Znana artystka wystąpi podczas gali finałowej festiwalu "Czas na nas". Zobaczymy ją 9 kwietnia o godz. 17.00.
8-9 kwietnia na scenie MCER będzie odbywać się pierwsza edycja festiwalu dedykowanego utalentowanym artystom w wieku 50+. Do udziału w festiwalu organizowanego przez Marecki Ośrodek Kultury zgłosiło się prawie 300 osób w trzech grupach konkursowych: taniec, teatr, śpiew. Będzie można ich oglądać we wtorek 8 kwietnia od godz. 10.00.
Gala finałowa odbędzie się dzień później. Jej gwiazdą będzie Izabela Trojanowska. To popularna aktorka filmowa i teatralna, wokalistka, a także autorka tekstów, projektantka mody oraz osobowość medialna. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczęła w latach 70. Na scenie MCER artystka wykona najsłynniejsze przeboje m.in. „Wszystko, czego dziś chcę", „Tyle samo prawd", „Karmazynowa noc", „Wakacyjna miłość”, „Posłańcy wszystkich burz”, „Brylanty, bażanty”, „Jestem twoim grzechem”.
Bezpłatne wejściówki na galę oraz koncert Izabeli Trojanowskiej są dostępne na stronie mokmarki.pl oraz w kasie MOK i MCER.
Kobiecy urok, z pasją i oddaniem wykonana muzyka, czyli muzyczny wstęp do wiosny na scenie MOK 23 marca. „Jaśmin” to brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium, takie jak skrzypce i gitara, z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się z różnymi barwami głosu, stąd kojarzą się z muzyką
takich zespołów, jak Mikromusic, czy Tęskno.
Duet tworzą Agata Gałach – aktorka i wokalistka musicalowa oraz Karolina Sienkiewicz – skrzypaczka i kompozytorka. Za teksty piosenek odpowiadają jednak mężczyźni: Jacek Wasilewski, Grzegorz Paczkowski i Marek Sochacki. To teksty o kobietach, ich sile i największych obawach, a także o yciu w zgodzie z naturą i odwadze w spełnianiu marzeń.
Artystki w październiku 2023 roku wydały swoją pierwszą płytę pt. “Sploty”. Album promowały single: “Zapukała do mnie miłość” – który długo utrzymywał się na szczycie listy przebojów radia RDC, oraz “Ten pierwszy raz”, który trafił na prestiżową playlistę “Equal Polska” na Spotify.
"Między wersami" to nowy cykl MOK. Raz w miesiącu wystąpią artyści związani z nurtem piosenki poetyckiej, literackiej, poezji śpiewanej, piosenki kabaretowej, turystycznej czy szantowej. A do tego koncerty muzyki gitarowej i jazzowe.
Wiosna już w powietrzu, a my zapraszamy Was na wyjątkowy koncert, który rozgrzeje serca i wprowadzi w doskonały nastrój!
Izabela Kozdrój-Fiołek, zdobywczyni Nagrody Grand Prix III edycji Festiwalu Artystyczne Marki, zaprezentuje piosenki z Kabaretu Starszych Panów oraz piosenki antydepresyjne, które rozbawią, rozweselą i pozwolą poczuć wiosenną energię!
To idealna okazja, by oderwać się od codziennych trosk, spędzić czas w towarzystwie świetnej muzyki i z uśmiechem wejść w nową porę roku!
Zapisy:
Do zobaczenia na tym muzycznym święcie!
Zapraszamy do Mareckiego Ośrodka Kultury na wystawę, koncert i pokaz filmowy. Już w najbliższą niedzielę!
Wystawa „Nie muszę być idealna” to projekt, który w sposób krytyczny, a zarazem ironiczny, odnosi się do presji społecznych narzucanych kobietom, szczególnie w kontekście wyglądu. Autor - Edyta Kranc, tworząc ilustracje i kolaże, demaskuje absurdalne standardy piękna i metody upiększające, które są obecne w mediach i popkulturze. Inspiracją do prac były hasła z portali plotkarskich, pism „kobiecych” oraz autentyczne teksty, zaczerpnięte z rozmów z kobietami w różnym wieku.
Projekt ukazuje wspólnotę doświadczeń, celebrując różnorodność kobiecego ciała i tożsamości, a także wzywa do odrzucenia narzucanych ideałów, zapraszając do zaakceptowania siebie bez filtrów i retuszu. To wystawa, która ma nie tylko krytykować, ale przede wszystkim wzmocnić i uwolnić.
Wernisaż, który odbędzie się 9 marca o godzinie 18:00, będzie wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym. Oprócz samej wystawy, uczestnicy będą mogli posłuchać koncertu Agnieszki Torsz i Popołudniowego Tria. Dodatkowo zaprezentujemy premierowy odcinek programu Marki TV – Kobiety Marek, który pokaże historie inspirujących kobiet z naszego miasta. Całość poprowadzi Adam Tkaczyk.
Nie przegapcie okazji, by zobaczyć tę wyjątkową wystawę i wziąć udział w wydarzeniu, które daje przestrzeń do refleksji, dyskusji i celebracji kobiecości w jej prawdziwej formie!
Mamy coś dla fanów biegania. Za niecałe trzy tygodnie, 22 marca, będziecie mogli stanąć na linii startu nowego biegu.
„Marki na przełaj!”, bo tak brzmi jego nazwa, jest dedykowany zawodnikom od 16 roku życia. Do pokonania będzie dystans 6 km. Będzie to potrójna leśna pętla na oznaczonej trasie wyznaczonej leśnymi ścieżkami. Biuro zawodów – w sąsiedztwie remizy OSP w Markach (ul. Duża).
Rozpoczęły się zapisy. Można się zgłaszać przez formularz zamieszczony na stronie dostartu.pl, a jeśli zostaną wolne miejsca – w biurze zawodów w dniu rywalizacji. Maksymalna liczba zawodników wynosi 100.
Biegacze będą klasyfikacji w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz drużynowej. Nagrodzimy również najszybszego mieszkańca i mieszkankę naszego miasta.
Ale na tym nie koniec…
Uruchamiamy Marecką Triadę Biegową, czyli łączną klasyfikację zawodników, którzy wezmą udział w trzech mareckich biegach: Markach na przełaj!, Nocnym Marku oraz Mili MCER. Zwycięzców poznamy po ostatnich zawodach, czyli Mili MCER, zaplanowanej na 13 września – mówi burmistrz Jacek Orych.
Organizatorami najnowszego wydarzenia są:
Do zobaczenia na trasie – zachęcają organizatorzy.
Zapraszamy do filii w Pustelniku na występ Adama Tkaczyka i Anny Starowicz
Biblioteka Publiczna Miasta Marki wraz z burmistrzem Jackiem Orychem serdecznie zapraszają na niezwykły wieczór poezji śpiewanej pt. "Ballada Księżycowa". Odbędzie się on 24 stycznia o godzinie 18:00 w filii w Pustelniku (Wspólna 40-42). Koncert wykona duet: Adam Tkaczyk (śpiew, gitara) oraz Anna Starowicz (skrzypce). Wstęp wolny!
Koniecznie zabierzcie dzieci na interaktywną opowieść, która jednocześnie bawi i uczy! Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy najmłodszych i ich rodziców na wyjątkowe przedstawienie teatralne zatytułowane „Grześ Łakomczuch”, które odbędzie się 12 stycznia o godz. 14.30 w Zespole Szkół nr 2 na ul. Wczasowej 5.
Bohaterem przedstawienia jest sympatyczny Grześ Łakomczuch, który niespodziewanie budzi się w świecie gry komputerowej! W tej nietypowej rzeczywistości poznaje niezwykłą towarzyszkę – grecką boginię Nike. Wspólnie z nią oraz widzami Grześ wyruszy w podróż, podczas której dowie się, jak ważne są zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.
Razem z Grzesiem odwiedzimy krainę pysznych warzyw i owoców, odkryjemy tajniki zdrowego odżywiania i dowiemy się, jak sport może pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Na scenie pojawi się także interaktywny bohater – Pan Cheesburger – wirtualna postać, która rozbawi i zaskoczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych!
Przedstawienie w humorystyczny sposób promuje zdrowy tryb życia, uczy, że „ruch to zdrowie” i zachęca do budowania kondycji. To doskonała motywacja przed zbliżającymi się feriami zimowymi, podczas których dzieci będą mogły wykorzystać zdobyte inspiracje na łyżwach, nartach, sankach czy śnieżnych zabawach!
„Grześ Łakomczuch” to interaktywny spektakl, który łączy zabawę z wartościowym przekazem. Dzieci będą miały okazję nie tylko dobrze się bawić, ale także nauczyć się, jak dbać o zdrowie, co jeść, by czuć się dobrze, i dlaczego sport to świetna przygoda – dodaje Antonina Van Dessel z MOK.
To także idealna okazja, by spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnej atmosferze, ciesząc się zarówno humorem, jak i przesłaniem spektaklu. Wstęp wolny – wybierzcie się całą rodziną!
Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które zabierze Was w podróż do świata Mikalojusa Konstantinasa Čiurlionisa – jednego z najwybitniejszych artystów Litwy!
W programie:
- Prezentacja hologramu artysty
- Pokaz wirtualnej rzeczywistości
- Prezentacja mobilnej gry inspirowanej jego twórczością
- Fascynujący wykład biografki Čiurlionisa, Jadwigi Siedleckiej-Siwudy, o najbardziej tajemniczych momentach z życia artysty
- Zapowiedź filmu „Zagadki Čiurlionisa” (premiera już wkrótce!)
Wejście bezpłatne! Zarezerwuj swoje miejsce w MOK
To wyjątkowa okazja, by odkryć nieznane oblicza Čiurlionisa!
Do zobaczenia!
Zapraszamy na spektakl "Miłość na godzinę"
Miłość? Co jeszcze można powiedzieć o miłości, żeby nie otrzeć się o banał? Pisali o niej filozofowie, śpiewali poeci. Teoretycznie w kółko to samo. Ale może by tak… miłość na godzinę? Albo dwie? Albo choćby na minutę…?
We wznowionym po 10 latach spektaklu Teatru SGH nie usłyszymy pieśni wędrownych rycerzy ani szlochów uwięzionych w wieży księżniczek. Przyjrzymy się za to subtelnej… albo mniej subtelnej grze międzyludzkiej. Sprawdzimy, czy miłość da się kupić i kto kocha bardziej – znawczyni najstarszego zawodu świata czy może księgowy, zwiedzający kilka razy w tygodniu muzeum? Czy w świecie kłamstwa i nieszczerości jest jeszcze miejsce na uczucia, czy może jest to już wyłącznie gra? A może miłosne szczęście jest dostępne… tylko na godzinę?
Reżyseria i scenografia spektaklu – Jerzy Łazewski,
Bilety w cenie 10 zł, dostępne na stronie mokmarki.pl oraz w sekretariacie na ul. Fabrycznej 2. Zapraszamy 20 października o godz. 18.00.
Mural, telefony do przeszłości i stereoskopia. Zapraszamy w sobotę 19 października w MOK-u.
Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane sztuką, techniką, optyką i lokalnym dziedzictwem na otwarte, bezpłatne warsztaty "Fotoplastykon w wieży" w sobotę, 19 października w godzinach 11:00-17:00. Nasze spotkanie połączy różne pokolenia mieszkańców Marek we wspólnym, twórczym działaniu.
W tematykę projektu wprowadzi o 11:00 koordynatorka Luiza Wojciechowska-Konopka, a już o 11:30 odbędą się zajęcia „Stereoskopia z Tomaszem Bielawskim”, specjalistą w kwestiach widzenia przestrzennego (3D), kolekcjonerem nietypowego sprzętu optycznego i animatorem kultury.
Przez cały dzień dla chętnych dostępne będą stanowiska do zdobienia fotoplastykonu, malowania muralu oraz stanowiska techniczne do tworzenia „telefonów do przeszłości”.
O 14:30 zapraszamy na warsztat komunikacji międzypokoleniowej „Rozmawiała brzózka z listkiem”, który poprowadzi psycholog, mgr Jolanta Pollak. Na obiad - pizza.
Bezpłatne wejściówki na mokmarki.pl oraz w kasie MOK.
Serdecznie zapraszamy
Spotkanie autorskie, występ iluzjonisty, gra terenowa - sprawdź, co się jeszcze wydarzy 10 i 11 października!
Serdecznie zapraszamy na obchody X, jubileuszowego wydania Nocy Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji to „Moc bibliotek” (Noc Bibliotek – Noc czytania – Moc czytania – Moc Bibliotek). Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy szereg atrakcji w dwóch lokalizacjach (Filia w Pustelniku oraz Filia w Strudze): wybór warsztatów kreatywnych, pokaz iluzji, wymianę książek i wiele innych przyjemności. Nie może Was zabraknąć!
12:00-13:00 MOCne spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem dla uczniów kl.2
Zapisy pod numerem telefonu: (22) 100-23-18.
Możliwość zakupu książki z autografem!
17:00-18:15 MOC kreatywności: kolczyki decoupage – warsztaty dla osób w wieku 12+
Zapisy pod numerem telefonu: (22) 100-23-18.
19:00-20:00 MOC iluzji – występ ilujonisty dla całych rodzin – Wstęp wolny!
Ponadto (od 17:00):
10 października 2024 r.
16:00-17:30 – Biżuteria z żywicy – MOCNO kreatywne warsztaty dla dorosłych
Zapisy pod numerem telefonu: (22) 781-14-27.
11 października 2024r. 17:00-19:00
Wstęp wolny!
Doskonała okazja, aby skorzystać z bogatej oferty, którą nasz ośrodek kultury przygotował na nadchodzący sezon!
Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego proponuje szeroki wachlarz zajęć dla różnych grup wiekowych i o różnorodnej tematyce:
Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami – zachęca Aleksandra Jankowska, dyrektor MOK.
Zapisy w sekretariacie (tel. 22 781 14 06) oraz online na stronie internetowej www.mokmarki.pl
Zachęcamy do szybkiej rejestracji, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona! – informuje MOK.