Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia - <!-- -->edukacja
Gmina Miasto Marki - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii edukacja

Małe ręce, wielka pomoc - videoreportaż

Czym skorupka za młodu... Te słowa świetnie oddają sens Gminnego Turnieju Pierwszej Pomocy "Szpital Ratownika Cegiełki". Zobaczcie reportaż z tego wydarzenia, w którym wzięło udział 15 drużyn z pięciu mareckich szkół podstawowych. Zabawa - świetna, nauka - bezcenna...


20048aaaaa.jpg
👍
8
👎
0
😲
3
Więcej

Budowa żłobka wchodzi w końcowy etap realizacji

Informacja Mareckich Inwestycji Miejskich


Inwestycja przy ul. Zygmuntowskiej zbliża się do finalnej fazy, a prowadzone równolegle prace zewnętrzne i wewnętrzne koncentrują się na wykończeniu obiektu i przygotowaniu go do odbiorów.

Najważniejsze prace przy budynku są już za nami, a obiekt posiada docelowy charakter architektoniczny. Trwają prace elewacyjne oraz zagospodarowanie terenu, w tym roboty drogowe. Wykonano sieci zewnętrzne i okablowanie, a plac zabaw jest już na zaawansowanym etapie realizacji.

To etap, w którym inwestycja nabiera finalnego wyglądu, a przestrzeń wokół budynku zaczyna pełnić docelową funkcję.

Wewnątrz obiektu prowadzone są zaawansowane prace instalacyjne i wykończeniowe. Większość instalacji jest już na ukończeniu, a roboty tynkarskie i posadzkarskie wchodzą w końcową fazę.

To jeden z kluczowych etapów inwestycji, wymagający precyzyjnej koordynacji wielu branż oraz bieżącego nadzoru nad harmonogramem.

Nowy żłobek to inwestycja w komfort i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta oraz realne wsparcie dla ich rodzin. Powstaje nowoczesna, funkcjonalna i przyjazna przestrzeń, dostosowana do potrzeb dzieci i kadry opiekuńczej.

Inwestorem jest nasze miasto, a za realizację i nadzór nad procesem inwestycyjnym odpowiada spółka Mareckie Inwestycje Miejskie. Generalnym wykonawcą robót jest Arcus Technologie.


Inwestycja realizowana jest z wsparciem Krajowego Planu Odbudowy - z KPO otrzymaliśmy ponad 11 mln zł, co pokrywa ok. 1/3 kosztów.

20058aaa.jpg
👍
7
👎
0
😲
1
Więcej

Szukamy dyrektora Centrum Usług Wspólnych

Zapraszamy do udziału w rekrutacji!

Centrum Usług Wspólnych (CUW) jest gminną jednostką organizacyjną, która zajmuje się obsługą organizacyjną, administracyjną i finansową miejskich szkół i przedszkoli. Do jej zadań należą m.in.: koordynacja i nadzór procesu rekrutacji, planowanie sieci i obwodów placówek edukacyjnych i prowadzenie ich spraw finansowych. Rozpoczęliśmy nabór kandydatek/kandydatów na dyrektora CUW. Bez wątpienia jest to bardzo ciekawe wyzwanie zawodowe. Kto z Państwa spróbuje się go podjąć? Aby nakreślić pełny obraz, przedstawiamy przyszły zakres obowiązków najlepszego kandydata/najlepszej kandydatki, wymagania oraz warunki zatrudnienia.

Zakres obowiązków:

1) kierowanie, planowanie, koordynowanie oraz kontrola realizacji zadań wynikających ze statutu Centrum Usług Wspólnych w Markach,

2) nadzór merytoryczny i organizacyjny nad jednostką realizującą własne zadania oraz zadania obsługi organizacyjnej, administracyjnej, finansową oraz z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości jednostki i jednostek obsługiwanych,

3) organizowanie i prowadzenie zadań związanych z obsługą płacową, finansową w zakresie budżetu i wydzielonego rachunku dochodów oraz prowadzenie w całości zadań w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości jednostki i jednostek obsługiwanych,

4) organizowanie i prowadzenie zadań z zakresu oświaty, będących zadaniami organu prowadzącego szkoły i przedszkola,

5) współpraca z dyrektorami jednostek obsługiwanych: szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Marki oraz Żłobka Miejskiego nr 1 w Markach,

6) właściwe i zgodne z przepisami dysponowanie środkami publicznymi,

7) zarządzanie powierzonym majątkiem, dbanie o jego należyte zabezpieczenie,

8) reprezentowanie Centrum Usług Wspólnych w Markach na zewnątrz,

9) realizacja zadań zleconych przez burmistrza w zakresie działania jednostki oraz zadań określonych w statucie instytucji,

10) przygotowywanie sprawozdań, analiz, koncepcji w zakresie edukacji i organizacji oświaty w gminie oraz organizowanie wsparcia w zakresach merytorycznych dla jednostek gminnych, których obsługę realizuje Centrum Usług Wspólnych,

11) wykonywanie zadań w zakresie pracodawcy oraz zwierzchnika służbowego nad zatrudnionymi pracownikami jednostki.

Wymagania niezbędne :

1) obywatelstwo polskie,

2) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

3) brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

4) nieposzlakowana opinia,

5) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku kierowniczym,

6) wykształcenie wyższe - drugiego stopnia lub jednolite studnia w zakresie ekonomii/zarządzania/prawa/administracji/oświaty,

7) co najmniej 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni w nadzorowaniu zadań związanych z planowaniem i realizacją budżetu jednostek oświaty lub sektora finansów publicznych,

8) co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym,

9) kandydatka / kandydat nie był/a karany/a zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1484),

10) znajomość przepisów prawnych w zakresie funkcjonowania i finansowania samorządowych jednostek budżetowych, w szczególności:

- ustawy o finansach publicznych,

- ustawy o samorządzie gminnym,

- ustawy prawo oświatowe,

- ustawy o finansowaniu zadań oświatowych,

- ustawy Karta Nauczyciela,

- ustawy o systemie informacji oświatowej,

- ustawy o ochronie danych osobowych,

- ustawy o pracownikach samorządowych,

- ustawy Kodeks pracy i przepisów w zakresie BHP,

- ustawy prawo zamówień publicznych,

- ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,

- ustawy o dostępie do informacji publicznej,

- ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,

- ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

- przepisów z zakresu rachunkowości oraz sprawozdawczości samorządowych jednostek budżetowych,

- przepisów wykonawczych wymienionych ustaw,

11) znajomość Systemu Informacji Oświatowej (SIO),

12) znajomość Statutu Centrum Usług Wspólnych w Markach,

13) znajomość organizacji oświaty w Markach,

14) umiejętności koncepcyjne, organizacyjne oraz interpersonalne do pracy z interesantem wewnętrznym i zewnętrznym pod presją czasu,

15) prawo jazdy kat. B.

Wymagania dodatkowe:

1) doświadczenie zawodowe w administracji publicznej lub w oświacie w zakresie merytorycznych zadań wymaganych na stanowisku,

2) ukończona służba przygotowawcza,

3) wysoka kultura osobista,

4) biegła umiejętność obsługi komputerowych programów pakietu MS Office,

5) odporność na stres,

6) certyfikaty: kursów, szkoleń, posiadanych kwalifikacji w zakresie związanym ze stanowiskiem.

Warunki zatrudnienia

1. umowa o pracę w wymiarze 1 etatu na czas określony 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.

2. miejsce pracy: Centrum Usług Wspólnych w Markach ul. Klonowa 7,

3. przewidywana data zatrudnienia - lipiec 2026 r.

4. stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie, obsługą urządzeń biurowych, kontaktem z interesantami współpracą z jednostkami organizacyjnymi i instytucjami publicznymi co wiąże się z przemieszczaniem na terenie Gminy Miasto Marki.

5. praca o charakterze zarządczym związana z kierowaniem zespołem pracowników,

6. wynagrodzenie ustalone będzie zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych oraz z zarządzeniem Nr 0050.211.2025 Burmistrza Miasta Marki z 18 grudnia 2025 roku w sprawie określenia maksymalnego miesięcznego wynagrodzenia kierowników i zastępców kierowników jednostek organizacyjnych Miasta Marki,

7. wynagrodzenie zasadnicze dla stanowiska dyrektora - od 9.000 zł brutto, oraz dodatek za wieloletnią pracę (od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy), ponadto:

- dodatek funkcyjny,

- nagrody jubileuszowe,

- dodatkowe wynagrodzenie roczne,

- premie i/lub nagrody w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia za szczególne

osiągnięcia w pracy zawodowej,

- możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Wymagane dokumenty.

1. list motywacyjny,

2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, podpisany przez kandydatkę / kandydata,

3. poświadczone przez kandydatkę / kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy i doświadczenia zawodowego oraz okresu zajmowania stanowiska kierowniczego tj. świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu lub innych dokumentów potwierdzających okres zatrudnienia oraz zajmowania stanowiska kierowniczego,

4. poświadczone przez kandydatkę / kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia,

5. poświadczone przez kandydatkę / kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających kursy, szkolenia, posiadane kwalifikacje w zakresie związanym ze stanowiskiem, na które prowadzony jest nabór,

6. oświadczenie kandydatki / kandydata o: posiadaniu obywatelstwa polskiego, posiadanej pełnej zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych,

braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, nieposzlakowanej opinii, stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na stanowisku Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Markach lub poświadczoną przez kandydatkę / kandydata za zgodność z oryginałem kopie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,

7. oświadczenie, że kandydatka nie była / kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1484)

8. oświadczenie kandydatki / kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji oraz zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO

Wszystkie sporządzone osobiście przez kandydatkę / kandydata dokumenty powinny być własnoręcznie podpisane, a w przypadku kserokopii dokumentów powinny być potwierdzone przez kandydatkę / kandydata za zgodność z oryginałem. Na żądanie Komisji konkursowej, kandydatka / kandydat jest obowiązany przedstawić oryginały dokumentów.

Na Państwa dokumenty czekamy do 30 kwietnia 2026 roku do godziny 16.00. Można je składać osobiście lub przesłać na adres: Urzędu Miasta Marki, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki (Kancelaria, Pokój nr 13). Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie, opatrzonej napisem - nabór na stanowisko: Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Markach.

cuw cuw.jpg
👍
2
👎
0
😲
0
Więcej

Dzień otwarty w mareckim liceum

Stoisz przed wyborem szkoły średniej i zastanawiasz się, która droga będzie dla Ciebie najlepsza? Już 16 kwietnia (czwartek) otwórz drzwi do swojej przyszłości! Zapraszamy ósmoklasistów oraz rodziców na Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach. Przyjdź, poczuj atmosferę naszej szkoły i sprawdź, jak łączymy nowoczesną edukację z tradycją w samym sercu Marek.


Dołącz do nas 16 kwietnia!

Wybór liceum to jeden z pierwszych poważnych kroków w dorosłość. Chcemy Ci go ułatwić, pokazując, jak wygląda codzienne życie w murach naszej szkoły. Spotkajmy się w historycznych wnętrzach Pałacu Briggsów, aby porozmawiać o Twoich planach i naszych możliwościach.

  • Kiedy: 16 kwietnia 2026 r. (czwartek), godz. 18.00
  • Lokalizacja: Pałac Briggsów, Al. Piłsudskiego 96, Marki


Profile klas na rok szkolny 2026/2027

Podczas spotkania poznasz szczegóły dotyczące czterech profili, które przygotowaliśmy z myślą o różnorodnych talentach naszych przyszłych uczniów:

  1. Klasa I A (Matematyczno-informatyczna): Świat kodowania, algorytmów i grafiki komputerowej nie będzie mieć przed Tobą tajemnic. To miejsce dla przyszłych programistów!
  2. Klasa I B (Pedagogiczno-psychologiczna): Interesuje Cię mechanizm działania ludzkiego umysłu? Tu rozwiniesz wiedzę o człowieku.
  3. Klasa I C (Menedżersko-prawna): Widzisz siebie w roli lidera biznesu lub na sali sądowej? Pomożemy Ci zbudować solidne fundamenty pod studia prawnicze i ekonomiczne.
  4. Klasa I D (Biznesowo-językowa): Marzysz o karierze w handlu międzynarodowym lub e-commerce? Skupiamy się tutaj na biegłej komunikacji i praktycznym podejściu do globalnego rynku.


Dlaczego warto wybrać nasze liceum?

Nauka w liceum to nie tylko podręczniki. To przede wszystkim możliwości rozwoju:

  • Języki obce: Rozszerzona nauka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.
  • Świat na wyciągnięcie ręki: Organizujemy liczne wycieczki zagraniczne oraz wymiany międzynarodowe.
  • Wyjątkowe miejsce: Nowoczesne pracownie multimedialne zlokalizowane w klimatycznym, zabytkowym budynku, który inspiruje do nauki.
  • Atmosfera: Tworzymy zgraną społeczność, w której każdy uczeń może liczyć na wsparcie kadry pedagogicznej.


Nie zwlekaj - weź rodziców, przyjdź do nas i sprawdź, czy to właśnie tutaj zacznie się Twoja wielka przygoda! Do zobaczenia w czwartek!

Bez nazwy.jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Majowe święto "Trójki"

100-letniej jubilatce - placówce z pasją i sercem - składamy najlepsze życzenia!

Plan na piątek, 15 maja, wygląda następująco: o godz. 10.00 uroczysta msza św. w kościele przy ul. Jutrzenki, a po niej uroczysty przemarsz uczniów, rodziców, absolwentów, nauczycieli i gości do szkoły przy ul. Pomnikowej. Tam uroczysta akademia, umieszczenie kapsuły czasu i zwiedzanie specjalnie przygotowanych wystaw. Tak w telegraficznym skrócie będzie wyglądała majowa uroczystość obchodów stulecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 r.. To właśnie w tym miejscu - zbiorowym wysiłkiem ówczesnych mieszkańców (patrz tekst poniżej) - powstała placówka, której mury opuściły tysiące absolwentów.

Dyrektor Beata Szczypkowska rozpoczynała pracę w "Trójce" 37 lat temu jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Świat wyglądał wtedy zupełnie inaczej. W salach były czarne tablice na których pisaliśmy kredą, pani sekretarz przygotowywała pisma na maszynie do pisania, gdyż w szkole nie było ani jednego komputera. W sekretariacie znajdował się jedyny w szkole telefon stacjonarny, nikt jeszcze nie słyszał o telefonach komórkowych. Uczniowie spędzali więcej czasu na wspólnych zabawach na powietrzu. Jedno pozostało niezmienne: dziecięca ciekawość i potrzeba bycia zauważonym - mówi Beata Szczypkowska.

Mury pozostały stare, ale wnętrza i metody nauczanie się zmieniły. Wkroczyły tablice elektroniczne, komputery, dedykowane pracownie - słowem nauczyciele mają dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

My też musimy nadążać za uczniami, by nie zostać w tyle. Przy tym pamiętamy o naszej przeszłości i pielęgnujemy ją, by szkoła nie zatraciła swego ducha. Tak, by podczas kolejnego jubileuszu ktoś powiedział o nas to samo, co mówimy o poprzednich pokoleniach - że tworzyliśmy miejsce z pasją i sercem - mówi Beata Szczypkowska.

Obecnie w "Trójce" uczy się 810 dzieci. Szkoła działa w dwóch lokalizacjach. Przy ul. Pomnikowej prowadzi zajęcia dla klas I-V, a przy ul. Dużej - dla klas VI-VIII. Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie nie muszą przychodzić do szkoły na 7 rano i kończyć po południu, o godz. 18.00. Ogromna większość klas chodzi na pierwszą zmianę.

Opiekę nad uczniami sprawuje grono ponad 80 nauczycieli oraz 20 osób personelu technicznego.

Chciałabym, by nasi uczniowie wynieśli ze stuletniej historii coś więcej niż tylko wiedzę o przeszłości. Przede wszystkim zależy mi na tym, by czuli odpowiedzialność - za siebie, za swoje wybory, ale też za innych. Bardzo ważny jest dla mnie szacunek dla drugiego człowieka. Marzę, aby młodzi ludzie potrafili ze sobą rozmawiać, wspierać się i budować relacje oparte na życzliwości. Bo to właśnie relacje tworzą prawdziwą siłę wspólnoty - podsumowuje Beata Szczypkowska.

A my z okazji jubileuszu 100-lecia szkoły życzymy całej społeczności wielu sukcesów, radości z nauki i nieustającej pasji do odkrywania świata. Niech szkoła pozostaje miejscem, w którym rodzą się marzenia i rozwijają talenty. Oby następne lata były równie piękne i bogate w osiągnięcia!

Wszystkie ręce na pokład

Historia powstania "Trójki" jest najlepszym dowodem, że wspólne działanie może przenosić góry!

Na początku lat 20. poprzedniego stulecia mieszkańcy Marek, Pustelnika i Strugi wciąż mieli w pamięci Bitwę Warszawską, która zatrzymała bolszewicką nawałnicę. Chcieli uczcić to wydarzenie, określane mianem "Cudu nad Wisłą. Powstał pomysł, by wybudować pomnik - nie taki tradycyjny z kamienia czy brązu, lecz żywy - czyli szkołę. Miała ona symbolizować podwójne zwycięstwo: nad Armią Czerwoną w 1920 r. oraz nad ciemnotą i brakiem edukacji.

Wiele osób połączyło siły w tym zbożnym celu. W 1921 r. zarząd zakładów ceramicznych Pustelnik zaofiarował 100 tys. cegieł na budowę szkoły. Potem bracia Jerzy i Czesław Odrowąż-Pieniążek ofiarowali działkę pod budowę placówki. W sierpniu 1923 r. powstał komitet budowy szkoły, który zaczął zbierać pieniądze na tę inwestycję. Rok później powstał drugi równoległy komitet. Oba ze sobą ściśle współpracowały, a jego członkowie wzięli na siebie projektowanie i nadzór techniczny nad inwestycją.

Kolejka marecka zagwarantowała bezpłatny przewóz materiałów budowlanych. Gorący apel o finansowe wsparcie został wystosowany do Warszawiaków - wielu z nich pośpieszyło ze wsparciem w odpowiedzi na takie słowa:

"Warszawo! Tam, gdzie w roku 1920, najbliżej serca Twego ma stanąć pomnik zwycięstwa. Nie martwy obelisk, lecz żywy, wieczny pomnik - polska szkoła powszechna 7-klasowa. Pomnik zwycięstwa ducha polskiego, którego żadna burza ani wróg nie zniszczy"

Jedną z najbardziej oryginalnych akcji była propozycja Jerzego Odrowąż-Pieniążka, aby stworzyć narodowy historyczny klejnot - "Naszyjnik Zwycięstwa". Znane Polki, właścicielki naszyjników z pereł, miały przekazać pojedyncze perły na rzecz budowy szkoły. Naszyjnik miał być sprzedany z licytacji publicznej, a dochód przeznaczony na wybudowanie szkoły. Akcja ta, jak wynika z notatki prasowej, z początku spotkała się z entuzjazmem wielu znanych i pięknych właścicielek naszyjników. Nie znamy jednak dalszych jej losów i efektów.

Tak czy owak wspólna praca nad znalezieniem finansowania zaczęła przynosić owoce. W listopadzie 1925 r. został wmurowany kamień węgielny. Tempo prac musiało być szybkie, bo już 1 września 1926 r. w świeżo powstałych, parterowych salach rozpoczęły się zajęcia szkolne. Dla lokalnej społeczności był to moment przełomowy - po latach starań, darowizn, apeli i pracy społecznej dzieci mogły przekroczyć próg nowoczesnej, wzorcowej szkoły. Cała inwestycja została ukończona w 1929 r. Szkoła otrzymała imię "Pomnik Zwycięstwa 1920 r.". W czasach PRL oczywiście nie można było stosować tej nazwy, ale wróciliśmy do niej w wolnej Polsce.

Materiały pochodzą z kwietniowego biuletynu Marki.pl

20036.jpg
👍
8
👎
0
😲
5
Więcej

Bezpieczny rowerzysta

Kontrolna akcja edukacyjna pod mareckimi szkołami

Wielu naszych młodych mieszkańców dojeżdża do szkoły na rowerze. I to jest świetna wiadomość! Pytanie brzmi: czy są do tego dobrze przygotowani? Czy mają sprawne rowery? Czy jeżdżą w kaskach? Czy znają przepisy? O edukację od wielu lat dba nasz specjalista - Paweł Paczek. Teraz wspólnie z policją sprawdzi pod mareckimi szkołami, czy nauka nie poszła w las...

A zatem drodzy młodzi rowerzyści! Spodziewajcie się (nie)spodziewanego, czyli spotkania z naszym specjalistą i policjantami pod każdą z publicznych szkół podstawowych. Nie ujawniamy terminów - napiszemy tylko, że dojdzie do niej w tym miesiącu!

14008_m.jpg
👍
7
👎
0
😲
1
Więcej

Szukamy dyrektora miejskiego żłobka

Zapraszamy do udziału w postępowaniu rekrutacyjnym


To będzie najnowocześniejszy obiekt edukacyjny w naszym mieście. Przy ul. Zygmuntowskiej 18 powstaje pierwszy miejski żłobek z oddziałami przedszkolnymi. To placówka, która powstaje m.in. dzięki wsparciu Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Latem obiekt zostanie oddany do użytku i z początkiem nowego roku oświatowego przyjmie małych obywateli naszego miasta. Ogłosiliśmy więc nabór kandydatów/kandydatek na dyrektora żłobka. Prosimy o zapoznanie się z wymaganiami oraz szczegółowymi informacjami o tym stanowisku pracy

Na Państwa dokumenty czekamy do 20 kwietnia do godz. 16.00. Można je składać osobiście lub przesłać na nasz adres:

Urząd Miasta Marki,

Al. Marszałka J. Piłsudskiego 95,

05-270 Marki (Kancelaria - pokój nr 13).

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie, opatrzonej napisem - nabór na stanowisko: Dyrektor Żłobka Miejskiego nr 1 w Markach.

Przewidywana data zatrudnienia - maj-czerwiec 2026

zlobek.jpg
👍
13
👎
1
😲
5
Więcej

Rekrutacja do przedszkoli

Rozpoczynamy zbieranie wniosków od rodziców przyszłych przedszkolaków.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkoli 17 marca od godz. 12:00 rozpoczniemy zbieranie wniosków od rodziców przyszłych przedszkolaków. Podobnie jak w latach ubiegłych rodzice, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną, będą mogli dokonać rejestracji do przedszkola za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej naborom do przedszkoli.

Wypełniony wniosek należy przesłać elektronicznie, następnie wydrukować, podpisać i zanieść do placówki pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie zaznaczonych kryteriów.

W najbliższym roku szkolnym wychowaniem przedszkolnym mogą być objęte dzieci urodzone w roku 2023, 20222 oraz 2021, natomiast dzieci 6-letnie (urodzone w 2020 roku) są zobowiązane do odbycia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego. Dzieci 6-letnie, które odbyły wcześniej roczne obowiązkowe wychowanie przedszkolne, mogą również na wniosek rodziców, rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy zapraszamy do kontaktu z wybraną placówką lub Centrum Usług Wspólnych tel. 22 771 35 86 wew. 19, e-mail: cuw@marki.pl.

14452.jpg
👍
7
👎
0
😲
0
Więcej

Dzień Otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 2

Przedszkole Miejskie nr 2 "Mali Odkrywcy" w Markach zaprasza rodziców przyszłych przedszkolaków na Dzień Otwarty, który odbędzie się 26 lutego w godzinach 17:00-18:00.przy ul. Dużej 1A


W programie:

- spotkanie z dyrektorem

- rozmowy z nauczycielami i specjalistami

- zwiedzanie przedszkola


To doskonała okazja, aby:

- poznać kadrę pedagogiczną

- zapoznać się z ofertą edukacyjną

- zobaczyć, w jakich warunkach dzieci uczą się i bawią


Zapraszamy serdecznie!

14376.jpg
👍
1
👎
0
😲
1
Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Najlepsze życzenia dla nauczycieli oraz osób troszczących się o marecką oświatę


Dziś (14 X) Dzień Edukacji Narodowej! Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty za ich codzienny trud i pasję.

- Życzę Wam, abyście w swojej pracy znajdowali satysfakcję i poczucie spełnienia. Abyście byli doceniani - przez uczniów, rodziców, ale też przez decydentów na szczeblu centralnym. Aby o edukacji mówiono nie tylko wtedy, gdy pojawia się problem, ale również wtedy, gdy dzieje się coś dobrego.
Życzę Wam także energii, inspirujących pomysłów i tego, byście - mimo wszystkich wyzwań - codziennie z radością wracali do szkoły. A jeśli czasem zabraknie siły, niech nie zabraknie poczucia humoru - bo ono w edukacji jest równie potrzebne jak kreda, tablica i kawa w pokoju nauczycielskim - napisał burmistrz Jacek Orych.

Z okazji tego święta na początku października odbyła się Marecka Gala Edukacji Zobaczcie krótki reportaż z tego wydarzenia, podczas którego m.in. uhonorowana medalem Pro Masovia została osoba szczególnie zasłużona dla lokalnej oświaty



Marecka oświata w liczbach

  • 6,5 tys. - tyle dzieci uczęszcza do naszych publicznych szkół i przedszkoli.
  • 7 tys. - tyle lekcji odbywa się każdego tygodnia.
  • 700 - tylu mamy nauczycieli. A do tego grona koniecznie trzeba doliczyć wszystkich, którzy wspierają proces edukacyjny: pracowników obsługi technicznej, kuchni, Centrum Usług Wspólnych oraz Mareckich Inwestycji Miejskich.
IMG-20251013-WA0007(1) (002).jpg
👍
7
👎
0
😲
2
Więcej

Mazowiecka Szkoła Przyszłości

Projekt „Mazowiecka Szkoła Przyszłości” uzyskał dofinansowanie oraz został zatwierdzony do realizacji na obszarze Regionu Warszawskiego Stołecznego.


2 września 2025 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał dofinansowanie oraz zatwierdził zasady realizacji projektu niekonkurencyjnego „Mazowiecka Szkoła Przyszłości” na obszarze Regionu Warszawskiego Stołecznego.


Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet VII „Fundusze Europejskie dla nowoczesnej i dostępnej edukacji na Mazowszu”, Działanie 7.2 „Wzmocnienie kompetencji uczniów”.


Celem projektu jest podniesienie poziomu edukacji w 38 szkołach kształcenia ogólnego oraz rozwój wiedzy i umiejętności uczniów i nauczycieli. Projekt realizowany jest w formule partnerskiej we współpracy z 39 Partnerami, w tym 38 jednostkami samorządu terytorialnego oraz Agencją Rozwoju Mazowsza S.A.


Obszar realizacji projektu obejmuje:

Gminy: Celestynów, Dębe Wielkie, Dobre, Jabłonna, Jakubów, Kałuszyn, Kampinos, Leszno, Łomianki, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Prażmów, Sobienie-Jeziory, Stare Babice, Tarczyn, Wiązowna, Wieliszew, Zakroczym, Żabia Wola.

Miasta: Józefów, Kobyłka, Legionowo, Marki (Szkoła Podstawowa nr 4), Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Piastów, Pruszków, Miasto Stołeczne Warszawa, Sulejówek, Ząbki, Zielonka.

Miasto i Gminę: Serock.

Powiaty: Miński, Pruszkowski, Warszawski Zachodni.


Efektem realizacji projektu będzie rozwój kompetencji kluczowych uczniów.


W projekcie przewidziano doposażenie 38 szkół w interdyscyplinarne pracownie szkolne do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem metody STEAM oraz eksperymentu, realizację dla 102 nauczycieli warsztatów z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych, realizację dla 125 nauczycieli warsztatów z zakresu pracy metodą eksperymentu. Projekt zakłada również organizację zajęć pozalekcyjnych dla 2041 uczniów, dostęp do aplikacji kształtującej kompetencje kluczowe dla 8470 uczniów oraz realizację wycieczek warsztatowych dla 1890 uczniów ze szczególnym uwzględnieniem edukacji ekologicznej i klimatycznej.


Całkowity koszt projektu „Mazowiecka Szkoła Przyszłości” – Region Warszawski Stołeczny wynosi 21 031 308,10 PLN, w tym wkład UE stanowi 10 515 654,05 PLN.


#FunduszeUE

14043.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Marecki Program Stypendialny

Wspieramy uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów


Rusza XV edycja naszego programu stypendialnego!

Jesteś uzdolnionym uczniem szkoły ponadpodstawowej uczącym się w Makach lub studentem, który mieszka w Markach?

Masz bardzo dobre wyniki i osiągnięcia?

Aplikuj! Do zdobycia stypendia w łącznej kwocie dla jednej osoby od 1000 do 2000 zł.


Stypendia dla uczniów szkoły ponadpodstawowej

Stypendium może być udzielone w trzech kategoriach:

  • Za osiągnięcia w nauce – osiągającym wysokie wyniki w nauce uczniom szkół ponadpodstawowych, pobierającym naukę na terenie naszego miasta;
  • Za osiągnięcia artystyczne - uczniom szkół ponadpodstawowych, pobierającym naukę na terenie naszego miasta, mającym wysokie osiągnięcia artystyczne;
  • Za osiągnięcia sportowe - uczniom szkół ponadpodstawowych pobierającym naukę na terenie naszej miasta, mającym wysokie osiągnięcia sportowe.


Stypendia dla studentów wyższych uczelni

Studentom będącym mieszkańcami miasta Marki może być przyznane na dany rok akademicki:

  • stypendium naukowe - za zaangażowanie w działalność naukową, społeczną oraz osiąganie wysokich wyników w nauce;
  • stypendium artystyczne - dla studentów uzdolnionych artystycznie,
  • stypendium sportowe - za osiąganie wysokich wyników w sporcie.


Wnioski można składać w Centrum Usług Wspólnych do 15 października 2025 roku.


Formularze, regulaminy TUTAJ

13990.jpg
👍
5
👎
0
😲
5
Więcej

"Dwujęzyczny przedszkolak" - tekst i video

Ruszamy z nowym programem edukacyjnym



Dlaczego warto uczyć się języków obcych od najmłodszych lat? Bo to inwestycja w przyszłość! Dzieci łatwiej uczą się języków i szybciej zapamiętują nowe słowa. To stymuluje ich pamięć, koncentrację i kreatywność. Dlatego warto ruszać z edukacją językową już na etapie przedszkola.


I tak też się dzieje w Markach od nowego roku szkolnego. W dziewięciu oddziałach trzech publicznych przedszkolu wystartował program „Dwujęzyczny przedszkolak”.

Program polega na wplataniu języka angielskiego do codziennych aktywności dziecka. Zapewnia mu przy tym równoległe poznawanie dwóch języków. Program nie stanowi odrębnych zajęć – jest wpleciony w codzienne aktywności dzieci. Poznają one angielskie słowa podczas np. przywitania, ubierania się na spacer, mycia rąk czy ząbków – tłumaczy Aneta Zwolińska, prezes Fundacji „Dwujęzyczny przedszkolak”.


Program oferuje 5000 aktywności – ich doboru dokonuje nauczyciel przedszkolny. Przy czym program jest tak skonstruowany, że mogą go również prowadzić nauczyciele, którzy nie znają dobrze angielskiego. Jest obecnie realizowany w 100 gminach w naszym kraju.

Marki jako pierwsze wprowadziły ten program w powiecie wołomińskim. Jestem przekonany, że przyniesie dobre owoce! – podkreśla burmistrz Jacek Orych.


Aneta Zwolińska podkreśla, że „Dwujęzyczny przedszkolak” został opracowany przez polskich pedagogów i uwzględnia nasze tradycje.

Jest to wyjątkowy program i jako dyrektorzy miejskich przedszkoli (PM1, PM2, PM3) cieszymy się, że możemy wziąć w nim udział. Pozwoli na rozwinięcie kompetencji i umiejętności zarówno dzieci jak kadry pedagogicznej – mówi Katarzyna Podlaska, dyrektor przedszkola nr 2 przy ul. Dużej.


IMG_2568.jpeg
👍
5
👎
0
😲
1
Więcej

Dzień otwarty w miejskim liceum

Zapraszamy 10 kwietnia od godz. 18.00


Jaką szkołę wybrać po ósmej klasie podstawówki? Mamy dla mareckiej młodzieży ciekawą propozycję. Zapraszamy na uczniów i rodziców jutrzejszy (10 kwietnia) Dzień Otwarty w miejskim liceum. Rozpocznie się on o godz. 18.00. Zapraszamy do pałacu Briggsów (Aleja Piłsudskiego 96).

To dobra okazja, żeby porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami, a przy okazji obejrzeć piękne wnętrza szkoły – zachęca burmistrz Jacek Orych.

W nowym roku szkolnym miejska placówka otworzy trzy oddziały:

  • matematyczno–informatyczny (przedmioty profilujące: multimedia i grafika komputerowa, programowanie i algorytmika; przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język angielski)
  • pedagogiczno-psychologiczny (przedmiot profilujący: podstawy pedagogiki i psychologii; przedmioty rozszerzone: język polski, biologia, język angielski)
  • biznesowo – językowy (przedmioty profilujące: Business English, e-commerce; przedmioty rozszerzone: wiedza o społeczeństwie, geografia, język angielski)


Zapraszamy też do obejrzenia filmu, prezentującego naszą miejską placówkę.



Plakat aplikuj WGN(1).jpg
👍
4
👎
0
😲
0
Więcej

Odblaskowy przedszkolak - styczniowy harmonogram

Program "Odblaskowy przedszkolak" przygotowuje dzieci do samodzielności w ruchu drogowym, przekazuje im wiedzę i niezbędne umiejętności. Prowadzi go Paweł Paczek, nasz ekspert z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także opiekun mareckich miasteczek ruchu drogowego.


-Jest to edukacja poprzez zabawę zgodnie z maksymą Ignacego Krasickiego: Uczyć - Bawiąc, Bawiąc - Uczyć – tłumaczy Paweł Paczek.


Znamy już styczniowy harmonogram zajęć:


  • 07.01.Przedszkole Kajtuś Czarodziej, ul. Sportowa
  • 13.01 Przedszkole Teletubiś, ul .Sosnowa
  • 16.01 Przedszkole Krasnal, ul. Żabia
  • 20.01 Przedszkole Wesoła Lokomotywa, ul. Kościuszki
  • 23.01 Przedszkole Kids Planet, ul. Traugutta
  • 27.01 Przedszkole ArtEdoo, ul. Rydza Śmigłego


14871.jpg
👍
0
👎
0
😲
2
Więcej

Lekcje WF w zmodernizowanej hali sportowej w Strudze

Dziś (15 października) uczniowie Zespołu Szkół nr 2 po raz pierwszy mogli skorzystać z wyremontowanej hali sportowej. W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace budowlane.

Wykonywały je dwie firmy, które wygrały przetarg. Firma Empol zmodernizowała oświetlenie oraz pomalowała ściany i sufity hali (również korytarz i klatkę schodową). Z kolei firma Andrzej Kryspin Zakład Usług Stolarskich wykonała kompleksową renowację podłogi hali, którą na samym środku wieńczy logotyp z hasłem „Marki Włącz się”.

Tę inwestycję realizowaliśmy ze wsparciem samorządu województwa mazowieckiego. Z programu „Mazowsze dla sportu” otrzymaliśmy 157 tys. zł na ten cel. To kolejna inwestycja z tej dziedziny, wsparta przez samorząd naszego województwa. W ubiegłym roku, również przy ul. Wczasowej, odbudowaliśmy skatepark.


462538296_2435870936805095_6730904797714627578_n.jpg
👍
2
👎
0
😲
1
Więcej

Stypendia dla uczniów i studentów

Zapraszamy do składania wniosków w tegorocznej edycji programu

Mamy zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych, mamy zdolnych studentów. Tych najzdolniejszych chcemy uhonorować. Dlatego ruszamy z XIV edycją programu stypendialnego.

Przyznamy dziesięć stypendiów dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dwadzieścia dla studentów - informuje burmistrz Jacek Orych.

Oto podstawowe informacje na ten temat:

Marecki Program Stypendialny wspierania uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych

Stypendium może być udzielone w trzech kategoriach:

  • Za osiągnięcia w nauce – osiągającym wysokie wyniki w nauce uczniom szkół ponadpodstawowych, pobierającym naukę na terenie naszego miasta;
  • Za osiągnięcia artystyczne - uczniom szkół ponadpodstawowych, pobierającym naukę na terenie naszego miasta, mającym wysokie osiągnięcia artystyczne;
  • Za osiągnięcia sportowe - uczniom szkół ponadpodstawowych pobierającym naukę na terenie naszej miasta, mającym wysokie osiągnięcia sportowe.

Stypendium dla studentów wyższych uczelni

Studentom będącym mieszkańcami miasta Marki, może być przyznane na dany rok akademicki:

  • stypendium naukowe - za zaangażowanie w działalność naukową, społeczną oraz osiąganie wysokich wyników w nauce;
  • stypendium artystyczne - dla studentów uzdolnionych artystycznie,
  • stypendium sportowe - za osiąganie wysokich wyników w sporcie.

Wnioski można składać w Centrum Usług Wspólnych do 15 października 2024 roku. Prosimy o zapoznanie się z treścią załączników.


Załączniki:

klauzula_do_wniosku_stypendium_20242025.pdf

regulamin_stypendium_dla_studentow.pdf

regulamin_stypendium_dla_uczniow.pdf

wzor_wniosku__stypendium_studenci.pdf

wzor_wniosku__stypendium_uczniowie.pdf

13038.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Zapraszamy na warsztaty "Pozytywna Dyscyplina" dla mieszkańców naszego miasta

Projekt realizowany jest w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia odbędą się na terenie naszego miasta.


Zajęcia z "Pozytywnej Dyscypliny" to jeden z projektów, który został wybrany przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Już we wrześniu rozpocznie się cykl warsztatów, zajęcia potrwają do początków grudnia. Tematem kursów będą zasady pozytywnej dyscypliny, które mają pomóc rodzicom lepiej zrozumieć swoje dziecko ale także siebie.

W trakcie cyklu warsztatów dowiedzą się Państwo o podstawowych założeniach Pozytywnej Dyscypliny, zobaczymy co to znaczy być uprzejmym i stanowczym rodzicem. Porozmawiamy o granicach i egzekwowaniu zasad, przyjrzymy się stylom wychowawczym, karom i nagrodom oraz zasadności ich stosowania. Będziemy mówić o samoregulacji i zastanawiać się, co to znaczy być dobrym rodzicem, jak mieć więcej dystansu, zrozumienia i radości. Warsztaty prowadzone będą przez zespół Fundacji TA SZANSA, certyfikowane trenerki Pozytywnej Dyscypliny, osoby z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym, które łącznie przepracowały co najmniej 5 tyś godzin.


Projekt realizowany jest ze środków Mareckiego Budżetu Obywatelskiego, a zajęcia będą się odbywały w soboty i w tygodniu, od września do grudnia 2024 r.


Pierwszeństwo zapisu mają posiadacze ważnej Mareckiej Karty Mieszkańca, liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram zajęć w poszczególnych lokalizacjach:



Zespół Szkół nr 2, ul. Wczasowa 5

Grupa 1

Soboty 09.30-13.00

Terminy: 21, 28 września oraz 5, 12, 19 i 26 października 2024 r.

Grupa 2

Czwartki 17.30-21.00

Terminy: 26 września, 3, 10, 17, 24 października oraz 7 listopada 2024 r.



Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Szkolna 9

Grupa 3

Środy 17.30-21.00

Terminy: 9, 16, 23 października oraz 6, 13 oraz 20 listopada 2024 r.

Grupa 4

Soboty 09.30-13.00

Terminy: 28 września, 5, 26 października oraz 9, 16 i 30 listopada 2024 r.



Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Pomnikowa 21

Grupa 5

Poniedziałki 17.30-21.00

Terminy: 23, 30 września, 21, 28 października oraz 4 i 18 listopada 2024 r.

Grupa 6

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 24 września oraz 1, 8, 15, 22, 29 października 2024 r.



Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Okólna 14

Grupa 7

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 5, 12, 19, 26 listopada i 3 oraz 10 grudnia2024 r.

Grupa 8

Czwartki 17.30-21.00

Terminy: 26 września oraz 3, 10, 17, 24, 31 października 2024 r.



Zespół Szkół nr 1, Al. Marsz. J. Piłsudskiego 96

Grupa 9

Piątki 17.30-21.00

Terminy: 18, 25 października oraz 8, 15, 22, 29 listopada 2024 r.

Grupa 10

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 24 września, 1, 8, 15, 22 października oraz 5 listopada 2024



Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Wspólna 42

Grupa 11

Soboty 9.30-13.00

Terminy: 28 września, 5, 12, 19, 26 października oraz 16 listopada 2024 r.

Grupa 12

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 22, 29 października 5, 12 i 26 listopada a także 3 grudnia 2024 r.


W związku z intensywnym czasem organizacji roku szkolnego w poszczególnych placówkach, terminy mogą ulec niewielkim zmianom, o czym będziemy niezwłocznie informować.


Zapisać mogą się Państwo przechodząc na stronę za pomocą kodu QR lub zarejestrować się tradycyjnie.

Formularz do zapisów internetowych już działa, zachęcamy do skorzystania.

Warsztaty-Umiejętności-Wychowawczych-MARKI1--(3).jpg_t.jpg
👍
9
👎
1
😲
0
Więcej

Warsztaty "Pozytywna Dyscyplina" dla mieszkańców naszego miasta

Projekt realizowany jest w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia odbędą się na terenie naszego miasta.


Zajęcia z "Pozytywnej Dyscypliny" to jeden z projektów, który został wybrany przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Już we wrześniu rozpocznie się cykl warsztatów, zajęcia potrwają do początków grudnia. Tematem kursów będą zasady pozytywnej dyscypliny, które mają pomóc rodzicom lepiej zrozumieć swoje dziecko ale także siebie.

W trakcie cyklu warsztatów dowiedzą się Państwo o podstawowych założeniach Pozytywnej Dyscypliny, zobaczymy co to znaczy być uprzejmym i stanowczym rodzicem. Porozmawiamy o granicach i egzekwowaniu zasad, przyjrzymy się stylom wychowawczym, karom i nagrodom oraz zasadności ich stosowania. Będziemy mówić o samoregulacji i zastanawiać się, co to znaczy być dobrym rodzicem, jak mieć więcej dystansu, zrozumienia i radości. Warsztaty prowadzone będą przez zespół Fundacji TA SZANSA, certyfikowane trenerki Pozytywnej Dyscypliny, osoby z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym, które łącznie przepracowały co najmniej 5 tyś godzin.

Projekt realizowany jest ze środków Mareckiego Budżetu Obywatelskiego, a zajęcia będą się odbywały w soboty i w tygodniu, od września do grudnia 2024 r.

Pierwszeństwo zapisu mają posiadacze ważnej Mareckiej Karty Mieszkańca, liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram zajęć w poszczególnych lokalizacjach:

Zespół Szkół nr 2, ul. Wczasowa 5

Grupa 1

Soboty 09.30-13.00

Terminy: 21, 28 września oraz 5, 12, 19 i 26 października 2024 r.

Grupa 2

Czwartki 17.30-21.00

Terminy: 26 września, 3, 10, 17, 24 października oraz 7 listopada 2024 r.

Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Szkolna 9

Grupa 3

Środy 17.30-21.00

Terminy: 9, 16, 23 października oraz 6, 13 oraz 20 listopada 2024 r.

Grupa 4

Soboty 09.30-13.00

Terminy: 28 września, 5, 26 października oraz 9, 16 i 30 listopada 2024 r.

Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Pomnikowa 21

Grupa 5

Poniedziałki 17.30-21.00

Terminy: 23, 30 września, 21, 28 października oraz 4 i 18 listopada 2024 r.

Grupa 6

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 24 września oraz 1, 8, 15, 22, 29 października 2024 r.

Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Okólna 14

Grupa 7

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 5, 12, 19, 26 listopada i 3 oraz 10 grudnia2024 r.

Grupa 8

Czwartki 17.30-21.00

Terminy: 26 września oraz 3, 10, 17, 24, 31 października 2024 r.

Zespół Szkół nr 1, Al. Marsz. J. Piłsudskiego 96

Grupa 9

Piątki 17.30-21.00

Terminy: 18, 25 października oraz 8, 15, 22, 29 listopada 2024 r.

Grupa 10

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 24 września, 1, 8, 15, 22 października oraz 5 listopada 2024

Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Wspólna 42

Grupa 11

Soboty 9.30-13.00

Terminy: 28 września, 5, 12, 19, 26 października oraz 16 listopada 2024 r.

Grupa 12

Wtorki 17.30-21.00

Terminy: 22, 29 października 5, 12 i 26 listopada a także 3 grudnia 2024 r.

W związku z intensywnym czasem organizacji roku szkolnego w poszczególnych placówkach, terminy mogą ulec niewielkim zmianom, o czym będziemy niezwłocznie informować.

Zapisać mogą się Państwo przechodząc na stronę za pomocą kodu QR lub zarejestrować się tradycyjnie. Formularz do zapisów internetowych już działa, zachęcamy do skorzystania.

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych MARKI1  (3).jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Termin aplikowania minie 9 sierpnia o godz. 12.00.

Informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025 dla dzieci mieszkających w Markach rozpocznie się 29 lipca o godzinie 12:00 i potrwa do 9 sierpnia do godziny 12:00.

W rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział dzieci urodzone w roku 2018, 2019, 2020 oraz 2021, zamieszkałe na terenie Miasta Marki, które nie uczestniczyły w tegorocznej rekrutacji zasadniczej lub nie zostały przyjęte do przedszkola na skutek niepotwierdzenia przez rodziców miejsca, na które się zakwalifikowały lub które zostało im wskazane przez burmistrza. 

Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się za pośrednictwem systemu elektronicznego https://przedszkola-marki.nabory.pl/ na tych samych zasadach co rekrutacja zasadnicza, z wyjątkiem miejsca składania wydrukowanych wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów – podczas rekrutacji uzupełniającej dokumenty należy złożyć w Centrum Usług Wspólnych w Markach, ul. Klonowa 7, kancelaria, II piętro w terminie od 29 lipca do 9 sierpnia 2024 r. do godz. 16.00.

Godziny pracy kancelarii Centrum Usług Wspólnych:

poniedziałek, wtorek, czwartek godz. 8.00 – 16.00,

środa 8.00 – 18.00,

piątek 8.00 – 14.00 (9 sierpnia 2024 czynne w godz. 8.00-16.00).

Więcej informacji na temat rekrutacji udziela Centrum Usług Wspólnych w Markach, ul. Klonowa 7, tel. 22 771-37-34 wew. 19.

12906.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Rekrutacja do przedszkoli - zapoznaj się z ogólnymi zasadami i harmonogramem na rok 2024/2025

Jak co roku wiosną Gmina Marki przeprowadzi rekrutację do przedszkoli publicznych oraz konkursowych. Dostępny jest już harmonogram postępowania rekrutacyjnego (w załączeniu poniżej).

W roku szkolnym 2024/2025 wychowaniem przedszkolnym mogą być objęte dzieci urodzone w roku 2021, 2020 oraz 2019, natomiast dzieci 6-letnie (urodzone w 2018 roku) są zobowiązane do odbycia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego. Dzieci 6-letnie, które odbyły wcześniej roczne obowiązkowe wychowanie przedszkolne, mogą również na wniosek rodziców, rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Każdemu dziecku uczestniczącemu w rekrutacji przedszkolnej gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu publicznym lub w przedszkolu „konkursowym” działającym na zasadach obowiązujących w przedszkolach publicznych, prowadzonych przez Gminę Miasto Marki.

Rekrutacja do przedszkoli zostanie przeprowadzona przy wsparciu elektronicznego systemu rekrutacji, który będzie udostępniony w stosownych terminach, za pośrednictwem specjalnej strony internetowej (przedszkola-marki.nabory.pl). Oferta edukacyjna przedszkoli prowadzących rekrutację będzie dostępna 11 marca 2024 roku, a liczba wolnych miejsc w przedszkolach zostanie podana 19 marca 2024 roku.

Każde dziecko, które w roku szkolnym 2023/2024 uczęszcza już do w/w przedszkoli, może kontynuować wychowanie przedszkolne w tej placówce w kolejnym roku szkolnym, aż do ukończenia 6 roku życia. W takim przypadku konieczne jest złożenie przez rodzica dziecka deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025. Deklarację należy złożyć w przedszkolu do którego dziecko uczęszcza w okresie od 12 do 18 marca 2024 roku.

Rekrutacja będzie przebiegała według zasad określonych w ustawie - Prawo Oświatowe. Pierwszy etap rekrutacji przeprowadza się według kryteriów ustawowych (brane są pod uwagę m.in. wielodzietność rodziny kandydata, samotne wychowywanie dziecka lub niepełnosprawność dziecka lub rodziców). W przypadku gdy po tym etapie będą wolne miejsca w przedszkolu, przeprowadza się drugi etap w oparciu o kryteria określone przez organ prowadzący



Załączniki:

lxiv6752023.pdf

0050152024.pdf

kryteria_przedszkola.pdf

11350.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Rekrutacja do pierwszych klas - podstawowe informacje dla rodziców

Od 1 września 2024 roku dzieci urodzone w 2017 roku będą objęte obowiązkiem szkolnym. Muszą rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej (chyba, że posiadają odroczenie spełniania obowiązku szkolnego, które wydawane jest przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną).

W przypadku, gdy dziecko będzie uczęszczało do klasy I do szkoły w obwodzie, której zamieszkuje, wystarczy, że rodzice dziecka dokonają zgłoszenia w tej placówce. Lista szkół oraz granice ich obwodów, znajdują się na stronie marki.pl w zakładce Edukacja.

Zgłoszenia dzieci do klas I szkół podstawowych, zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, będą przyjmowane przez szkoły w okresie od 1 do 30 kwietnia 2024 roku. W szczególnych przypadkach będzie możliwe zgłoszenie dziecka również w terminie późniejszym.

Dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły ubiegających się o przyjęcie do klasy I przeprowadzona będzie rekrutacja w oparciu o kryteria określone przez organ prowadzący szkołę. Warunkiem przeprowadzenia rekrutacji będzie posiadanie przez szkołę wolnych miejsc w oddziałach klas I. Harmonogram rekrutacji do klas I dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły – w załączeniu.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania dzieci do klas I SP oraz przeprowadzenia rekrutacji dla dzieci spoza obwodu będą dostępne na stronach internetowych szkół.


Załączniki:

494gminne_kryteria_rekrutacji_do_klas_pierwszych.pdf

0050142024.pdf

11351.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej