczeń elektronicznych (e-Doręczenia)

lub należy przesłać wniosek na adres Urzędu Miasta Marki (al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki).


Wzór wniosku stanowi Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 0050.74.2026 Burmistrza Miasta Marki z dnia 25 maja 2026 roku.

Wnioski będą rozpatrywane wg kolejności ich złożenia.

Wnioski składa się oddzielnie na każde zwierzę, które ma zostać objęte Programem (maksymalnie 4 zwierzęta).


WAŻNE!

W dniu złożenia wniosku, wnioskodawca musi posiadać ważną Marecką Kartę Mieszkańca, której numer wpisuje we wniosku.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, wnioskodawca zostanie powiadomiony telefonicznie, przez pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Marki (dalej WOŚ), o terminie odbioru karty skierowania. Odbiór kart skierowania będzie się odbywał wyłącznie osobiście, w siedzibie Urzędu Miasta Marki.

Karta skierowania ważna jest 30 dni od daty wystawienia skierowania (data będzie znajdowała się na skierowaniu).

Zabieg musi zostać wykonany w gabinecie weterynaryjnym MarWET Stańczykowska Sp. Jawna przy al. Marsz. J. Piłsudskiego 131 w Markach, w terminie do 45 dni od daty wystawienia karty skierowania, przy czym wykonanie zabiegu nie może przekroczyć czasu trwania Programu (do 30 listopada 2026 roku).


Gmina nie wydaje duplikatów kart skierowania. W przypadku braku odbioru karty skierowania, w terminie wskazanym przez pracownika WOŚ, uznaje się, że wnioskodawca zrezygnował z uczestnictwa w Programie, a tym samym środki finansowe przeznaczone na dane zwierzę zostają zwolnione i przekazane na realizację kolejnego wniosku.


Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami (pliki do pobrania):

  • REGULAMIN PROGRAMU - Zarządzenie Nr 0050.74.2026 Burmistrza Miasta Marki z dnia 25 maja 2026 roku,
  • WNIOSEK do Programu Akcja sterylizacja 2026.


Akcja sterylizacja 2026 baner.jpg
👍
6
👎
0
😲
2
Więcej

"Mazowsze dla sportu" także dla Marek

Lubimy takie informacje. Wczoraj (16 VI) obradował Sejmik Województwa Mazowieckiego. Przyjął on program "Mazowsze dla sportu 2026", a jednym z jego beneficjentów będzie nasze miasto.

-To środki, które pozwolą tworzyć jeszcze lepsze warunki do aktywności fizycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Inwestujemy nie tylko w infrastrukturę, ale przede wszystkim w zdrowie mieszkańców, rozwój lokalnych społeczności i promocję aktywnego stylu życia - mówi Anna Katarzyna Brzezińska, członkini zarządu województwa.

Z programu "Mazowsze dla sportu" otrzymamy 250 tys. zł. Dotację przeznaczymy na remont dachu nad salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Pomnikowej. Dziękujemy! Nad realizacją prac czuwać będą Mareckie Inwestycje Miejskie.

-Ostatnia zima nadwyrężyła szczelność dachu. To pilna inwestycja, dlatego cieszę się, że miasto zdobyło dofinansowanie - mówi Beata Szczypkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

Dla Marek to kolejne dofinansowanie z programu "Mazowsze dla sportu". Dzięki wsparciu województwa odtworzyliśmy skatepark i wyremontowaliśmy halę sportową w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Wczasowej.

Przy projektach sportowych korzystamy także z rządowych dotacji.

-Dzięki nim mogliśmy przeprowadzić remont boisk na terenie Szkoły Podstawowej 2 i filii Szkoły Podstawowej nr 3, a także placu zabaw na terenie "Dwójki". Ruszyły odbiory tych inwestycji. Niedawno informowałem również o tym, że dzięki rządowej dotacji (prawie 1,9 mln zł dotacji) wybudujemy oświetlone, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie Marcovii przy Wspólnej 12. Nad realizacją tej inwestycji również czuwać będą Mareckie Inwestycje Miejskie - informuje burmistrz Jacek Orych.


ssaaaa.png
👍
11
👎
0
😲
2
Więcej