Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia - <!-- -->sport
Gmina Miasto Marki - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii sport

W niedzielę LOTTO Poland Bike Marathon!

To będzie rowerowe rozpoczęcie wakacji! 28 czerwca cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2026, organizowany przez Grzegorza Wajsa, jedenasty raz zawita do Marek. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów na rowerach górskich znajdą się w pobliżu ulicy Grunwaldzkiej. Będzie to jednocześnie etap Kolarskiej Triady Powiatu Wołomińskiego "Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920".

Zawsze z wielką przyjemnością wracamy do Marek. Trasa przebiega po pięknych szlakach w lasach mareckich i drewnickich, ale to jednocześnie teren dość pofałdowany i interwałowy. A tuż przed metą mamy jeszcze bardzo widowiskowy podjazd, atrakcyjną wspinaczkę na pokaźne wzniesienie. To będzie wyzwanie dla kolarzy i świetna okazja do kibicowania - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon.

Rywalizacja odbędzie się na dystansach: MAX (52 km), MINI (35 km) oraz FAN (8,5 km - dla uczniów szkół podstawowych). Wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki. Wyścigi dzieci i młodzieży będą miały rangę PKO Ubezpieczenia Junior Race. W kolarskim miasteczku pojawi się specjalna strefa expo z atrakcjami dla najmłodszych, a każdy z uczestników wyścigów na dystansach Mini Cross i FAN otrzyma pamiątkowy medal.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Marek, zarówno zapalonych kolarzy, jak i całe rodziny, do wspólnego świętowania sportowego początku lata. To okazja, aby aktywnie spędzić czas, sprawdzić siły na malowniczych trasach lub po prostu głośno kibicować zawodnikom. Pamiętajcie jednak o tym, że dzień będzie upalny - bądźcie dobrze przygotowani na wysokie temperatury - mówi burmistrz Jacek Orych.

LOTTO Poland Bike Marathon w Markach jest częścią nowego projektu, składającego się z trzech etapów. Pierwsza w historii Kolarska Triada Powiatu Wołomińskiego 2026 "Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920" rozpoczęła się w Radzyminie (21 czerwca) i obejmie także etapy w Markach (28 czerwca) oraz finał w Ossowie (23 sierpnia). Każdy z uczestników wyścigów na dystansach FAN, MINI i MAX za udział w całej Triadzie otrzyma w Ossowie wyjątkowy, pamiątkowy medal.

To będzie kolarska lekcja historii. 106 lat temu, w 1920 roku na terenach Powiatu Wołomińskiego odbyła się Bitwa Warszawska, zwana "Cudem nad Wisłą" - przypomina Grzegorz Wajs.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Marki, ul. Grunwaldzka) - 27 czerwca (sobota) godz. 14.00-17.30 i 28 czerwca (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 - start wyścigów Mini Cross, dwa sektory z podziałem na roczniki: I (2022-2024) oraz II (2020-2021)

godz. 11.30 - dekoracja Mini Cross

godz. 12.00 - start dystansu FAN, cztery sektory z podziałem na roczniki: I (2012-2013), II (2014-2015), III (2016-2017) oraz IV (2018-2019)

godz. 12.45 - dekoracja dystansu FAN

godz. 13.15 - start dystansów MINI i MAX, osiem sektorów (I-VIII)

godz. 15.15 - dekoracja dystansu MINI

godz. 15.30 - dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Markach jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Wołomiński Arkadiusz Werelich i Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych. Partnerami imprezy są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Wołomiński i Miasto Marki.

20268aaaa.jpg
👍
9
👎
1
😲
1
Więcej

Boiska jak nowe

To się nazywa metamorfoza. Boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Szkolna) i filii Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Duża) miały już swoje lata. Ale od niedawna wyglądają jak spod igły. Mareckie Inwestycje Miejskie (MIM - nasza miejska spółka) odebrały od wykonawcy zrealizowane prace w tych dwóch lokalizacjach.

Na terenie "Dwójki"zmodernizowaliśmy:

  • boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • boisko wielofunkcyjne
  • boisko do koszykówki
  • plac zabaw - dodając więcej zabawek sprawnościowych

Na terenie filii "Trójki" zmodernizowaliśmy boisko wielofunkcyjne na tyłach dawnej hali.

Wszędzie pojawiły się nowe nowe nawierzchnie i oświetlenie.

Inwestycję realizowała wybrana w przetargu firma AK Sport Andrzej Gniado. Nad pracami czuwały MIM.

Udało się zdobyć dofinansowanie do tego przedsięwzięcia. Prawie 1,1 mln zł popłynęło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Dodaje, że to nie koniec inwestycji sportowych.

Naszemu samorządowi udało się zdobyć prawie 1,9 mln zł wsparcia na budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą na terenie Marcovii - informuje Jacek Orych.


STRONA INTERNETOWA SZABLON  (22).jpg
👍
11
👎
2
😲
2
Więcej

Zapraszamy na Piknik z Marcovią Marki 2026

Sezon sportowy dobiega końca, a to oznacza tylko jedno - czas na wielkie, rodzinne świętowanie! MKS Marcovia Marki serdecznie zaprasza wszystkich swoich zawodników, zawodniczki, a także dzieci i młodzież z całych Marek na wyjątkowy Piknik z Marcovią Marki 2026.

To idealna okazja, aby wspólnie spędzić popołudnie pełne sportowych emocji, doskonałej zabawy i integracji. Niezależnie od tego, czy trenujesz w naszym klubie, czy po prostu lubisz aktywny wypoczynek - to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!


Szczegóły wydarzenia:

  • Kiedy: wtorek, 16 czerwca 2026 r.
  • W jakich godzinach: 16:30 - 20:00
  • Gdzie: Stadion MKS Marcovia Marki, ul. Wspólna 12, Marki
  • Wstęp: Całkowicie BEZPŁATNY!


Mnóstwo atrakcji dla małych i dużych! Co na Was czeka?

Przygotowaliśmy bogaty program, w którym każdy - od malucha po nastolatka - znajdzie coś dla siebie. W strefie pełnej energii i uśmiechu czekają na Was m.in.:

  1. sportowy pięciobój z nagrodami
  2. strefa dmuchańców
  3. stoisko artystyczne
  4. strefa gastronomiczna


Piknik to także niepowtarzalna okazja, by osobiście poznać zawodników oraz kadrę trenerską reprezentującą barwy Marcovii. Na miejscu będą obecni przedstawiciele aż sześciu naszych sekcji:

  • Piłki Nożnej
  • Piłki Ręcznej
  • Lekkoatletyki
  • Pływania
  • Korfballu
  • Badmintona

Twoje dziecko szuka nowej pasji? A może chcesz dowiedzieć się, jak dołączyć do naszej sportowej rodziny? Nasi trenerzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i podpowiedzą, jak zacząć przygodę ze sportem.

Dlaczego warto przyjść? Marcovia Marki to nie tylko klub sportowy - to przede wszystkim zgrana społeczność. Przyjdźcie z rodzinami, zabierzcie znajomych i sąsiadów. Pokażmy, jak wielką i silną sportową rodziną jesteśmy! - zapraszają trenerzy Marcoviii.

Do zobaczenia we wtorek, 16 czerwca, przy ul. Wspólnej 12! Nie może Was tam zabraknąć!

plakat mmieszkaniec.png
👍
14
👎
0
😲
2
Więcej

Srebro gwarantowane! A może będzie złoto?

Mamy świetne wieści z hali MCER. Dziś (8 czerwca) w Markach rozgrywane były mecze finałowego turnieju Ekstraligi badmintona. Uczestniczy w nich nasz klub WWL Badminton Marcovia Marki. W pierwszym meczu półfinałowym ekipa z Marek zwyciężyła z SKB Litpol-Malow Suwałki. A to oznacza, że wystąpi we wtorkowym finale…. Z tej okazji nasi badmintoniści wystosowali piękny apel!


„Jutro o godzinie 12:00 w MCER nasza drużyna WWL Badminton Marcovia Marki stanie przed szansą zapisania najpiękniejszego rozdziału w historii mareckiego sportu. Zagramy w WIELKIM FINALE PGE Polskiej Ekstraligi Badmintona, a stawką będzie drużynowe Mistrzostwo Polski! To nie jest zwykły mecz. To wydarzenie, które zdarza się raz na wiele lat. Po raz pierwszy Marki są gospodarzem finałów najwyższej klasy rozgrywkowej w badmintonie, a nasza drużyna ma szansę sięgnąć po najcenniejsze trofeum w kraju! Dlatego zwracamy się do wszystkich mieszkańców Marek, naszych kibiców, przyjaciół i sympatyków sportu:

Przyjdźcie do MCER i pomóżcie nam stworzyć atmosferę godną finału!

Spotykamy się na trybunach już o 11:50.

Początek finału: 12:00.

Wstęp jest bezpłatny!

Wasz doping może dać naszej drużynie dodatkową energię w walce o złoto. Chcemy, aby zawodnicy od pierwszej lotki poczuli, że za ich plecami stoi całe miasto.

Mecz będzie transmitowany na żywo, a kamery pokażą nie tylko sportowe emocje, ale również to, jak potrafią kibicować Marki. Pokażmy całej Polsce siłę naszej społeczności!

Wspólnie możemy uczestniczyć w historycznym momencie i stworzyć wspomnienia, które zostaną z nami na lata.

Zapełnijmy trybuny MCER!

Niech jutro Marki staną się prawdziwą stolicą badmintona!”

718061829_122224670054051066_2716576427667813358_n.jpg
👍
11
👎
0
😲
5
Więcej

Marki stolicą polskiego badmintona

Nasze miasto będzie gospodarzem finałów Ekstraligi Badmintona. Przed nami najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu 2025/2026. Cztery najlepsze zespoły fazy zasadniczej zagrają w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym o Drużynowe Mistrzostwo Polski. W prestiżowym gronie pretendentów do tytułu znajduje się nasza lokalna drużyna - WWL Badminton Marcovia Marki.

Turniej finałowy PGE Polskiej Ekstraligi Badmintona by Yonex odbędzie się 8-9 czerwca. To historyczny moment dla naszego miasta oraz wyjątkowa okazja dla kibiców, by na żywo śledzić pojedynki na najwyższym krajowym poziomie.

Rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca, od meczów półfinałowych. Nasi reprezentanci, WWL Badminton Marcovia Marki, wyjdą na kort jako pierwsi, mierząc się z niezwykle wymagającym rywalem - SKB Litpol-Malow Suwałki. Drugą parę półfinałową stworzą zespoły ze stolicy oraz Podlasia.

PÓŁFINAŁY - poniedziałek, 8.06.2026 r.

godz. 14:00: WWL Badminton Marcovia Marki - SKB Litpol-Malow Suwałki

godz. 17:00: Legia Warszawa - UKS Hubal-Kawasaki Białystok

FINAŁY - wtorek, 9.06.2026 r.

godz. 09:30: Mecz o III miejsce

godz. 12:00: WIELKI FINAŁ

Organizatorzy oraz zawodnicy gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców Marek do zapełnienia trybun hali MCER przy ul. Wspólnej 40. Wsparcie lokalnej publiczności i głośny doping mogą okazać się kluczowym elementem, który zadecyduje o medalu dla Marcovii. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny!

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się osobiście na trybunach, dobrą wiadomością jest zaplanowana ogólnopolska relacja medialna. Transmisję z najważniejszych spotkań turnieju przeprowadzi stacja TVP Sport, co dodatkowo podkreśla rangę i prestiż mareckiego wydarzenia.

Przyjdźcie, dopingujcie i wspólnie bądźmy świadkami historycznego sukcesu mareckiego sportu!

badm.jpg
👍
16
👎
0
😲
4
Więcej

Marki nie śpią, Marki biegają!

Przed nami 12. edycja kultowego biegu "Nocny Marek"


Mówisz: "Nocny Marek" i myślisz o kimś, kto późno chodzi spać? Nie w tym mieście. Dla wielu mieszkańców Marek i ich gości to hasło oznacza sportowe święto po zachodzie słońca. Już 13 czerwca ulice Pustelnika i Zieleńca wypełnią się biegaczami, miłośnikami nordic walking oraz kibicami, którzy wspólnie stworzą 12. edycję tego wyjątkowego wydarzenia.

Uczestnicy będą mogli zmierzyć się na dwóch głównych dystansach. Koronnym pozostaje bieg na 10 km. Szybka trasa z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, kibice dopingujący na całej trasie i meta na oświetlonym stadionie sprawiają, że tegoroczna edycja może zgromadzić rekordową liczbę 500 uczestników.

Zmiany dotyczą także krótszego dystansu. Dotychczas biegacze mieli do pokonania 5,7 km, w tym roku będzie to równe 5 km. To jednak niejedyna nowość. Na prośbę uczestników wcześniejszych edycji organizatorzy rozdzielili oba biegi. Dystans 5 km wystartuje wcześniej i będzie przeznaczony dla 200 zawodników.

Tradycyjnie odbędzie się również leśny marsz nordic walking, a także biegi dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych, na odpowiednio dostosowanych dystansach.

W pakiecie startowym uczestnicy otrzymają biegowy upominek, a na mecie - medal i ciepły posiłek. Najszybsi zawodnicy zdobędą statuetki oraz nagrody. Dodatkowo każdy uczestnik będzie miał szansę na wygraną w losowaniu przeprowadzonym podczas dekoracji zwycięzców.

Poza strefą gastronomiczną uczestnicy i kibice będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez sponsorów w miasteczku biegowym. W programie znajdą się m.in. masaże, testy butów biegowych oraz możliwość doboru okularów sportowych.

Warto pamiętać, że "Nocny Marek", organizowany przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, Miasto Marki, Klub Markowi Biegacze oraz Mareckie Inwestycje Miejskie, jest częścią większego cyklu. Wydarzenie wchodzi w skład II Mareckiej Triady Biegowej - obok rozegranego już biegu "Marki na Przełaj" oraz planowanej na 12 września "Mili MCER".

To jednak nie wszystko. Dla miłośników terenowej jazdy na rowerze przygotowano klasyfikację Duathlonu, obejmującą wyniki biegu na 10 km podczas "Nocnego Marka" oraz kolarskiego Memoriału Bercika, który odbędzie się 26 lipca na dystansach 20 lub 60 km.

Do zobaczenia na trasie. Niech ta czerwcowa noc należeć będzie do Was!


Materiał pochodzi z majowego wydania biuletynu Marki.pl


nocny marek2.jpg
👍
10
👎
2
😲
3
Więcej

Odwołane zajęcia "Zdrowy Kręgosłup"

Informujemy, że zajęcia "Zdrowy kręgosłup" w ramach Aktywnego Seniora zaplanowane na:

  • 22 maja
  • 29 maja

w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Prymasa Tysiąclecia przy ul. Wczasowej 5 zostają odwołane z przyczyn od nas niezależnych.

Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest w CAF3.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

CAF3

👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Odwołanie dzisiejszych zajęć Zumby

Informujemy, że zajęcia "Zumba na Marecką Kartę Mieszkańca" zaplanowane na 19 maja zostają odwołane z przyczyn od nas niezależnych.


Zajęcia odbywające się w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Prymasa Tysiąclecia w Markach zostaną wznowione 26 maja o godz. 19:00.


Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy na kolejne spotkanie na parkiecie.


CAF3

20142.jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Nowe pełnowymiarowe boisko powstanie na Marcovii

Nasze miasto znalazło się na prestiżowej liście beneficjentów rządowego programu "Orły". Jakub Rutnicki, Minister Sportu i Turystyki, ogłosił w piątek wsparcie dla budowy 11 pełnowymiarowych boisk piłkarskich na Mazowszu - w tym jednego w naszym mieście. Z ministerialnej puli trafi do nas prawie 1,9 miliona złotych. Dzięki tej dotacji, miejska spółka Mareckie Inwestycje Miejskie zatroszczy się o wybudowanie boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy, które powstanie na terenie obiektu Marcovii przy ul. Wspólnej 12.

Nowa boisko znacząco poszerzy możliwości piłkarskich treningów oraz zapewni profesjonalne warunki do rozwoju sportowych pasji dzieci i młodzieży - podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Głównym celem programu "Orły" jest tworzenie nowoczesnej infrastruktury niezbędnej do profesjonalnego szkolenia młodego pokolenia i rozwoju piłki nożnej jako najpopularniejszej dyscypliny sportowej w naszym kraju.

Dzięki temu projektowi powstanie 120 nowoczesnych, pełnowymiarowych boisk - zarówno z nawierzchnią naturalną, jak i sztuczną - podkreślał niedawno minister Jakub Rutnicki.

Nowe boisko na Marcovii to kolejna już inwestycja sportowa w Markach dofinansowana przez rząd. W ostatnich latach, dzięki efektywnemu pozyskiwaniu ministerialnych dotacji, udało się zrealizować:

  • modernizację Orlika przy ul. Stawowej (zadanie zrealizowane przez Mareckie Inwestycje Miejskie),
  • modernizacja boisk szkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz w filii Szkoły Podstawowej nr 3 (prace są na ukończeniu) oraz placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 (finał prac już wkrótce).

Cieszymy się, że nowoczesne zaplecze sportowe w Markach tak dynamicznie się rozwija, tworząc coraz lepsze warunki do aktywności fizycznej dla naszych mieszkańców!

Bez nazwy.jpg
👍
28
👎
4
😲
5
Więcej

Marki gospodarzem ogólnopolskiego finału

Już w najbliższy weekend (16-17 maja) obiekty MCER staną się areną wielkich sportowych emocji! To właśnie tutaj odbędzie się turniej Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej, podczas którego cztery najlepsze drużyny w kraju powalczą o tytuł mistrza Polski! Formalnym gospodarzem wydarzenia będą nasi przyjaciele z UKPR Agrykola Warszawa, a cały turniej rozegrany zostanie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.


O mistrzostwo Polski rywalizować będą:

  • UKPR Agrykola Warszawa
  • SPR Pogoń 1945 Zabrze
  • Korona Handball Kielce
  • MONDI Bukowsko-Dopiewski KPR


HARMONOGRAM TURNIEJU:

16.05.2026 - PÓŁFINAŁY

godz. 14:30

MONDI Bukowsko-Dopiewski KPR kontra SPR Pogoń 1945 Zabrze

godz. 17:15

UKPR Agrykola Warszawa kontra Korona Handball Kielce


17.05.2026 - MECZE FINAŁOWE

godz. 11:00

Mecz o 3. miejsce

godz. 13:00

Wielki finał - Mecz o Mistrzostwo Polski


Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do MCER Marki! Przed nami dwa dni pełne niesamowitych emocji, sportowej walki i widowiska na najwyższym poziomie! Do zobaczenia na trybunach!

3b7371bd-8f6c-45ac-91ff-b84f46740d30.png
👍
15
👎
3
😲
4
Więcej

Marcovia kontra Legionovia

Przed zawodnikami Marcovii kolejne ligowe spotkanie! Przystąpią do niego w lepszych nastrojach po ostatnim, wyjazdowym zwycięstwie nad Ożarowianką. Na Wspólną 12 przyjedzie dzisiaj Legionovia Legionowo. Zajmuje ona piąte miejsce w tabeli IV ligi. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 18:00! Serdecznie zapraszamy na trybuny naszego stadionu - wstęp wolny!

IMG-20260511-WA0001.jpg
👍
2
👎
0
😲
0
Więcej

Z ostatniej chwili - awans piłkarek ręcznych do Ligi Centralnej

Świetne wiadomości płyną z Płocka. Nasze piłkarki ręczne z ROKIS Radzymin Marcovia Marki grają tam o awans do Ligi Centralnej. Rywalkami są zespoły MMKS Jutrzenka Płock oraz KS Zgoda Ruda Śląska. Mecze rozgrywane są w systemie każdy z każdym. Dwa pierwsze miejsca są premiowane awansem. Ponieważ Płock wygrał wczoraj z Rudą Śląską, naszym zawodniczkom było potrzebne zwycięstwo ze Ślązaczkami, by mieć zapewnioną promocję. I tak też się stało.

Po emocjonującym spotkaniu ROKIS Radzymin Marcovia Marki zwyciężył KS Zgoda Ruda Śląska 25:20. Do ligi centralnej - niezależnie od niedzielnego wyniku - awansują więc MMKS Jutrzenka Płock oraz ROKIS Radzymin Marcovia Marki.

-Wielkie gratulacje dla zawodniczek, trenerów oraz kibiców mareckiego i radzymińskiego zespołu. Ciężka praca i seria zwycięstw we wcześniejszych rozgrywkach grupowych została wynagrodzona. Brawo Wy! - komentuje na gorąco burmistrz Jacek Orych.

A my przyłączamy się do tych gratulacji i już nie możemy doczekać się rozgrywek ligi centralnej (czyli zaplecza superligi) w hali Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego!

20109aaaa.jpg
👍
29
👎
1
😲
7
Więcej

V Maraton Pływacki - "Noc jest z nami"

Serdecznie zapraszamy do udziału w V MARATONIE PŁYWACKIM - "NOC JEST Z NAMI" o Puchar Burmistrza Miasta Wołomin Elżbiety Radwan , Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha oraz Burmistrza Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk, który odbędzie się w nocy z 16 na 17 maja.


Kto może wziąć udział w nocnym maratonie?

Do uczestnictwa w maratonie serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH pełnoletnich chętnych miłośników pływania.

Do udziału w maratonie zapraszają trzy pływalnie z Powiatu Wołomińskiego:

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji "Huragan" w Wołominie;
  • Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne;
  • Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w maratonie nocnym na pływalni?

Należy wysłać formularz zgłoszeniowy na podany adres mailowy pływalni w której uczestnik chciałby wystartować:

sekretariat.plywalnia@osirhuraganwolomin.pl,

zapisy@mcer.pl,

biuro@mcszabki.pl

Informacja:

Od 16 kwietnia b.r. na stronie danej pływalni będzie dostępny formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie o stanie zdrowia który, będzie trzeba dostarczyć w dniu maratonu do biura zawodów. Oświadczenie zdrowotne dostarczamy w dniu maratony z datą startu.

Zapisy:

Zgłoszenia mailowe będą przyjmowane od 4 maja od. godz. 10:00 do dnia 16 maja b.r. do godz. 21:00 lub do wyczerpania miejsc.

Udział w maratonie nocnym jest płatny, dla zwycięzców przewidziane zostały statuetki za zajęcie pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz dyplomy!

Udział w V Maratonie pływackim będzie trzeba potwierdzić zgłaszając się do biura zawodów od godz. 21:00- 21:20

Start nocnego maratonu przewidziany jest o godz. 22.00- zakończenie ok. godz. 2.00.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, na każdej pływalni w maratonie nocnym może wziąć udział 12 pływaków, decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin

Przetwarzanie danych osobowych

Klauzula informacyjna

Formularz zgłoszenia

Oświadczenie o stanie zdrowia

plak aaaaa.jpg
👍
2
👎
0
😲
2
Więcej

Kluczowy weekend dla piłkarek ręcznych

Kobiecy zespół ROKIS Radzymin Marcovia Marki w cuglach wygrał rywalizację w I lidze piłki ręcznej (grupa C). W ten sposób nasza ekipa zakwalifikowała się do wielkiego finału - Turnieju Mistrzyń. Zagrają w nim zwyciężczynie grup A, B i C. Dwa najlepsze zespoły uzyskają promocję do ligi centralnej.

Finałowy turniej odbędzie się w Płocku (aleja Jana Kilińskiego 4A).

Oto jego harmonogram:

  • 8 maja, godz. 18.00 KS Zgoda Ruda Śląska - MMKS Jutrzenka Płock
  • 9 maja, godz. 13:00 ROKiS Radzymin Marcovia Marki - KS Zgoda Ruda Śląska
  • 10 maja, godz. 12:00 MMKS Jutrzenka Płock - ROKiS Radzymin Marcovia Marki

Nasz zespół zagra w sobotę i w niedzielę. Szczypiornistki zachęcają, by pojechać w ten weekend do Płocka.

Będziemy potrzebować Waszego wsparcia jak nigdy dotąd! To moment, na który pracowaliśmy cały sezon. Wasza obecność na trybunach może dać naszej drużynie dodatkową moc! Jedziemy razem walczyć o historyczny awans! - czytamy w mediach społecznościowych ROKIS Radzymin Marcovia Marki.


4052.jpg
👍
3
👎
0
😲
1
Więcej

Nieszczęsna 93 minuta...

Dwa ostatnie mecze ligowe Marcovii zakończyły się w niemalże identyczny sposób. Niestety w obu przypadkach górą byli rywale, którzy zwycięskie bramki zdobywali w doliczonym czasie gry.


Najpierw nasz zespół zmierzył się w zaległym spotkaniu 18 kolejki z Mszczonowianką Mszczonów. Prowadzeni przez naszego byłego szkoleniowca, Bartłomieja Walewskiego, goście objęli prowadzenie już w 6 minucie, gdy Łukasz Racis pokonał Kamila Cholewę. Do wyrównania Marcovia doprowadziła w 27 minucie za sprawą Krystiana Przyborowskiego. Po zmianie stron ponownie do głosu doszli goście, którzy w 56 minucie cieszyli się ze zdobycia drugiej bramki. W 86 minucie premierowe trafienie w naszych barwach zaliczył Kacper Barański i stało się jasne, że będziemy świadkami emocjonującej końcówki. Wyrównująca bramka na nowo pozwoliła uwierzyć, że walcząca o utrzymanie Marcovia jest w stanie pokusić się o niezwykle potrzebny komplet punktów. Niestety gdy wydawało się, że w najgorszym przypadku obie drużyny zainkasują po jednym oczku nokautujący cios w 93 minucie wyprowadził Karol Gadziała i ze zwycięstwa cieszyć mogli się zawodnicy Bartłomieja Walewskiego.


Marcovia Marki - Mszczonowianka Mszczonów 2:3 (1:1)

Bramki: 27′ Krystian Przyborowski as. Marcin Rojek, 86′ Kacper Barański as. Kamil Żmuda

Żółte kartki: Nowik, Wimmer, Rojek, Kania, Agnyziak

Czerwona kartka: 90+1′ Konrad Kucharczyk (trener)

Skład Marcovii: Kamil Cholewa - Emil Kania, Erwin Nowik, Piotr Augustyniak, Patryk Paziewski (74′ Kacper Barański), Marcin Rojek, Michał Durajczyk (62′ Szymon Rusin), Maciej Machalski (C), Krystian Przyborowski, Jakub Wimmer (62′ Kamil Żmuda), Daniel Ciechański (74′ Eryk Agnyziak)


W "majówkę" Marcovia udała się do Błonia by w ramach 26 serii spotkań powalczyć o komplet punktów z miejscową Błonianką. Wszyscy mieli z tyłu głowy jedno - zrehabilitować się za środową porażkę z Mszczonowianką. Nikt nie przypuszczał, że ów spotkanie będzie się toczyło według podobnego scenariusza...

W środę jako pierwsi do siatki trafili rywale. W sobotę mogła i powinna to uczynić Marcovia. Niestety Daniel Ciechański zmarnował stuprocentową okazję po zagraniu Marcina Rojka i zamiast wybuchu radości na ławce rezerwowych naszej drużyny słychać było tylko jęk zawodu. Jak wykorzystywać sytuacje z zimną krwią pokazał natomiast w 36 minucie Olgierd Wełna, który po zamieszaniu w naszym polu karnym mocnym uderzeniem od poprzeczki pokonał Kamila Cholewę. W drugiej odsłonie gospodarze dwukrotnie mogli zamknąć mecz. Najpierw ofiarną interwencją popisał się jednak Kacper Barański, a następnie Marcovii z pomocą przyszedł słupek. W końcówce meczu sztab szkoleniowy zdecydował się na przesunięcie do ataku Michała Boczonia. Jak się później okazało była to odważna, ale jednocześnie trafna decyzja. To właśnie bowiem ten zawodnik doprowadził w 87 minucie do wyrównania. Trafienie to podobnie jak w minioną środę wlało nadzieję w serca najwierniejszych kibiców, ale i tym razem na końcu przyszło rozczarowanie. Gdy na zegarze wybiła 93 minuta nikt nie przypuszczał, że także tym razem nasz zespół pozwoli sobie wbić gola decydującego o porażce. Niestety tak też się stało i nawet ponowna, rozpaczliwa próba Michała Boczonia w ostatniej akcji meczu nie przyniosła chociażby jednego punktu...


Błonianka Błonie - Marcovia Marki 2:1 (1:0)

Bramka: 87′ Michał Boczoń as. Krystian Przyborowski

Żółta kartka: Przyborowski, Bułka (trener)

Skład Marcovii: Kamil Cholewa - Emil Kania, Michał Boczoń, Piotr Augustyniak, Kacper Barański, Marcin Rojek (83′ Erwin Nowik), Szymon Rusin, Maciej Machalski (C), Kamil Żmuda (69′ Michał Durajczyk), Krystian Przyborowski, Daniel Ciechański (61′ Paweł Żmuda)

Trenerzy: Konrad Kucharczyk, Dawid Bułka (w roli pierwszego trenera w meczu z Błonianką)

fot. Maciej Gronau

FB_IMG_1777926270333.jpg
👍
0
👎
1
😲
0
Więcej

Kolejny mecz o "sześć punktów"

Przed Marcovią kolejne niezwykle ważne ligowe spotkanie. Tym razem podopieczni trenerów Kucharczyka i Bułki podejmować będą przy Wspólnej 12 Ursus Warszawa. Tzw. "traktorki" są tylko krok przed Marcovią. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zmniejszy więc dystans do drużyn zajmujących na ten moment bezpieczne pozycje. Porażka sprawi, że szanse na utrzymanie znacząco się oddalą. Stawka jak widać jest zatem wysoka - to mecz o tytułowe "sześć punktów". Tym bardziej nasi zawodnicy potrzebują tego "dwunastego", czyli was - kibiców.

Spotkanie z Ursusem rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, 25 kwietnia, o godz. 13:00.

Serdecznie zapraszamy na Kasbud Arenie. Wstęp wolny!

IMG-20260422-WA0001.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Zapowiada się fantastyczny wieczór w MCER

19 spotkań, 18 zwycięstw - tak wygląda bilans piłkarek ręcznych ROKIS Radzymin Marcovia Marki przed ostatnim meczem grupowym. Szczypiornistki z powiatu wołomińskiego są oczywiście na pierwszym miejscu w tabeli, którego już nikt im nie zabierze. W najbliższą sobotę zagrają ostatni mecz w grupie C. Do Marek przyjadą piłkarki z KS Handball Łomża. Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie, bo spotkanie zostanie połączone z mistrzowską fetą!

Mecz odbędzie się o godz. 17.00 w hali MCER. Będzie efektowna oprawa, konkursy z nagrodami i sportowe emocje. Można (a nawet trzeba) przyjść wcześniej. O godz. 15.00 rozpocznie się piknik. W programie: strefa zabaw dla najmłodszych, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn. Będzie można sobie zrobić także pamiątkowe zdjęcie z zawodniczkami.

Bądźcie z nami i świętujmy razem ten wyjątkowy moment! Zapełnijmy halę i zakończmy sezon w wielkim stylu! Wstęp wolny! - zachęcają nasze piłkarki

Dla nich sobotni mecz to nie koniec rozgrywek. W maju odbędzie się turniej zwyciężczyń pierwszej ligi z grup A, B i C. On zdecyduje, która z nich wejdzie do ligi centralnej. Czego z całego serca naszym piłkarkom życzymy!

palakatttt.jpg
👍
7
👎
1
😲
6
Więcej

Marcovia kontra Oskar Przysucha - relacja i reportaż video


Z całą pewnością kibice Marcovii nie tak wyobrażali sobie sobotni pojedynek. Faworytem był Oskar Przysucha, ale wszyscy pokładali duże nadzieje w tej rywalizacji. Marcovia potrzebuje punktów niczym tlenu.

Od początku było widać, że goście przejechali po zwycięstwo. Ich przewaga była wyraźna i Marcovii momentami trudno było wyjść z własnej połowy. Ponownie pewnym punktem naszej drużyny był bramkarz Mateusz Łysik, który pewnie radził sobie z zagrożeniem stwarzanym przez rywali. Sprzyjało mu również szczęście, gdyż po jednym z uderzeń piłka zatrzymała się na poprzeczce. Marcovia odpowiedziała akcją Krystiana Przyborowskiego, który znalazł się przed bramkarzem Oskara, ale próba dogrania do Daniela Ciechańskiego okazała się daleka od ideału. Tuż przed przerwą zawodnicy z Przysuchy mogli (a nawet powinni) objąć prowadzenie. Na nasze szczęście jeden z nich w wybornej sytuacji trafił w słupek. Niestety, przy próbie interwencji ucierpiał Mateusz Łysik i na drugą połowę w jego miejsce wyszedł Wojciech Lisak.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu grę prowadzili goście, a Marcovia skupiała się na wyprowadzaniu kontrataków. Najlepsza szansa na objęcie prowadzenia pojawiła się po przejęciu piłki przez Krystiana Przyborowskiego niedaleko pola karnego rywali. Tym razem dobrze dostrzeżony Daniel Ciechański zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i finalnie jego uderzenie zablokował jeden z defensorów. W tym momencie pojawiło się pytanie, czy niewykorzystana okazja wkrótce się nie zemści. Tak też się stało w 81 minucie, gdy Wojciecha Lisaka z zimną krwią pokonał Maksymilian Vogtman. Po tym trafieniu gra się otworzyła i goście mogli spokojnie zdobyć kolejne bramki. Ostatecznie licznik zatrzymał się tylko na tym jednym trafieniu i komplet punktów pojechał do Przysuchy.

Teraz przed zespołem Konrada Kucharczyka i Dawida Bułki prawdziwy piłkarski maraton i seria spotkań systemem sobota - środa. Najpierw do Marek zawita Ursus Warszawa, a następnie Mszczonowianka Mszczonów. W długi weekend majowy Marcovia uda się zaś do Błonia.


Marcovia Marki - Oskar Przysucha 0:1 (0:0)

Żółta kartka: Kamil Żmuda

Skład Marcovii: Mateusz Łysik (46′ Wojciech Lisak) - Patryk Paziewski, Michał Boczoń, Piotr Augustyniak, Jakub Wimmer (63′ Kamil Żmuda), Marcin Rojek, Michał Durajczyk (63′ Emil Kania), Maciej Machalski (C), Sebastian Czapa, Krystian Przyborowski, Daniel Ciechański (83′ Eryk Agnyziak)


Materiał video przygotowany przez WWL24. Zdjęcie - Maciej Gronau

134033.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Biegnij po emocje i medale

Miłośnicy biegania, sportowej rywalizacji i aktywnego stylu życia - rezerwujcie termin! Już 25 kwietnia 2026 roku (sobota) stadion lekkoatletyczny MCER w Markach stanie się areną wyjątkowego wydarzenia. Przed nami I Otwarte Mistrzostwa Marek i Powiatu Wołomińskiego w Lekkiej Atletyce w konkurencjach biegowych.


To doskonała okazja, by sprawdzić swoje możliwości, poczuć atmosferę prawdziwych zawodów i stanąć do rywalizacji z zawodnikami z regionu. Niezależnie od tego, czy reprezentujesz klub sportowy, trenujesz rekreacyjnie, czy po prostu kochasz bieganie - tych zawodów nie możesz przegapić!


Zawody odbędą się na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym MCER przy ul. Wspólnej 40 w Markach, a pierwszy start zaplanowano na godzinę 9:00. Organizatorzy przygotowali profesjonalne warunki rywalizacji - nad przebiegiem imprezy czuwać będzie licencjonowana obsługa sędziowska, a pomiar czasu zostanie przeprowadzony elektronicznie.


Co ważne, oficjalne wyniki zawodów zostaną opublikowane oraz przekazane do systemu DOMTEL, co nadaje wydarzeniu dodatkową rangę sportową.


To wydarzenie otwarte dla zawodników z różnych kategorii wiekowych. Każdy uczestnik może wystartować maksymalnie w dwóch konkurencjach biegowych, dzięki czemu będzie można sprawdzić się na różnych dystansach i powalczyć o jak najlepsze rezultaty.


Warunkiem udziału jest posiadanie:

  • aktualnych badań lekarskich dopuszczających do startu,
  • ubezpieczenia NNW.

Za spełnienie tych wymogów odpowiadają kluby sportowe lub prawni opiekunowie zawodników.


Rywalizacja będzie toczyć się o coś więcej niż tylko dobry wynik. Pierwsza trójka zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzyma medale oraz dyplomy. Organizatorzy zapowiadają również możliwość przyznania nagród dodatkowych od sponsorów. To świetna motywacja, by dać z siebie wszystko i stanąć na podium pierwszej edycji tej wyjątkowej imprezy.


Organizatorem zawodów jest MKS Marcovia Marki oraz UKS Orzełki, przy współpracy z Miastem Marki (Honorowy Patronat), Powiatem Wołomińskim oraz MCER.

To kolejny dowód na to, że Marki coraz mocniej stawiają na rozwój sportu, aktywność dzieci, młodzieży i dorosłych oraz budowanie lokalnej wspólnoty wokół zdrowej rywalizacji.


Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: uksorzelki@wp.pl

Kontakt organizacyjny:

Michał Bogucki

tel. 516 725 709

Nie czekaj - wystartuj! I Otwarte Mistrzostwa Marek i Powiatu Wołomińskiego w Lekkiej Atletyce to wydarzenie, które może na stałe wpisać się w kalendarz sportowych imprez regionu. Bądź częścią pierwszej edycji, poczuj emocje startu, zawalcz o medal i pokaż swoją sportową pasję!

25 kwietnia widzimy się na stadionie MCER w Markach!

zaproszenie-tydzien.png
👍
4
👎
0
😲
2
Więcej

Marcovia zagra z Oskarem Przysucha

Dwa zwycięstwa, dwie porażki i remis. Tak wygląda wiosenny bilans Marcovii, grającej w IV lidze piłki nożnej. W najbliższą sobotę, 18 kwietnia, nasza drużyna rozegra u siebie mecz 24 kolejki. Jej przeciwnikiem będzie zajmujący 12 miejsce w tabeli Oskar Przysucha. Marcovia zajmuje obecnie 16 miejsce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:00 na Kasbud Arenie przy ul. Wspólnej 12 w Markach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na tę rywalizację. Piłkarze Marcovii walczą o utrzymanie i potrzebują wsparcia z trybun. Bądźmy ich dwunastym zawodnikiem!

IMG-20260415-WA0009.jpg
👍
2
👎
0
😲
0
Więcej

Marcovia odzyskuje wigor na wiosnę

Po bardzo ważnym zwycięstwie nad Wilgą Garwolin Marcovii przyszło zmierzyć się z kolejnym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w Decathlon IV Lidze. W Wielką Sobotę do Marek zawitał bowiem Mazur Karczew.


W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli podopieczni trenerów Kucharczyka i Bułki. Brakowało jednak konkretów pod przeciwną bramką. Szanse mieli m.in. Krystian Przyborowski, Michał Durajczyk i Patryk Paziewski. Mazur również stworzył niezłą okazję do zdobycia bramki, ale będący pewnym punktem naszej drużyny Mateusz Łysik nie dał się zaskoczyć. W 26 minucie kapitalnym zagraniem do Marcina Rojka popisał się Krystian Przyborowski. Nasz pomocnik wyprzedził obrońcę gości, a następnie został przez niego sfaulowany w polu karnym. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Maciej Machalski i pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Gdy wydawało się, że nic wartego uwagi już w tej części spotkania się nie wydarzy, do głosu doszedł Stanislav Hulidow z Mazura, który za niesportowe zachowanie wyleciał z boiska w doliczonym czasie gry i osłabił swój zespół na całą drugą połowę.


Grająca w przewadze Marcovia kontrolowała w dalszym ciągu przebieg meczu, ale jeden zupełnie niepotrzebny błąd spowodował, że ku ogromnemu zaskoczeniu goście doprowadzili w 54 minucie do remisu. Stracona bramka podziałała na naszych zawodników jak płachta na byka. W 64 minucie rajd Marcina Rojka zakończył się bramką zdobytą przez Michała Durajczyka. Cztery minuty później było już 3:1. Tym razem zagranie Marcina Rojka z zimną krwią wykorzystał Emil Kania. Bezradni goście właściwie tylko przyglądali się jak Marcovia raz za razem stwarza zagrożenie pod ich bramką. W 72 minucie do meczowego protokołu wpisał się Krystian Przyborowski, a kolejną asystę zaliczył Marcin Rojek. Wynik spotkania ustalił w 86 minucie Maciej Machalski, dla którego było to drugie trafienie w tym pojedynku. Końcowy rezultat mógł i powinien być jeszcze bardziej okazały, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali Marcin Rojek, Sebastian Czapa i Eryk Agnyziak. Tuż przed zakończeniem meczu siły na boisku zostały wyrównane. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Boczoń.


Warto odnotować, że w 86 minucie na placu gry pojawił się Adrian Samsel z rocznika 2009, który zadebiutował tym samym w pierwszym zespole Marcovii. Najlepszym zawodnikiem sobotniego pojedynku wybrano bezdyskusyjnie Marcina Rojka, który miał udział przy aż czterech bramkach. Voucher ufundowany przez firmę Lynx Barber Shop wręczyli mu Jacek Orych i Szymon Serwa.


We wtorek portal RCS Livestream opublikował najlepszą "jedenastkę" 22 kolejki Decathlon IV Ligi. Znaleźli się w niej Marcin Rojek i Maciej Machalski, dla którego było to już drugie z rzędu wyróżnienie.

W następnej serii spotkań Marcovia zmierzy się na wyjeździe z aspirującym do awansu Hutnikiem Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę o godz. 13:00.


Marcovia Marki - Mazur Karczew 5:1 (1:0)

Bramki: 26' Maciej Machalski (rzut karny), 64' Michał Durajczyk, 68' Emil Kania, 72' Krystian Przyborowski, 86' Maciej Machalski

Żółte kartki: Rojek, Boczoń, Bućko

Czerwona kartka: 90+3' Boczoń (druga żółta)

Skład Marcovii: Mateusz Łysik - Patryk Paziewski, Michał Boczoń, Piotr Augustyniak, Jakub Wimmer (88' Kamil Żmuda), Emil Kania, Michał Durajczyk (78' Eryk Agnyziak), Maciej Machalski (C), Sebastian Czapa (70' Filip Bućko), Marcin Rojek (86' Adrian Samsel), Krystian Przyborowski (78' Daniel Ciechański)

Trenerzy: Konrad Kucharczyk, Dawid Bułka, Łukasz Winek (trener drugiego zespołu)


Fot. Maciej Gronau

FB_IMG_1775596913036.jpg
👍
2
👎
0
😲
1
Więcej

Ważne zwycięstwo szczypiornistek ROKIS Radzymin Marcovia Marki!

Ależ to były emocje! W meczu 20. kolejki nasza drużyna podejmowała MKS AZS UMCS Lublin, zespół zajmujący czołowe miejsce w tabeli. Stawka spotkania była ogromna – zwycięstwo nie tylko dawało komplet punktów, ale przede wszystkim gwarantowało nam pierwsze miejsce w lidze na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu.


Od pierwszych minut mecz był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się „bramka za bramkę”, nie brakowało walki, zaangażowania i sportowych emocji, które z pewnością mogły podobać się kibicom zgromadzonym na trybunach. Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę przejęły zawodniczki z Lublina, które na przerwę schodziły z trzybramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron nasz zespół zaprezentował się jednak z bardzo dobrej strony. Drużyna zagrała dojrzale i konsekwentnie, znacząco poprawiając grę w obronie oraz skuteczność w ataku. Spokojne i przemyślane akcje pozwoliły stopniowo odrabiać straty i przejąć kontrolę nad przebiegiem spotkania.


Ostatecznie odnieśliśmy zwycięstwo różnicą dwóch bramek, co wywołało ogromną radość zarówno wśród zawodniczek, jak i kibiców.


Dzięki tej wygranej zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w lidze na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. Teraz przed nami kolejny cel – turniej mistrzyń, który już na początku maja rozstrzygnie, czy uda nam się wywalczyć awans na zaplecze ekstraklasy.


MG

3 (003).JPG
👍
1
👎
0
😲
2
Więcej

Legia Warszawa przyjeżdża do Marek

W najbliższy poniedziałek, 9 marca - wielkie emocje sportowe. Do Marek przyjadą badmintoniści Legii Warszawa. Zmierzą się z naszym zespołem - WWL Badminton Marcovia Marki. Warto dodać, że Legia Warszawa jest Mistrzem Polski. Areną rywalizacji będzie hala Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.

Wasz doping będzie potrzebny bardziej niż zwykle, aby podtrzymać dotychczasową dobrą passę. Zmierzymy się z drużyną naszpikowaną reprezentantami Polski, których wspomagać będzie aktualna drużynowa Mistrzyni Europy Kaloyana Nalbantova" - czytamy w zaproszeniu od WWL Badminton Marcovia Marki.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Jakie szanse ma nasza drużyna? Na razie WWL Badminton Marcovia Marki kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Rozegraliśmy cztery mecze i wygraliśmy z Unią Bieruń, Hubalem Białystok, OSSM-SMS Białystok oraz Badminton Kobierzyce. Obecnie w tabeli Ekstraligi badmintona zespół z Marek zajmuje trzecią lokatę, mając na koncie 11 punktów.

W najbliższy poniedziałek - trudny test. Wierzymy, że nasza drużyna stawi czoła renomowanemu przeciwnikowi i wyjdzie z tego pojedynku ze zdobyczą punktową - napisał w mediach społecznościowych burmistrz Jacek Orych.


14158.jpg
👍
12
👎
2
😲
1
Więcej

Rezerwacja Orlika przy Okólnej

Zakład Usług Komunalnych czeka na Państwa zgłoszenia do 4 marca 2026 roku.


W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym korzystania z miejskiego obiektu sportowego przy ul. Okólnej 14 Zakład Usług Komunalnych prosi o zgłaszanie propozycji rezerwacji Orlika. Można z niego bezpłatnie korzystać od poniedziałku do niedzieli - od 9 marca do 30 czerwca 2026 roku. Pisemne zapytania dotyczące możliwości rezerwacji należy kierować bezpośrednio do Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Lisa Kuli 3 w Markach w godzinach pracy naszej miejskiej jednostki.

Propozycje rezerwacji należy składać do 4 marca 2026 roku.

Prosimy o kierowanie wszelkich pytań w tej sprawie do Damiana Pacuszki - koordynatora obiektów sportowych (tel. 506-033-182) w godzinach pracy Zakładu Usług Komunalnych, bądź na adres email: damian.pacuszka@marki.pl

Zakład Usług Komunalnych w Markach zastrzega sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w sposób telefoniczny (godz. 8.00-15.00).

13440.jpg
👍
2
👎
0
😲
0
Więcej

Marki na przełaj - początek Mareckiej Triady Biegowej!

Uwaga biegacze! Ruszają zapisy!


Marecka Triada Biegowa to wyjątkowy cykl trzech wydarzeń sportowych organizowanych w naszym mieście. Projekt łączy różne formuły rywalizacji biegowej, oferując uczestnikom zróżnicowane wyzwania i możliwość klasyfikacji w całym cyklu.

W skład triady wchodzą:

  1. Bieg Marki na Przełaj
  2. Bieg Nocny Marek
  3. Bieg Mila MCER

Każde z wydarzeń ma odmienny charakter - od wymagającego biegu terenowego, przez atestowaną trasę asfaltową, aż po rywalizację na stadionowej bieżni.

Bieg Marki na Przełaj

Pierwsze wydarzenie cyklu odbędzie się 28 marca. To bieg przełajowy rozgrywany w naturalnym terenie, stanowiący sportowe wyzwanie dla miłośników crossu. Nowością tegorocznej edycji są biegi dziecięce, które umożliwiają udział najmłodszym zawodnikom.

Bieg Nocny Marek

Bieg rozgrywany w wieczornej scenerii miasta: 10 km i nowość na dystansie 5 km (w poprzednich edycjach ok. 5,7 km). Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co gwarantuje jej dokładny pomiar i sportowy standard rywalizacji.

Bieg Mila MCER

Zawody rozgrywane na stadionowej bieżni na dystansie jednej mili. To dynamiczna i widowiskowa forma rywalizacji, pozwalająca sprawdzić się w szybkim tempie na profesjonalnym obiekcie.

Co wyróżnia Marecką Triadę Biegową?

  1. możliwość jednoczesnej rejestracji na wszystkie trzy biegi,
  2. zniżka przy zapisie na cały cykl,
  3. klasyfikacje wiekowe nagradzane w ramach całej triady,
  4. trzy różne formuły rywalizacji: teren, asfalt (atest PZLA) oraz stadion.

Zapisy

Rejestracja na wszystkie wydarzenia wchodzące w skład Mareckiej Triady Biegowej jest już otwarta. Dostępne są zapisy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci (w ramach biegów przełajowych).

Zachęcamy do udziału w całym cyklu i podjęcia sportowego wyzwania w zróżnicowanej formule.

Start pierwszego wydarzenia: 28 marca

Zapisy na biegi MTB w linku poniżej

Biegi MTB

(zapisy na pozostałe 2 biegi MTB - dostępne również pod tym linkiem!)

Biegi dzieci - zapisy w linku poniżej

biegi dzieci w Biegu - Marki na Przełaj

(zapisy na pozostałe 2 biegi dzieci MTB - dostępne również pod tym linkiem)

Do zobaczenia na starcie!

14370.jpg
👍
12
👎
1
😲
0
Więcej

Nasz mieszkaniec na Mistrzostwach Europy

Zimna woda, europejska elita i debiut na wielkiej imprezie. Mieszkaniec Marek, Krzysztof Jaszczyk, wystartował w Mistrzostwach Europy w lodowym pływaniu - dyscyplinie, która dla wielu brzmi jak sportowy ekstremum.

Czym jest lodowe pływanie? To rywalizacja w wodzie o temperaturze nieprzekraczającej 5 stopni Celsjusza. Dla porównania - w standardowym basenie krytym temperatura wynosi zwykle od 25 do 30 stopni. Różnica jest więc ogromna, a wyzwanie - zarówno fizyczne, jak i mentalne.

Dla Krzysztofa Jaszczyka to jednak coś więcej niż sport. To droga, która zaczęła się zupełnie niepozornie.

Wszystko zaczęło się od morsowania. W czasie pandemii szukaliśmy alternatywnych form spędzania czasu i tak trafiłem na zielonkowskie glinianki. Ale - żartobliwie mówiąc - po dwóch latach stania w wodzie zaczęło mi się nudzić i postanowiłem spróbować lodowego pływania. Pojechałem na zawody do Stężycy, zacząłem od dystansu na 100 m. i połknąłem bakcyla - wspomina Krzysztof Jaszczyk.

Od pierwszego startu w Stężycy dystanse zaczęły się wydłużać, a wyniki systematycznie poprawiać. Na tyle skutecznie, że krajowa federacja powołała go do reprezentowania Polski podczas europejskiego czempionatu.

Mistrzostwa Europy odbyły się w lutym we włoskim Molveno na 50-metrowym basenie wypełnionym lodowatą wodą (1-2 stopnie).

W kategorii wiekowej 45-50 Krzysztof Jaszczyk osiągnął bardzo dobre rezultaty:

  1. 6. miejsce na dystansie 250 metrów,
  2. 9 miejsce na dystansie 500 metrów.

Podjął się również startu na 1000 metrów. Tym razem jednak organizm postawił granicę.

"Wszedłem do wody skupiony i gotowy na walkę. Płynęło się dobrze... aż do około 800 metra. Nagle przyszedł kryzys. Oddech uciekł, tempo spadło, organizm odmówił współpracy. Głowa chciała płynąć dalej. Serce też. Ale ciało powiedziało "stop". Musiałem podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji sportowych - przerwać i wyjść z wody" - napisał w mediach społecznościowych.

To doświadczenie pokazuje, że lodowe pływanie to nie tylko rywalizacja, ale także umiejętność słuchania własnego organizmu. Sam zawodnik nie ma wątpliwości, że to wymagająca dyscyplina.

Nie każdy może pływać w takiej temperaturze. Ale jeśli ktoś się dobrze czuje, może spróbować. Na pewno jest to forma przełamywania barier - uważa zawodnik Mazovia Ice Swimming Team.

Lodowe pływanie wymaga odpowiedniego przygotowania, odporności i systematycznego treningu.Na co dzień Krzysztof Jaszczyk trenuje w mareckim MCER. Na basenie pojawia się 3-4 razy w tygodniu, pracując nad techniką i kondycją. To właśnie tam szlifuje formę przed kolejnymi startami. Jeśli pozwala mu czas, morsuje w Zielonce wraz z KRIO Morsy WWL.

Jego kolejnym celem są Mistrzostwa Świata w Rumunii. O powołaniu ponownie zdecyduje polska federacja.

Na sukces - jak sam podkreśla - nie ma drogi na skróty:

Jestem zwykłym gościem, który kilka lat temu po prostu postanowił spróbować i ciężko pracował, żeby znaleźć się na międzynarodowym turnieju - skromnie podsumowuje.


molveno 3aaaa.jpg
👍
8
👎
0
😲
5
Więcej

Nagrodzimy utalentowanych sportowców

Czekamy na Państwa wnioski do 4 marca. Do podziału jest 50 tys. zł


Ponownie docenimy tych, którzy ciężką pracą i sportowym talentem promują nasze miasto na krajowych i zagranicznych arenach. Ruszyła bowiem II edycja nagród sportowych Miasta Marki. Łączna pula przeznaczona na ten cel wynosi 50 tys. złotych. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymało 19 sportowców.

O nagrody mogą ubiegać się zawodnicy – zarówno seniorzy, jak i młodzież – którzy osiągali wysokie wyniki. Wnioski można składać do 4 marca. Nagrody są przeznaczone dla sportowców:

• mieszkających w Markach,

• posiadających ważną Marecką Kartę Mieszkańca,

• reprezentujących dyscypliny zrzeszone w polskich związkach sportowych (także w sporcie osób z niepełnosprawnościami),

• którzy zajęli czołowe miejsca w zawodach rangi ogólnopolskiej, europejskiej lub światowej albo ustanowili rekordy.

Szczegółowe informacje na temat kwestii formalnych znajdują się na stronie marki.pl.

Wnioski o nagrodę sportową zostaną ocenione przez specjalną komisję, która ma do dyspozycji zapisaną w uchwale Rady Miasta punktację za osiągnięcia. Generalna zasada jest taka, że im wyższe miejsce i ranga imprezy, tym więcej punktów. Dla przykładu, za pierwsze miejsce (bądź rekord) na olimpiadzie bądź paraolimpiadzie jest 25 pkt., na mistrzostwach świata – 18, Europy – 15, Polski lub Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 12. Wyniki pracy komisji otrzymuje burmistrz, który podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu finansowego wsparcia. Jego maksymalna wysokość dla zawodnika to 6 tys. zł.

- To kolejny sygnał, że Marki stawiają na sport i chcą realnie wspierać najlepszych zawodników – tych młodych i tych doświadczonych, którzy swoimi sukcesami budują sportową markę miasta – mówi Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek.

14361.jpg
👍
12
👎
0
😲
1
Więcej

Badmintoniści zdobyli Białystok!

Po emocjonującym pojedynku WWL Badminton Marcovia Marki przywiózł 2 punkty z Podlasia.


Nasi badmintoniści nadal są niepokonani w Ekstralidze. W poniedziałek wybrali się do stolicy Podlasia na mecz z UKS Hubal-Kawasaki Białystok.

Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy pojedynek z medalistą ubiegłorocznej Ekstraligi Badmintona. Każdy wynik był tutaj możliwy. Ale już wcześniej pokazaliśmy, że interesuje nas tylko walka o medale - relacjonują badmintoniści z Marek.

Pierwsze dwa pojedynki nie były udane. Na tablicy widniał wynik 0:2. Ale później nasi badmintoniści złapali wiatr w żagle i zrobił się wynik 3:2. Gospodarze zdołali wyrównać, ale ostatnie spotkanie oddali walkowerem. Ostateczny wynik 4:3 dla WWL Badminton Marcovia Marki. Dwa punkty pojechały do Marek.

Skład zespołu:

  1. Victor Svendsen,
  2. Łukasz Cimosz,
  3. Bartosz Puńko,
  4. Rafał Hawel,
  5. Samanta Golubickaite,
  6. Aleksandra Wasilewska,
  7. Kaja Ziółkowska

W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje trzecie miejsce z 11 pkt. i jest niepokonany. Na jej czele znajduje się SKB Litpol-Malov Suwałki, a na drugiej pozycji - Legia Warszawa.

Harmonogram następnych kolejek Ekstraligi Badmintona

  1. 6 kolejka - 09.03.2026 r. - hala MCER Marki godz. 18:00 (WWL Badminton Marcovia Marki - Legia Warszawa);
  2. 7 kolejka - 14.04.2026 r. - Suwałki (SKB Litpol-Malov Suwałki - WWL Badminton Marcovia Marki);
  3. 8 kolejka - 04-05.05.2026 r. - Wrocław (WKS Śląsk Wrocław Bonabanco - WWL Badminton Marcovia Marki);
  4. 9 kolejka - 18.05.2026 r. - hala MCER Marki godz. 18:00 (WWL Badminton Marcovia Marki - KU AZS UM Łódź).


624833057_122214146480051066_617323216872420361_n.jpg
👍
3
👎
0
😲
2
Więcej

Wspólne granie i pomaganie

Turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki z przesłaniem charytatywnym


Już 25 stycznia po raz piąty zapraszamy na halę sportową do Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach na wyjątkowe, charytatywne wydarzenie. Tego dnia odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha. Turniej od lat łączy sportową rywalizację z pomocą potrzebującym i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń WOŚP w Markach.


Kategorie turniejowe:

  • dzieci do 12 lat
  • młodzież 13-18 lat
  • open
  • gra podwójna (deblowa)

Godziny rozgrywek: 8:30-19:00

Wstęp na turniej: cegiełka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zapisy:

zapisy@mcer.pl

Podczas turnieju zapraszamy również na pyszne hot-dogi, domowe ciasta oraz napoje. Będzie można ich spróbować w szkolnej stołówce w godz. 11:00-15:00 lub do wyczerpania zapasów. Dochód ze sprzedaży w całości zasili puszkę WOŚP.

Turniej objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.

Serdecznie zapraszamy zawodników, kibiców oraz wszystkich mieszkańców do wspólnego grania i pomagania!


WOSP.jpg
👍
2
👎
1
😲
0
Więcej

Zwycięskie szczypiornistki

ROKIS Radzymin Marcovia Marki przywozi komplet punktów z Lublina


W niedzielne popołudnie nasze szczypiornistki wybrały się na spotkanie z SMS ZPRP II Lublin. Przed meczem wyczuwalny był spory szacunek dla rywalek:

Nasi najbliżsi rywale przegrali do tej pory tylko trzy mecze. Będzie się działo! Trzymajcie mocno kciuki! - czytaliśmy w mediach społecznościowych.

Widać - prośba została spełniona, a kciuki mocno zaciśnięte. Nasze piłkarki ręczne wygrały 36:21.

Gratulujemy!

Od pierwszych minut postawiliśmy na bardzo twardą i agresywną defensywę, a w ataku graliśmy skutecznie, mądrze i konsekwentnie. Nasza przewaga nie podlegała żadnej dyskusji - od pierwszej do ostatniej minuty. Ogromnie cieszy konsekwencja oraz dojrzałość w grze, które coraz wyraźniej widać w każdym kolejnym meczu - czytamy w relacji z niedzielnego meczu.

W tabeli grupy C pierwszej ligi Marcovia znajduje się na pierwszym miejscu. nasze piłkarki mają na koncie 10 zwycięstw i jedną porażkę. Podobny bilans ma UKPR Agrykola Ochota Warszawa. Rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie zapowiada się więc fascynująco.

14191.jpg
👍
2
👎
0
😲
1
Więcej

V Memoriał Bożeny Markiewicz - video

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia


Była mieszkanką Marek, nauczycielką i reprezentantką naszego kraju w piłce ręcznej. Mowa o Bożenie Markiewicz, która w narodowych barwach rozegrała ponad 240 spotkań. Aby Ją upamiętnić, co roku w naszym mieście rozgrywany jest Memoriał, w którym uczestniczą młodzieżowe drużyny szczypiorniaka. Zobaczcie reportaż z tego wydarzenia, w którym wiele miejsca poświęcamy młodym piłkarkom MKS Macovia Marki.



szczyp1.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

V Memoriał Bożeny Markiewicz

Wielkie sportowe emocje w Markach!


Od 5 do 7 grudnia br. drużyny z całej Polski będą rywalizować na obiektach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Memoriał Bożeny Markiewicz już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń młodzieżowej piłki ręcznej w Polsce. Jak co roku, turniej jest niezwykle silnie obsadzony! Świadczy o tym obecność kadr wojewódzkich. Zapraszamy do kibicowania.

Organizatorami Memoriału są: Mareckie Inwestycje Miejskie Sp. z o. o., Miasto Marki i Powiat Wołomiński. Partnerem wydarzenia jest Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Markach.

Memoriał upamiętnia wybitną polską szczypiornistkę, reprezentantkę kraju, trenerkę i nauczycielkę wychowania fizycznego.


Bożena Markiewicz (zd. Gniedziuk) 1961-2014

Mieszkanka Marek, nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka, wybitna szczypiornistka urodziła się 4 sierpnia 1961 roku w Warszawie.

W 1979 roku ukończyła L Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy w Warszawie, a w 1983 roku uzyskała dyplom trenera piłki ręcznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Uważana za jedną z najlepszych polskich piłkarek ręcznych lat 80. W karierze sportowej broniła barw MKS Praga, AZS AWF Warszawa, Skry Warszawa, Via Veny Warszawa, Oslo Haugerud, IK Vestar Oslo oraz luksemburskiego Rumelange. Występowała na pozycji obrotowej.

Swój pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach rozegrała jako szesnastolatka w kategorii juniorek. W karierze seniorskiej reprezentując Polskę rozegrała aż 241 spotkań, co jest rekordem w historii polskiej piłki ręcznej. Imponuje również znakomitym wynikiem bramkowym, których w reprezentacyjnej karierze zdobyła 398. Siedmiokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Świata grupy A i B. W roku 1985 wywalczyła wicemistrzostwo kraju, a w 1995 roku zdobyła Puchar Polski.

Po raz ostatni w koszulce z orłem na piersi zagrała 24 czerwca 1992 roku w Konstancy w spotkaniu z Rumunią. Zdobyła wtedy 2 bramki.

Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką oraz nauczycielką wychowania fizycznego. Trenowała zawodniczki UKS Varsovia oraz przyczyniła się do powstania sekcji piłki ręcznej dziewcząt w Markach, która w ramach Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki odnosi duże sukcesy na Mazowszu.

W latach 2000 - 2014 była nauczycielem w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach, gdzie dała się poznać jako wybitny pedagog, dobra koleżanka oraz jak mówią o niej sami nauczyciele: "dobry duch szkoły".

14192.jpg
👍
2
👎
0
😲
1
Więcej

Badminton na najwyższym poziomie

WWL Badminton Marcovia Marki kontra OSSM-SMS Białystok


17 listopada 2025 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 w hali sportowej MCER przy ul. Wspólnej 40 w Markach odbędzie się drugi mecz Ekstraligi badmintona. O tytuł Mistrza Polski walczy nasza drużyna WWL Badminton Marcovia Marki.

Rywalem w drugim starciu będzie OSSM-SMS Białystok. Nasza ekipa po pierwszej rundzie zajmuje pierwsze miejsce w Ekstralidze a dzisiaj, z Waszą pomocą dopingu, chce podtrzymać dobrą passę! Zapraszamy! Wstęp wolny!


👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Mikołajkowy turniej futsalowy

Wielkie emocje w hali MCER. Będzie się działo w ostatni weekend listopada!

Wystartowały zapisy do IX Mikołajkowego Turnieju Halowego Fixit Cup o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Mogą w nim brać udział pięcioosobowe drużyny. Chętni do udziału w turnieju są proszeni o kontakt telefoniczny: 505-498-724 oraz 533-802-966.

Garść podstawowych informacji:

  • Zespoły: pięcioosobowe (w tym bramkarz)
  • Termin turnieju: 29.11/30.11.2025
  • Miejsce: MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, ul. Wspólna 40
  • Nagroda główna: 2500 zł

Pozostałe nagrody: puchary oraz medale dla trzech najlepszych drużyn; pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe dla MVP, najlepszego bramkarza i króla strzelców turnieju; nagrody rzeczowe dla zwycięskiej drużyny

Patronat honorowy nad turniejem objęli:

  • Jacek Orych - Burmistrz Miasta Marki
  • Arkadiusz Werelich - Starosta Wołomiński

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Wołomiński.

14151.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Piłkarki ręczne zapraszają do MCER!

Gotowi na wielkie sportowe emocje? W ramach 8. kolejki I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet ROKiS Radzymin Marcovia Marki zagra z SMS ZPRP Lublin. Spotkanie odbędzie się 15 listopada (sobota) o godz. 19:00. Zapraszamy do hali MCER (Wspólna 40). Wstęp wolny!

To będzie prawdziwa uczta dla fanów piłki ręcznej! Nasze dziewczyny są liderkami tabeli i zrobią wszystko, by utrzymać pierwsze miejsce! Czekają nas wielkie emocje, walka o każdy punkt i sportowa pasja w najlepszym wydaniu! - czytamy w zaproszeniu na FB.

W programie wydarzenia również:

  • wyjątkowa oprawa muzyczna
  • konkursy z nagrodami
  • występ Akademia Pani Szafki
Przyjdź, zabierz rodzinę i znajomych - razem stwórzmy niezapomnianą atmosferę!


14153.jpg
👍
10
👎
0
😲
3
Więcej

Trzy punkty zostały w Markach

W meczu 13 kolejki Decathlon IV ligi Marcovia pokonała KS Łomianki 1:0 (0:0).


Sobotni pojedynek rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią na stadionie MCER. Wszyscy kibice zastanawiali się jak na tej nawierzchni poradzą sobie podopieczni trenerów Szulkowskiego i Osolińskiego biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory wszystkie mecze rozgrywali na naturalnych murawach. Na szczęście nasi zawodnicy szybko udowodnili, że czują się tu bardzo dobrze.

Pierwsze minuty pokazały, że goście wyszli z nastawieniem szybkiego zdobycia bramki, ale bardzo szybko inicjatywę przejęli piłkarze z Marek. Na tle zespołu Pawła Zacharskiego gospodarze prezentowali się bardzo solidnie. Do udokumentowania przewagi brakowało jednak tego najważniejszego - bramek. Na nasze nieszczęście kapitalnie w bramce Łomianek spisywał się Marceli Wasilko, który w bardzo dobrym stylu poradził sobie ze strzałami Filipa Bućko i Kacpra Brańskiego. Bliski strzelenia gola był również Krystian Przyborowski, który ubiegł wychodzącego z bramki Wasilko, ale trącona przez niego piłka nie znalazła ostatecznie drogi do siatki.


W drugiej części spotkania Marcovia osiągnęła jeszcze większą przewagę. W dalszym ciągu jednak brakowało postawienia kropki nad "i". Tym razem szanse zmarnowali m.in. Maciej Machalski i wprowadzony w 68 minucie Alexei Prytuliak, który oddawał groźny strzał z rzutu wolnego. Najlepszej okazji do wpisania się na listę strzelców nie wykorzystał jednak Kamil Żmuda, który po otrzymaniu piłki w polu karnym znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale finalnie przegrał z nim pojedynek i na tablicy świetlnej w dalszym ciągu widniał bezbramkowy remis. Moment zawahania sprawił że kolei, że Jakub Kolo nie zdążył przejąć długiej piłki i uprzedzić daleko interweniującego golkipera gości.


Gdy wszystkie znaki na niebie wskazywały, że pojedynek zakończy się podziałem punktów, nadeszła druga minuta doliczonego czasu gry. Wówczas piłkę w narożniku boiska ustawił Alexei Prytuliak i dośrodkował ostatni raz w pole karne rywali. Z zagraną piłką minął się jeden z obrońców i Erwin Nowik z zimną krwią wykorzystał ów okazję wyprowadzając Marcovię na zasłużone prowadzenie. Wybuch radości na boisku i na trybunach dowodził jak ważne było to trafienie, które jak się kilkanaście sekund później okazało zapewniło naszej drużynie cenny komplet punktów.

Teraz przed Marcovią wyjazdowe spotkanie z KTS Weszło, które rozegrane zostanie w najbliższy piątek o godz. 18:00. Faworytem będą oczywiście gospodarze, ale nasi zawodnicy zrobią wszystko, aby sprawić niespodziankę i przywieźć z Warszawy kolejną zdobycz punktową.


Najlepszym zawodnikiem Marcovii w meczu z KS Łomianki wybrany został Erwin Nowik, któremu pamiątkową statuetkę oraz voucher do wykorzystania w Lynx Barber Shop wręczył Jacek Orych - Burmistrz Miasta Marki.


Marcovia Marki - KS Łomianki 1:0 (0:0)

Bramka: 90+2′ Erwin Nowik as. Alexei Prytuliak

Żółte kartki: Barański, Bućko, Nowik, Rusin

Skład Marcovii: Wojciech Lisak - Emil Kania, Erwin Nowik, Krzysztof Wingralek, Kacper Barański, Jakub Wimmer (65′ Kamil Żmuda), Filip Bućko (77′ Szymon Rusin), Michał Durajczyk (68′ Aleksei Prytuliak), Maciej Machalski (C) (71′ Jakub Kolo), Eryk Agnyziak, Krystian Przyborowski

Trenerzy: Michał Szulkowski, Bartosz Osoliński, Maciej Styczyński (trener analityk), Rafał Kruchelski (trener bramkarzy)

Fot. Maciek Gronau

DSC_1734.jpg
👍
2
👎
0
😲
2
Więcej

Szalony pojedynek w Legionowie

Tak niewiele brakowało, by Marcovia wyrwała punkt liderowi IV ligi

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się dla podopiecznych trenerów Szulkowskiego i Osolińskiego w najgorszy możliwie sposób. Już w 2 minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Huberta Michalika. Po szybkim "gongu" Marcovia zaczęła aklimatyzować się na stadionie w Legionowie i grać z liderem jak równy z równym. Po kilku nieudanych próbach w końcu, w 18 minucie, po zagraniu Marcina Rojka, do wyrównania doprowadził Eryk Agnyziak. Niestety gdy wydawało się, że nasz zespół opanował boiskowe wydarzenia doświadczona Legionovia z zimną krwią zaczęła wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do zdobycia bramki. Najpierw w 25 minucie Wojciecha Lisaka skuteczną główką pokonał Eryk Kwiatosz. Następnie do siatki trafili Hubert Michalik i Dariusz Zjawiński, dzięki czemu gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 4:1.

Po zmianie stron nie mająca nic do stracenia Marcovia zaczęła grać z większym polotem, czego efektem była bramka zdobyta przez Kamila Żmudę. Gdy w 65 minucie kontaktowe trafienie zaliczył Emil Kania, stało się jasne, że emocji nie zabraknie do aż do końcowego gwizdka sędziego. Nasz zespół poczuł przysłowiową krew i z wielką ambicją dążył do wyrównania. Niestety najpierw z uderzeniem Kamila Żmudy poradził sobie golkiper gospodarzy, a następnie dogranie Filipa Tomczyka minimalnie minęło lewy słupek strzeżonej przez niego bramki. Stawiająca wszystko na jedną kartę Marcovia narażała się na kontrataki, ale w przeciwieństwie do pierwszej odsłony tym razem zielono-żółta defensywa spisywała się na medal.

Gdy miejscowi kibice odliczali minuty do końcowego gwizdka w doliczonym czasie gry przed kapitalną szansą na wyrównanie stanął Jakub Kolo. Niestety nasz napastnik w decydującym momencie został zatrzymany przez Kacpra Reksa. Chwilę później sędzia Bernard Kostrubiec zakończył ten szalony pojedynek i gospodarze mogli odetchnąć z ulgą. Po stronie Marcovii widać było z kolei sportową złość i niedowierzanie, że nie udało się wywieźć z Legionowa choćby punktu.

Dobra postawa naszych zawodników na tle najlepszego zespołu Decathlon IV ligi jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi ligowymi starciami. Idąc za słowami wielu kibiców - tak grającą i walczącą Marcovię chcemy oglądać w każdym meczu. Wówczas punkty zaczną zdecydowanie częściej pojawiać się na naszym koncie.

W kolejnym meczu Marcovia zmierzy się na boisku MCER przy ul. Wspólnej 40 z KS Łomianki. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę 25 października o godz. 13:00.


Legionovia Legionowo - Marcovia Marki 4:3 (4:1)

Bramki: 18′ Eryk Agnyziak, 63′ Kamil Żmuda, 65′ Emil Kania

Żółte kartki: Bondara, Rusin, Kamil Żmuda, Barański

Skład Marcovii: Wojciech Lisak - Emil Kania, Michał Wołos, Krzysztof Wingralek, Kacper Barański, Marcin Rojek (60′ Kamil Żmuda), Filip Bućko, Maciej Machalski (C) (57′ Szymon Rusin), Eryk Agnyziak (77′ Filip Tomczyk), Jakub Wimmer (64′ Michał Bondara), Krystian Przyborowski (82′ Jakub Kolo)

Trenerzy: Michał Szulkowski, Bartosz Osoliński, Maciej Styczyński (trener analityk), Rafał Kruchelski (trener bramkarzy)


text: Marcin Boczoń, foto: Maciej Gronau

FB_IMG_1761073439785 (003).jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Triumf WWL Badminton Marcovia Marki

Siedem z przodu, zero z tyłu, czyli wymarzony start naszej drużyny w rozgrywkach Ekstraligi badmintona.

W poniedziałek, 20 października, rozegraliśmy pierwsze spotkanie 1. kolejki Ekstraligi Badmintona Yonex sezonu 2025/2026. W meczu otwierającym rozgrywki drużyna WWL Badminton Marcovia Marki podejmowała u siebie zespół KS Badminton Kobierzyce. Okazaliśmy się zdecydowanie lepsi, wygrywając 7:0.

Wszystkie pojedynki zakończyły się na korzyść zawodników z Marek, którzy od początku kontrolowali przebieg rywalizacji. W grach pojedynczych punkty zdobyli Aleksandra Wasilewska, Vivien Sandorhazi, Łukasz Cimosz oraz Victor Svendsen. W deblu damskim zwyciężyły Dominika Kwaśnik i Vivien Sandorhazi, natomiast w grze podwójnej mężczyzn komplet punktów zapewnili Łukasz Cimosz i Victor Svendsen. Rywalizację rozpoczął mikst, w którym duet Rafał Hawel / Dominika Kwaśnik pokonał parę z Kobierzyc w dwóch setach.

Dla naszego teamu to bardzo udany początek sezonu!

Bez nazwy.jpg
👍
2
👎
0
😲
0
Więcej

Finał "Diamentów Mazowsza" w Markach

Najlepsze piłkarskie drużyny z całego Mazowsza powalczą o tytuł zwycięzcy


Już 18 października 2025 zapraszamy na Stadion Miejskim w Markach (ul. Wspólna 12) na wielki finał turnieju Diamenty Mazowsza 2025!

Najlepsze drużyny z całego Mazowsza powalczą o tytuł zwycięzcy!


Harmonogram:

09:30 - rozpoczęcie turnieju dziewcząt

12:15 - zakończenie turnieju dziewcząt

13:00 - rozpoczęcie turnieju chłopców

17:00 - zakończenie turnieju chłopców

W finałach zagra 16 zespołów chłopców i 10 zespołów dziewcząt.

Drużyny wystąpią w systemie 6+1.

Kategorie: chłopcy 2015 / dziewczęta 2013

Nie może Was zabraknąć!

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Szczegóły znajdziecie na stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej

14079.jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Zapraszamy na mecz Marcovii z Błonianką Błonie

W najbliższą sobotę, 27 września, Marcovia - po kilku meczach wyjazdowych - zmierzy się w Markach z Błonianką Błonie. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach 9 kolejki Decathlon IV ligi. Początek rywalizacji o godz. 11:00.

Po 8 ligowych meczach nasz zespół z dorobkiem 5 punktów zajmuje 17 miejsce w tabeli. Goście z Błonia natomiast zdobyli dotychczas 12 punktów, co pozwala im plasować się na 10 pozycji.

W imieniu całej naszej drużyny serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Kasbud Areny przy Wspólnej!

FB_IMG_1758825368039.jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Marcovia przywiozła punkt z Ursusa

Mogliśmy wygrać, mogliśmy przegrać. Jedno jest pewne - obie drużyny mogą czuć spory niedosyt.


Do meczu z Ursusem Marcovia przystępowała z kilkoma zmianami w składzie. Pierwszy raz w wyjściowej jedenastce znalazł się urodzony w 2008 roku Szymon Rusin. Spotkanie od pierwszego gwizdka rozpoczęli również Jakub Kolo, Karol Bienias i Eryk Agnyziak. Za nadmiar żółtych kartek pauzował natomiast najlepszy strzelec Marcovii - Krystian Przyborowski.

Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do podopiecznych trenerów Szulkowskiego i Osolińskiego. Już pierwsza akcja mogła, a nawet powinna zakończyć się bramką. Niestety znajdujący się w bardzo dobrej sytuacji Eryk Agnyziak uderzył minimalnie obok słupka. Chwilę później groźny strzał Karola Bieniasa odbił golkiper gospodarzy, a następnie po podaniu niezmordowanego Emila Kani z kilku metrów chybił Filip Bućko. Swoją szansę miał również Emil Kania, który przeprowadził znakomitą akcję lewą stroną boiska, ale w kluczowym momencie zastopował go Kacper Czajkowski. To, co nie udało się wówczas naszemu obrońcy, udało mu się w 35 mimucie, gdy na raty pokonał golkipera „traktorków” i wyprowadził Marcovię na zasłużone prowadzenie.

Niestety druga odsłona rozpoczęła się w najgorszy możliwie sposób. Już w 47 minucie do siatki trafił bowiem Artur Rawa i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Na szczęście Marcovia błyskawicznie odpowiedziała i już dwie minuty później ponownie była na prowadzeniu. Tym razem po dokładnym dośrodkowaniu Karola Bieniasa do siatki trafił Krzysztof Wingralek, dla którego było to pierwsze trafienie w żółto-zielonych barwach.

Strata bramki podziałała bardzo mobilizująco na gospodarzy. O ile w pierwszej połowie Marcovia powinna spokojnie zamknąć rywalizację zdobywając kilka bramek, o tyle w drugiej odsłonie to właśnie zawodnicy w pomarańczowych trykotach częściej nękali Wojciecha Lisaka. Młody golkiper robił co mógł między słupkami naszej bramki, ale w 62 minucie skapitulował po kolejnym trafieniu Artura Rawy. Marcovia mogła odpowiedzieć za sprawą Michała Boczonia, ale z jego uderzeniem głową poradził sobie Czajkowski. W doliczonym czasie gry Ursus dwukrotnie miał z kolei piłkę meczową. W obu sytuacjach znakomicie interweniował jednak Wojciech Lisak, który uratował tym samym punkt naszej drużynie.

Po końcowym gwizdku obie drużyny czuły spory niedosyt. Marcovia powinna bowiem strzelić w pierwszej części kilka bramek więcej i ze spokojną głową wyjść na drugą połowę, a zawodnikom Ursusa na pewno będą się śniły dwie niewykorzystane sytuacje w doliczonym czasie gry.

Teraz przed naszym zespołem pucharowe starcie z Championem Warszawa, a następnie ligowy pojedynek z Błonianką Błonie. Pucharowa rywalizacja odbędzie się w najbliższą środę na boisku w Głoskowie. Trzy dni później na Kasbud Arenie Marcovia podejmować będzie natomiast drużynę Łukasza Choderskiego.


Ursus Warszawa – Marcovia Marki 2:2 (0:1)

Bramki: 35′ Emil Kania as. Eryk Agnyziak, 49′ Krzysztof Wingralek as. Karol Bienias

Żółta kartka: Wingralek

Skład Marcovii: Wojciech Lisak – Emil Kania, Michał Wołos (C), Michał Boczoń, Krzysztof Wingralek, Marcin Rojek (68′ Paweł Żmuda), Szymon Rusin (64′ Maciej Machalski), Filip Bućko, Karol Bienias (82′ Kamil Żmuda), Eryk Agnyziak (66′ Michał Bondara), Jakub Kolo (66′ Filip Tomczyk)

Trenerzy: Michał Szulkowski, Bartosz Osoliński, Maciej Styczyński (trener analityk), Rafał Kruchelski (trener bramkarzy)


Marcin Boczoń

IMG-20250922-WA0000.jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Porażka mimo prowadzenia

W ramach 7 kolejki Decathlon IV ligi Marcovia zmierzyła się na wyjeździe z Oskarem Przysucha. To spotkanie określane było mianem tego z gatunku o sześć punktów. I choć tak naprawdę to wciąż początek sezonu, zawodnicy obu drużyn zdawali sobie sprawę z wagi piątkowej rywalizacji.


Początek należał zdecydowanie do Marcovii, która już w 8 minucie objęła prowadzenie za sprawą Marcina Rojka. Gdy w 15 minucie kapitalne uderzenie Krystiana Przyborowskiego dało naszej drużynie dwubramkową przewagę nikt nie przypuszczał, że gospodarze odwrócą losy tego pojedynku. Przed przerwą podopieczni Łukasza Wiśnika doprowadzili wprawdzie tylko do wyrównania, ale pod koniec drugiej odsłony odłożyli kolejne dwie bramki, które zapewniły im bardzo cenny komplet punktów.


Oskar Przysucha wygrał 4:2 i trzeba uczciwie przyznać, że w pełni zasłużył na zwycięstwo. W drugiej połowie nasi rywale kontrolowali boiskowe wydarzenia i stworzyli zdecydowanie więcej okazji do zdobycia bramek. Nasz zespół długo przy życiu utrzymywał Wojciech Lisak, który raz za razem popisywał się fantastycznymi interwencjami. Niestety w 81 minucie nie zdołał obronić kąśliwego uderzenia jednego z rywali i Oskar objął wówczas prowadzenie 3:2. Wynik ustalił natomiast Maksymilian Vogtman, który w 89 minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Emila Kani.


Teraz przed Marcovią kolejne wyjazdowe spotkanie z bliskimi sąsiadem w tabeli – Ursusem Warszawa. Popularne „traktorki” mają na koncie tylko jeden punkt więcej niż podopieczni Michała Szulkowskiego i Bartosza Osolińskiego. Zapowiada się zatem kolejna rywalizacja o przysłowiowe sześć punktów.


Oskar Przysucha – Marcovia Marki 4:2 (2:2)

Bramki: 8′ Marcin Rojek (as. Emil Kania), 15′ Krystian Przyborowski (as. Maciej Machalski)

Żółte kartki: Boczoń, P. Żmuda, Kolo, Przyborowski

Skład Marcovii: Wojciech Lisak – Michał Wołos (82′ Eryk Agnyziak), Krzysztof Wingralek, Michał Boczoń, Emil Kania, Filip Bućko (89′ Szymon Rusin), Maciej Machalski (C) (69′ Karol Bienias), Marcin Rojek (67′ Paweł Żmuda), Krystian Przyborowski, Michał Bondara (46′ Jakub Kolo), Jakub Wimmer (46′ Kamil Żmuda)

Trenerzy: Michał Szulkowski, Bartosz Osoliński, Maciej Styczyński (trener analityk), Rafał Kruchelski (trener bramkarzy)

FB_IMG_1758044398388.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej

Marecka inauguracja pierwszej ligi piłki ręcznej

W niedzielę mecz ROKiS Radzymin Marcovia Marki - SMS ZPRP II Lublin.

Przed nami kolejny sezon pełen emocji. Na boisko wracają piłkarki ręczne ROKiS Radzymin Marcovia Marki. W najbliższą niedzielę, 14 września, zagrają pierwszy mecz ligowy z SMS ZPRP II Lublin. Miejscem inauguracji będzie hala MCER przy Wspólnej 40-42. Początek spotkania o godz. 17.45.

- Przygotowaliśmy masę niespodzianek. Będą występy taneczne, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, efektowna oprawa spotkania. Przede wszystkim jednak będą wielkie, sportowe emocje Zapraszamy całe rodziny! Przyjdź i bądź częścią tego kapitalnego widowiska! Zapełnijmy razem halę w Markach i pomóżmy naszym zawodniczką w odniesieniu zwycięstwa! Wstęp wolny! – czytamy w mediach społecznościowych naszego klubu.

13567.jpg
👍
0
👎
0
😲
1
Więcej

Przyjmujemy propozycje rezerwacji Orlika

W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym korzystania z miejskiego obiektu sportowego przy ul. Okólnej 14 Zakład Usług Komunalnych prosi o zgłaszanie propozycji rezerwacji Orlika. Można z niego bezpłatnie korzystać od poniedziałku do niedzieli - od 8 września do 30 listopada 2025 roku. Pisemne zapytania dotyczące możliwości rezerwacji należy kierować bezpośrednio do Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Lisa Kuli 3 w Markach w godzinach pracy naszej miejskiej jednostki.


Propozycje rezerwacji należy składać do poniedziałku, 1 września 2025 roku.


Prosimy o kierowanie wszelkich pytań w tej sprawie do Damiana Pacuszki – koordynatora obiektów sportowych (tel. 506-033-182) w godzinach pracy Zakładu Usług Komunalnych, bądź na adres email : damian.pacuszka@marki.pl


Zakład Usług Komunalnych w Markach zastrzega sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w sposób telefoniczny (7.00-15.00).

file_00000000a098624389101da27decc04d.png
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Niedługo przerwa technologiczna pływalni MCER

Zbliża się czas niezbędnych przeglądów i prac serwisowych


Drodzy Klienci,

Od 30 sierpnia rozpoczyna się coroczna przerwa technologiczna na basenie i w strefie SPA MCER, która potrwa do 14 września.

To czas niezbędnych przeglądów i prac serwisowych, dzięki którym korzystanie z obiektu będzie bezpieczne i komfortowe w nowym sezonie.

Przypominamy, że w tym czasie pozostałe części kompleksu MCER: miasteczko ruchu drogowego, boiska zewnętrzne oraz plac zabaw pozostają otwarte i dostępne dla wszystkich.

Do zobaczenia!


MCER

13923.jpg
👍
14
👎
1
😲
0
Więcej

Marcovii zabrakło czasu....

W 2 kolejce Decathlon IV Ligi nasz zespół przegrał przed własną publicznością z Victorią Sulejówek 3:4 (1:1).


Faworytem piątkowego spotkania byli goście z Sulejówka. Victoria to bowiem spadkowicz z trzeciej ligi, który bardzo szybko chce wrócić na ów szczebel rozgrywkowy. Pojedynek rozpoczął się jednak znakomicie dla podopiecznych Michała Szulkowskiego i Bartosza Osolińskiego. Już w 9 minucie dokładne dośrodkowanie Filipa Bućko na bramkę zamienił bowiem Jakub Wimmer, dla którego było to już drugie trafienie w tym sezonie. Zespół z Sulejówka podrażniony utratą bramki wyraźnie dążył do szybkiego wyrównania, ale mimo kilku prób sztuka ta udała mu się dopiero w 18 minucie. Wówczas po faulu Emila Kani sędzia podyktował rzut karny, który ze stoickim spokojem wykorzystał Kamil Wróbel. Podopieczni Michała Maliszewskiego z każdą kolejną minutą wyraźnie przejmowali inicjatywę. Co i rusz stwarzali zagrożenie pod bramką Kamila Cholewy. Na szczęście zarówno golkiper jak i cała defensywa Marcovii nie pozwoliła gościom objąć prowadzenia i do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis 1:1.


Niestety, po zmianie stron Victoria dopięła swego i za sprawą Stanisława Ławcewicza-Musialika zdobyła w 47 minucie drugą bramkę. Chwilę później grający w niebieskich koszulkach przeciwnicy wychodzili z bardzo groźną akcją, którą w kluczowym momencie zastopował Michał Boczoń. W 54 minucie obrońcy żółto-zielonych nie zdołali jednak zapobiec utracie trzeciej bramki. Tym razem Kamila Cholewę pokonał kapitan Victorii Jan Dźwigała. Nie mając wiele do stracenia szkoleniowcy Marcovii posłali do boju kolejno Krystiana Przyborowskiego, Jakuba Kolo i Karola Bieniasa. Pojawienie się na placu gry pierwszego z wymienionych sprawiło, że nasz zespół zaczął grać odważniej, co przekładało się na częstsze wizyty pod bramką rywali. Niestety ponownie brakowało skuteczności, z którą problemów nie mieli gracze Victorii. W 75 minucie padła bowiem czwarta bramka dla drużyny z Sulejówka i stało się jasne, że ciężko będzie już odwrócić losy tego pojedynku.


Na szczęście nasi zawodnicy walczyli do samego końca, czego efektem były bramki zdobyte przez Jakuba Kolo i Erwina Nowika. Niestety na więcej zabrakło już czasu. Śmiem twierdzić, za słowami trenera Michała Szulkowskiego, że gdyby spotkanie potrwało kilka minut dłużej, to nasz zespół doprowadziłby do wyrównania. Finalnie komplet punktów pojechał jednak do Sulejówka i Marcovia swojej pierwszej zdobyczy będzie musiała poszukać w kolejnych pojedynkach.


Najlepszym zawodnikiem Marcovii w meczu z Victorią został Krystian Przyborowski. Naszemu pomocnikowi pamiątkową statuetkę wręczył burmistrz Jacek Orych.

W następnej kolejce nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z MKS Przasnysz. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 22 sierpnia o godz. 17:30.


Marcovia Marki – Victoria Sulejówek 3:4 (1:1)

Bramki: 9′ Jakub Wimmer, 85′ Jakub Kolo, 90+4′ Erwin Nowik

Żółte kartki: Machalski, Agnyziak

Skład Marcovii: Kamil Cholewa – Emil Kania, Erwin Nowik, Michał Boczoń, Kacper Barański, Jakub Wimmer (66′ Filip Tomczyk), Michał Durajczyk (75′ Szymon Rusin), Maciej Machalski (C) (56′ Krystian Przyborowski), Filip Bućko (62′ Karol Bienias), Eryk Agnyziak (86′ Paweł Żmuda), Michał Bondara (62′ Jakub Kolo)

Trenerzy: Michał Szulkowski, Bartosz Osoliński, Maciej Styczyński (trener analityk), Rafał Kruchelski (trener bramkarzy)

Txt. Marcin Boczoń / Fot. Maciek Gronau


Bez nazwy2.jpg
👍
0
👎
2
😲
0
Więcej

Głowy do góry i walczymy dalej!

Nie tak wyobrażali sobie powrót do 4 ligi zawodnicy oraz trenerzy naszej piłkarskiej drużyny.


Rozgrywane w Żyrardowie spotkanie z Mszczonowianką Mszczonów rozpoczęło się dla Marcovii w najgorszy możliwie sposób. Już w 3 minucie gospodarze popisali się skuteczną akcją i Kamil Cholewa musiał wyciągać piłkę z siatki. W 8 minucie było już 2:0 dla zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Walewskiego. Tym razem po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym na listę strzelców wpisał się Łukasz Racis.

Po tym trafieniu wyglądało jakby nasi zawodnicy się otrząsnęli i zaczęli powoli dyktować warunki. Niestety znakomitej szansy na zdobycie bramki kontaktowej nie wykorzystał Karol Bienias, którego atomowe uderzenie zatrzymało się jedynie na poprzeczce. Chwilę później pod bramką gospodarzy ponownie zrobiło się bardzo gorąco po dobrze wykonywanych przez Marcovię rzutach różnych. Niestety żaden z zawodników nie zdołał dołożyć ani nogi ani głowy, aby piłka znalazła się między słupkami bramki strzeżonej przez Daniela Leszczyńskiego.

Problemów ze skutecznością nie mieli za to nasi rywale, którzy w 22 i 28 minucie zdobyli kolejne bramki podwyższając tym samym rezultat na 4:0. W 34 minucie debiutanckie trafienie w barwach Marcovii zaliczył pozyskany z Ząbkovii Ząbki Jakub Wimmer. Nasi zawodnicy usilnie dążyli do zdobycia jeszcze jednej bramki przed przerwą, ale finalnie ta sztuka im się nie udała.

Po zmianie stron bliski wpisania się na listę strzelców był Erwin Nowik. Niestety po jego uderzeniu głową piłka nieznacznie minęła poprzeczkę. Szanse mieli również Maciej Machalski i Michał Bondara, ale im również nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. W 63 minucie do siatki kolejny raz trafili za to gracze z Mszczonowa i całkowicie zamknęli sobotnią rywalizację. Wprawdzie Marcovia starała się do samego końca zmniejszyć różnicę bramkową, ale to zdecydowanie nie był jej dzień.

Ostatecznie Mszczonowianka wygrała 5:1 (4:1) i zanotowała tym samym piorunujące rozpoczęcie sezonu. Marcovii nie pozostaje nic innego jak szybko zapomnieć o tej porażce i skupić się na kolejnym meczu z Victorią Sulejówek. Liga jest bowiem bardzo długa, a to było przecież dopiero pierwsze spotkanie. Głowy do góry i walczymy dalej!


Mszczonowianka Mszczonów – Marcovia Marki 5:1 (4:1)

Bramka: 34′ Jakub Wimmer

Skład Marcovii: Kamil Cholewa – Emil Kania, Erwin Nowik, Michał Wołos, Jakub Wimmer (74′ Szymon Rusin), Jakub Kolo (55′ Filip Tomczyk), Maciej Machalski (C) (74′ Michał Durajczyk), Krystian Przyborowski, Karol Bienias (55′ Filip Bućko), Eryk Agnyziak, Michał Bondara (74′ Michał Boczoń)

Trenerzy: Michał Szulkowski, Bartosz Osoliński, Maciej Styczyński, Rafał Kruchelski (trener bramkarzy)

FB_IMG_1754946071049.jpg
👍
0
👎
1
😲
0
Więcej

Jubileuszowy Poland Bike Marathon

Po raz dziesiąty kolarze będą rywalizować w naszym mieście


Czas rozkręcić dwa kółka po przerwie wakacyjnej! W niedzielę 17 sierpnia cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2025, organizowany przez Grzegorza Wajsa, dziesiąty raz zawita do Marek. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów na rowerach górskich znajdą się w pobliżu ulicy Grunwaldzkiej w Markach.


Trasa przebiega po przepięknych, pejzażowych szlakach w lasach mareckich i drewnickich, ale to jednocześnie dość pofałdowany i interwałowy teren. A tuż przed metą mamy jeszcze bardzo widowiskowy podjazd, atrakcyjną wspinaczkę na pokaźne wzniesienie. To będzie wyzwanie dla kolarzy i świetna okazja do kibicowania. Zapraszam do Marek! - mówi Grzegorz Wajs.

Rywalizacja odbędzie się na dystansach:


  • MAX (53 km),
  • MINI (36 km)
  • FAN (8,5 km - dla uczniów szkół podstawowych).

Swoje wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki.

W Markach odbędzie się jednocześnie etap zaliczany do klasyfikacji generalnej DECATHLON. To seria wyścigów z atrakcyjnymi nagrodami, obejmująca wszystkie piętnaście etapów z kalendarza LOTTO Poland Bike Marathon 2025, organizowana przy współpracy z marką DECATHLON.


BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Marki, ul. Grunwaldzka) – 16 sierpnia (sobota) godz. 14.00-17.30 i 17 sierpnia (niedziela) od godz. 8.30


PROGRAM ZAWODÓW


  • godz. 10.00 - start wyścigów Mini Cross, roczniki: I (2021-2023) oraz II (2019-2020)
  • godz. 10.30 - dekoracja Mini Cross
  • godz. 11.15 - start dystansu FAN, roczniki: I (2011-2012), II (2013-2014), III (2015-2016) oraz IV (2017-2018)
  • godz. 12.00 - dekoracja dystansu FAN
  • godz. 12.30 - start dystansów MINI i MAX, osiem sektorów (I-VIII)
  • godz. 15.00 - dekoracja dystansu MINI
  • godz. 15.30 - dekoracja dystansu MAX


LOTTO Poland Bike Marathon w Markach jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki, Starostwem Powiatowym w Wołominie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Miasta Marki, Starosta Wołomiński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto Marki, Starostwo Powiatowe w Wołominie i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

1.jpg
👍
7
👎
0
😲
0
Więcej

Kolejna dotacja dla naszego miasta

Zdobyliśmy dofinansowanie do modernizacji szkolnych boisk.


W ubiegłym tygodniu Mareckie Inwestycje Miejskie (MIM) ogłosiły przetarg na modernizację boisk i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz boiska na tyłach filii Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Dużej. W przyszłym tygodniu miejska spółka otworzy oferty przetargowe.


Już wiemy, że nie będziemy sami ponosić tych kosztów! Mareckie Inwestycje Miejskie, które będą odpowiadać za realizację tej inwestycji, zdobyły dotację ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska - Program rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2024. Z tego źródła wpłynie na nasze konto 1 085 800 zł – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.


Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, prace będą realizowane w dwóch lokalizacjach – na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Szkolna) oraz filii Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Duża).


W ramach tej inwestycji zostanie:

  • wymieniona nawierzchnia czterech boisk (poliuretanowa i sztuczna trawa) i placu zabaw
  • wymienione oprawy oświetleniowe
  • zamontowane nowe wyposażenie boisk (bramki, kosze) i rekreacyjne (plac zabaw)

To kolejne dofinansowanie, uzyskane przez nasz samorząd w tym tygodniu. Z UE otrzymamy prawie 4 mln zł na rewitalizację otoczenia kamienic Briggsów.

SP2-3.jpg
👍
7
👎
1
😲
0
Więcej

Modernizacja szkolnych boisk

Zapraszamy firmy do udziału w przetargu


W ubiegłym roku zakończyliśmy modernizację Orlika przy ul. Stawowej. Szykujemy kolejne inwestycje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Mareckie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na realizację prac, które będziemy realizowali na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Szkolna) oraz filii Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Duża). Inwestycja będzie dofinansowana przez resort sportu i turystyki.

W zakres mareckiej inwestycji wchodzą remont:

  • boiska piłkarskiego (Szkolna)
  • boiska wielofunkcyjnego (Szkolna)
  • boiska do koszykówki (Szkolna)
  • miniboiska (Duża)
  • sprawnościowego placu zabaw (Szkolna)
Od wykonawcy oczekujemy m.in. wymiany nawierzchni boisk, bramek (koszy), oświetlenia, także naprawy okołoboiskowej infrastruktury. Na placu zabaw przy Szkolnej pojawią się duży zestaw wspinaczkowy, podwójna huśtawka, linarium, duży tor przeszkód oraz duży zestaw street workout – informuje burmistrz Jacek Orych.

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w postępowaniu. Na oferty czekamy do 21 lipca. Szczegóły przetargu

13829.jpg
👍
15
👎
2
😲
1
Więcej

VI Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej

Wprawdzie z Marek do plaży z prawdziwego zdarzenia kawał drogi, ale to w niczym nie przeszkadza, by w naszym mieście zorganizować Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego. W tym roku do rywalizacji będzie mogło stanąć 16 dwuosobowych drużyn. Mogą to być zespoły męskie, kobiece i mieszane, ale w ich składzie nie może być zawodowców. Turniej odbędzie się na boisku stworzonym w bezpośrednim sąsiedztwie remizy OSP. Dobra zabawa – gwarantowana!

To VI edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 19 lipca 2025 roku o godzinie 9:00.


Turniej organizowany jest pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha i stanowi kontynuację letniej tradycji, która co roku gromadzi miłośników sportu i aktywnego wypoczynku.


Wydarzenie ma charakter amatorski. Celem turnieju jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim integracja mieszkańców, promocja aktywności fizycznej oraz budowanie lokalnej wspólnoty. Formuła rozgrywek zostanie dopasowana do liczby zgłoszonych drużyn - informują organizatorzy.


Do udziału w turnieju zapraszają zarówno zawodników, jak i osoby chętne do sędziowania. Zgłoszenia są przyjmowane do 17 lipca 2025 roku na adres e-mail:biuro@msg.net.pl

Zgłoszenie powinno zawierać:


  • imiona i nazwiska zawodników,
  • rok urodzenia każdego z nich,
  • nazwę drużyny,
  • numer telefonu do kontaktu.
Zachęcamy do udziału i wspólnego spędzenia letniego dnia w sportowej atmosferze. Spotkajmy się na boisku w Markach - do zobaczenia 19 lipca - czytamy w zaproszeniu.


1362aaa.jpg
👍
2
👎
0
😲
0
Więcej

Takiego wydarzenia jeszcze w Markach nie było!

Po raz pierwszy w naszym mieście rozegrany zostanie mecz futbolu amerykańskiego, jednej z najbardziej widowiskowych i dynamicznych dyscyplin sportowych na świecie.

Na murawie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego zmierzą się drużyny Warsaw Mets i Panthers Wrocław w ćwierćfinale Polskiej Futbol Ligi. Stawką meczu jest awans do półfinału, dlatego emocji na pewno nie zabraknie!


Futbol amerykański to sport pełen taktyki, siły i widowiskowych akcji. Nawet jeśli jeszcze nie znacie wszystkich zasad — bez obaw! Podczas meczu obecny będzie profesjonalny komentator, który na bieżąco będzie wyjaśniał, co dzieje się na boisku, dzięki czemu każdy — niezależnie od wieku czy znajomości tej dyscypliny — będzie mógł w pełni cieszyć się sportowym widowiskiem.


Zapraszamy całe rodziny, młodzież, dzieci i wszystkich miłośników sportu. To świetna okazja, by zobaczyć z bliska, jak wygląda futbol amerykański na najwyższym krajowym poziomie i wspólnie kibicować zawodnikom.


Szczegóły niedzielnego wydarzenia:

Warsaw Mets vs Panthers Wrocław

Kiedy: 6 lipca 2025 r. (niedziela)

Godzina meczu: 14:00

Miejsce: Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, ul. Wspólna 40/42, Marki

Wstęp: wolny


_MGL0159.JPG
👍
26
👎
3
😲
4
Więcej

Marki w ścisłej czołówce powiatu

Marecki Sport Szkolny to potęga. I nie ma w tych słowach żadnej przesady. Przekonaliśmy się o tym 23 czerwca 2025 r. w Starostwie Powiatowym w Wołominie, w którym odbyło się spotkanie podsumowujące 2024/2025 w sporcie szkolnym w Powiecie Wołomińskim. Przywozimy stamtąd fantastyczne wiadomości.


Aż trzy szkoły z naszego miasta znalazły się w pierwszej piątce "Klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Wołomińskiego w kategorii dzieci". Jest to ewenement na skalę naszego powiatu i świadczy o ogromnym potencjale sportowym mareckich szkół.


Oto miejsca naszych szkół pośród 59 klasyfikowanych placówek:

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Markach

5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

18. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach

37. Katolickie Szkoły im. Ks. Bronisława Markiewicza w Markach

43. Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkół nr 2 w Markach

52. Szkoła Podstawowa Sióstr Rodziny Maryi w Markach


Dodatkowo aż czterech nauczycieli z Marek:

  • Daria Giera ze Szkoły Podstawowej Nr 4,
  • Tomasz Gołąb i Paweł Skrok ze Szkoły Podstawowej Nr 2,
  • Ewa Gębska ze Szkoły Podstawowej Nr 3,
  • a także koordynator sportu szkolnego Maciej Goławski

zostali uhonorowani przez organizatorów za wkład w rozwój sportu w Powiecie Wołomińskim.


Chociaż nagrody otrzymało pięć osób, to z tego miejsca należy podziękować nauczycielom z mareckich szkół, którzy nie tylko przyczyniali się do sukcesów sportowych, ale również na wysokim poziomie organizowali zawody sportu szkolnego – podkreśla Maciej Goławski.

Sukcesy naszych dzieci to także wytężona praca mareckich klubów sportowych oraz zaangażowanie rodziców. Niejednokrotnie kluby sportowe wspomagały organizację zawodów, za co podziękowania należą się UKS Jedynka Marki i Akademii Piłkarska Marcovia - Marki.

Dziękujemy również naszemu miastu, burmistrzom Jackowi Orychowi i Pawłowi Pniewskiemu, za trzymanie pieczy nad rozwojem sportu w Markach i wspieranie organizacyjne i finansowe zawodów, w których brali udział nasi podopieczni – dodaje Maciej Goławski.

Teraz zasłużona przerwa dla wszystkich, by od września 2025 r. wrócić na boiska i sale sportowe.

Organizatorem spotkania był Szkolny Związek Sportowy w Wołominie oraz Starostwo Powiatowe. Dziękujemy!


Screenshot 2025-06-25 at 09-35-47 (20 ) Facebook.png
👍
6
👎
0
😲
1
Więcej

ŁapKilometry!

Wirtualny Bieg Charytatywny MCER i M1 Marki


Nie musisz być maratończykiem, żeby pomóc. Wystarczą dobre chęci i odrobina ruchu. Biegasz, gdzie chcesz, kiedy chcesz. Każdy przebyty kilometr to porcja karmy dla zwierzaków z Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych, które prowadzi schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim.


Kiedy?

22-28 czerwca 2025

Bieg wirtualny – ty wybierasz trasę, godzinę i dystans.


Dystanse do wyboru:

3km / 5km / 10km

(bieg, nordic walking)


Cel:

Każdy przebiegnięty kilometr = 1 zł na karmę dla zwierząt. Wsparcie trafia do schroniska Fundacji Braci Mniejszych


Opłata startowa:

5zł + możliwość dodania dobrowolnej cegiełki

Zapisy:

https://dostartu.pl/ap-kilometry-v14429www.dostartu.pl


Co otrzymujesz?

Pamiątkowy medal (odbiór w M1 Marki 26-28 czerwca)

Możliwość wzięcia udziału w konkursie

28. czerwca w M1 Marki zapraszamy do miasteczka biegowego!

Zrzut ekranu 2025-06-23 091317.jpg
👍
2
👎
0
😲
0
Więcej

"Awans jest nasz"

Piłkarze Marcovii wracają do czwartej ligi


Przed ostatnią kolejką V ligi Marcovia miała wszystko w swoich rękach. Do awansu do IV ligi wystarczyło zwyciężyć na wyjeździe z Wkrą Żuromin. Wówczas nasi piłkarze nie musieliby się oglądać na wyniki innych zespołów. Tuż za Marcovią czaiły się bowiem rezerwy Polonii Warszawa oraz Nadnarwianka Pułtusk, które również liczyły na promocję i które mierzyły się w bezpośrednim pojedynku.

Oba mecze rozpoczęły się o godz. 17.00. Pierwszego gola strzeliła walcząca o utrzymanie Wkra. W szeregach Marcovii zrobiło się nerwowo. Na szczęście jeszcze przed przerwą wyrównującego gola zdobył Daniel Ciechański, najlepszy strzelec Marcovii i piątej ligi.

Po przerwie przycisnęli gospodarze. Nasi piłkarze mieli mnóstwo szczęścia, gdy po jednym z ataków piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, wyszła w pole, a dobitka minimalnie minęła słupek naszej bramki. I to był punkt przełomowy. Jedna z akcji Marcovii zakończyła się celnym strzałem Daniela Ciechańskiego i mieliśmy upragnione prowadzenie. Potem padł jeszcze trzeci gol, a gospodarze musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce. Nic złego już nie mogło się wydarzyć. Po meczu piłkarze wyściskali z dużą grupą kibiców Marcovii, która przyjechała do Żuromina i zagrzewała naszych piłkarzy przez pełne 90 minut.

Zaczęło się nerwowo, skończyło się happy endem. Brawa dla zespołu, trenerów i kibicow! Marcovia mocno! – napisał na FB burmistrz Jacek Orych, który również wybrał się do Żuromina.

Do czwartej ligi awansowały KS Łomianki (70 pkt) oraz Marcovia Marki (60 pkt.). Za Marcovią, z punktem straty, uplasowała się Nadnarwianka Pułtusk. Ta drużyna jednak już nie uzyskała promocji.


DSC_3133-Poprawione-Szum.jpg
👍
4
👎
2
😲
2
Więcej

Bieg Nocny Marek - wieczorne utrudnienia w ruchu

Ważne informacje dla kierowców


W sobotę 14 czerwca – największa impreza biegowa w naszym mieście. Zapraszamy na XI edycję Nocnego Marka, w którym rywalizują biegacze oraz fani nordic walking. Zachęcamy też mieszkańców do kibicowania.

W związku z organizacją wydarzenia dojdzie do zmian w organizacji ruchu. To ważne informacje przede wszystkim dla kierowców,

  • Serce biegu bije w Mareckim Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnym. Wjazd i wyjazd z parkingu NIE BĘDZIE MOŻLIWY w sobotę między godz. 20.30-22.30. Prosimy wziąć to pod uwagę, jeśli planują Państwo tego dnia wizytę przy Wspólnej 40-42
  • Marsz nordic walking, który potrwa między godz. 16.00 a 17.30, nie spowoduje znaczących utrudnień. Zawodnicy poruszają się przede wszystkim po terenie leśnym. Do czasowego wstrzymania ruchu dojdzie jedynie na przecięciu trasy marszu z ul. Krętą. Miejsce zostanie zabezpieczone przez strażaków z OSP w Markach.
  • Do większych utrudnień dojdzie w godzinach wieczornych. Wtedy na trasę wyruszą biegacze – przed nimi dystanse 10 km (start o godz. 21.00) oraz 5,7 km (start o godz. 21.10). Trasa obu biegów (na ilustracji) prowadzić będzie następującymi ulicami:
  • Start w MCER - Wspólna - Złota - Platynowa - Miedziana - Wspólna - Brzozowa - Stawowa - Ceglana - nawrotka na Przyleśnej - Ceglana - Saturna - Marsa - MCER

W czasie biegu (do około 22.30) nie będzie możliwy wjazd i wyjazd z posesji.

Ulica Mokra dla właścicieli posesji stanie się dwukierunkowa z wjazdem wyłącznie od strony ulicy Dużej.

Na trasie Nocnego Marka będą ustawione patrole policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, służby porządkowe organizatora i wolontariuszy. Na czas biegu wszystkie ważniejsze skrzyżowania i drogi poprzeczne będą zabezpieczone przez funkcjonariuszy policji i druhów z OSP. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Serdecznie dziękujemy!



mapapaa.jpg
👍
8
👎
2
😲
0
Więcej

Nocny Marek - ruszyły zapisy

Zapraszamy biegaczy i fanów nordic walking na jedenastą edycję niezwykłych zawodów.


Wieczorne bieganie ma swój niezwykły klimat. Wiedzą o tym uczestnicy cyklicznej mareckiej imprezy – Biegu Nocny Marek. W sobotę 14 czerwca odbędzie się jej jedenasta edycja. To gratka nie tylko dla sympatyków biegania, ale również nordic walking. Serce wydarzenia będzie biło na stadionie MCER przy ul. Wspólnej 40-42.

Na uczestników czekają:

  • bieg główny na 10 km (od 16 roku życia) z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki
  • bieg towarzyszący na 5,7 km (od 16 roku życia)
  • marsz nordic walking na 5 km leśną trasą (od 16 roku życia)
  • bieg na 200 m (do 6 lat)
  • bieg na 400 m (7-9 lat)
  • bieg na 500 m (10-12 lat)
  • bieg na 1200 m (13-15 lat)

Ruszyły zapisy. Więcej na ich temat TUTAJ


Warto podkreślić, że uczestnicy biegu głównego na dystansie 10 km, którzy wcześniej ukończyli bieg Marki na przełaj oraz wezmą udział w Mili MCER (13 września), będą sklasyfikowani w premierowej triadzie biegowej! Rywalizacja w Nocnym Marku łączy się też z zawodami kolarskimi „Memoriał Bercika”. Uczestnicy biegu na 10 km oraz lipcowego memoriału będą klasyfikowani w kategorii duathlon.

Biegowy debiut, mocne ściganie, aktywny spacer, kibicowanie dzieciom - niezależnie co wybierzesz, spędzisz ten czas fantastycznie energetycznie! Widzimy się 14 czerwca w Markach – zachęcają organizatorze: Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, Klub Sportowy Markowi Biegacze, Marki na kijach oraz nasze miasto.


nocny marek.jpg
👍
1
👎
1
😲
0
Więcej

Marcovia kontra Sokół Serock

Przed Marcovią 21 kolejka Decathlon V ligi, a w niej domowy pojedynek piłkarski


Aktualnie nasz zespół z dorobkiem 33 punktów zajmuje 5 miejsce w tabeli. Sokół Serock z kolei plasuje się na 12 pozycji z 20 oczkami na koncie. Patrząc na tabelę faworytem tego spotkania będzie Marcovia. Dotychczasowa rywalizacja z Sokołem pokazuje jednak, że przedmeczowe przewidywania nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Miejmy nadzieję, że tym razem Kasbud Arena okaże się twierdzą nie do zdobycia i komplet punktów pozostanie przy Wspólnej 12. Serdecznie zapraszamy na trybuny naszego stadionu!


  • Marcovia Marki - Sokół Serock
  • 12.04.2025, godz. 14:00
  • KASBUD ARENA, ul. Wspólna 12


IMG-20250407-WA0000.jpg
👍
3
👎
0
😲
0
Więcej

Aqua Senior w ramach zajęć "Aktywny Senior"

Zapisy na kolejną edycję ruszają 27 marca 2025 r. w kasach pływalni


Z radością informujemy, że w ramach zajęć "Aktywny Senior" dołączamy bezpłatne zajęcia Aqua Senior dla mareckich seniorów w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym. Zajęcia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem w ubiegłym roku, rozpoczną się 8 kwietnia i będą odbywać się we wtorki o godzinie 13:00.

Kto może skorzystać z bezpłatnych zajęć?

Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wyłącznie osoby, które spełniają łącznie następujące warunki:

  • ukończyły 55. rok życia,
  • posiadają legitymację emeryta lub rencisty,
  • posiadają ważną Marecką Kartę Mieszkańca,
  • prawidłowo wypełnią deklarację uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach „AQUA SENIOR”

Jak się zapisać?

Zapisy na zajęcia prowadzone są od 27 marca 2025 r. wyłącznie w kasach pływalni MCER, ul. Wspólna 40. Kasy Pływalni są otwarte w godzinach od 6:00 do 22:00.

Zajęcia są finansowane z budżetu miasta Marki. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej oferty i dołączenia do kolejnej edycji Aqua Seniora!


13514.jpg
👍
14
👎
0
😲
1
Więcej

Marcovia wraca na ligowe boisko

W sobotę mecz z Narwią Ostrołęka - tym razem na boisku MCER. Tego dnia sporo niespodzianek dla Pań!


8 marca na boiska powrócą piłkarze Marcovii Marki. Po rundzie jesiennej zajmują piąte miejsce w tabeli piątej ligi. Do premiowanego awansem drugiego miejsca dzielą naszych piłkarzy zaledwie 2 pkt. Dlatego dobrze byłoby rozpocząć wiosenny sezon od zwycięstwa. Nie będzie łatwo, bo rywalem jest Narew Ostrołęka, zajmująca trzecie miejsce w tabeli. Trzymamy kciuki! Jesienią Marcovia wygrała w Ostrołęce 3:2. Początek spotkania – o godz. 18.00.


Mecz odbywa się w Dzień Kobiet, dlatego dla płci pięknej organizatorzy przygotowali:


  • ciepły posiłek + kawa lub herbata gratis
  • konkurs rzutów karnych, w którym wezmą udział same Panie
  • na wszystkie Panie czekała będzie również mała niespodzianka


Serdecznie zapraszamy!

STRONA INTERNETOWA SZABLON  (1).jpg
👍
7
👎
0
😲
1
Więcej

Rezerwacja Orlika przy ul. Okólnej

Zakład Usług Komunalnych czeka na Państwa zgłoszenia do 3 marca.


W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym korzystania z miejskiego obiektu sportowego przy ul. Okólnej 14 Zakład Usług Komunalnych prosi o zgłaszanie propozycji rezerwacji Orlika. Można z niego bezpłatnie korzystać od poniedziałku do niedzieli - od 4 marca do 30 czerwca 2025 roku. Pisemne zapytania dotyczące możliwości rezerwacji należy kierować bezpośrednio do Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Lisa Kuli 3 w Markach w godzinach pracy naszej miejskiej jednostki.


Propozycje rezerwacji należy składać do poniedziałku, 3 marca 2025 roku.


Prosimy o kierowanie wszelkich pytań w tej sprawie do Damiana Pacuszki – koordynatora obiektów sportowych (tel. 506-033-182) w godzinach pracy Zakładu Usług Komunalnych, bądź na adres email : damian.pacuszka@marki.pl


Zakład Usług Komunalnych w Markach zastrzega sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w sposób telefoniczny (7.00-15.00).

football-7432379_1280.jpg
👍
0
👎
1
😲
0
Więcej

Sport Szkolny w Markach - videoreportaż

Koszykówka, piłka ręczna, badminton, futbol, siatkówka, unihokej, szachy – co łączy te dyscypliny? Są uprawiane przez mareckich uczniów. Nasi młodzi mieszkańcy rywalizują między sobą, na szczeblu powiatowym, a także wojewódzkim. I to z sukcesami. Zapraszamy do obejrzenia reportażu na temat Sportu Szkolnego w Markach!


STRONA INTERNETOWA SZABLON  (2).jpg
👍
7
👎
0
😲
6
Więcej

Turniej tenisa stołowego

Wpływy z wydarzenia będą przeznaczone na cel charytatywny


26 stycznia 2025 roku podczas 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach odbędzie się IV Edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha. To już czwarta edycja tego charytatywnego wydarzenia!

Rywalizacja będzie przebiegała w czterech kategoriach wiekowych:

  • dzieci do lat 12,
  • młodzież w wieku 13-18 lat,
  • open,
  • gra podwójna (deblowa).

Turniej przy Szkolnej 9 będzie odbywał się w godzinach 8:30-19:00.

Wstęp na turniej będzie cegiełką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zapisów!


ssaaa.jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Zapraszamy na IV Memoriał Bożeny Markiewicz

Od 13 do 15 grudnia 12 drużyn szczypiorniaka z całej Polski będzie rywalizować w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym. Okazją jest Memoriał Bożeny Markiewicz, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń młodzieżowej piłki ręcznej w Polsce. W ten sposób upamiętniamy naszą mieszkankę – wielokrotną reprezentantkę kraju.


Turniej przy Wspólnej 40-42 jest niezwykle silnie obsadzony! Świadczy o tym obecność aż czterech kadr wojewódzkich. Oczywiście gościć będziemy naszych stałych bywalców, czyli ekipy z Radzymina, Małkini czy Kielc. Nie zabraknie również zespołów, które po raz pierwszy pojawią się na naszym turnieju. Zapraszamy do kibicowania! Emocje gwarantowane!


O Bożenie Markiewicz (zd. Gniedziuk) 1961-2014

Mieszkanka Marek, nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka, wybitna szczypiornistka. Urodziła się 4 sierpnia 1961 roku w Warszawie. W 1979 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy w Warszawie, a w 1983 roku uzyskała dyplom trenera piłki ręcznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Uważana jest za jedną z najlepszych polskich piłkarek ręcznych lat 80. Broniła barw MKS Praga, AZS AWF Warszawa, Skry Warszawa, Via Veny Warszawa, Oslo Haugerud, IK Vestar Oslo oraz luksemburskiego Rumelange. Występowała na pozycji obrotowej.

Pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach rozegrała jako szesnastolatka w kategorii juniorek. W karierze seniorskiej, reprezentując Polskę, rozegrała aż 241 spotkań, co jest rekordem w historii polskiej piłki ręcznej. Imponuje również znakomitym wynikiem bramkowym, których w reprezentacyjnej karierze zdobyła 398. Siedmiokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Świata grupy A i B. W roku 1985 wywalczyła wicemistrzostwo kraju, a w 1995 roku zdobyła Puchar Polski.

Po raz ostatni w koszulce z orłem na piersi zagrała 24 czerwca 1992 roku w Konstancy w spotkaniu z Rumunią. Zdobyła wtedy 2 bramki.

Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką oraz nauczycielką wychowania fizycznego. Trenowała zawodniczki UKS Varsovia oraz przyczyniła się do powstania sekcji piłki ręcznej dziewcząt w Markach, która w ramach Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki odnosi duże sukcesy na Mazowszu.

W latach 2000 - 2014 była nauczycielem w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach, gdzie dała się poznać jako wybitny pedagog, dobra koleżanka oraz - jak mówią o niej sami nauczyciele - "dobry duch szkoły".

13247.jpg
👍
6
👎
0
😲
0
Więcej

ROKIS Radzymin Marcovia Marki walczy o fotel lidera - zapraszamy na mecz

Cztery zwycięstwa, jedna porażka – tak wygląda bilans naszych szczypiornistek, grających w I lidze (grupa C). Obecnie zajmują trzecią pozycję w tabeli, ale jest szansa na poprawę tej pozycji. W sobotę, 14 grudnia, ROKIS Radzymin Marcovia Marki zagra z AZS Uniwersytet Radomski. Miejscem potyczki będzie hala MCER. Początek spotkania o godz. 19.30.

-Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do kibicowania. Walczymy o pozycję lidera! Obiecujemy ogromne emocje i walkę do samego końca. Spotkanie to będzie miało wyjątkową oprawę. Będą z nami również niezawodne dziewczyny z Akademii Pani Szafki. Zabierzcie całą rodzinę i wspólnie stwórzmy kapitalną atmosferę! WSTĘP WOLNY! – zaprasza ekipa naszych szczypiornistek.

W tabeli grupy C ROKIS Radzymin Marcovia Marki zajmuje trzecie miejsce z 12 pkt. Na pierwszej pozycji znajduje się SPR Handball Rzeszów z 15 pkt. Rzeszowianki rozegrały jednak o jeden mecz więcej.

PLAKAT - ROKIS I AZS UNIWERSYTET RADOMSKI.jpg
👍
1
👎
0
😲
0
Więcej

Rezerwacja Orlika przy Okólnej

W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym korzystania z miejskiego obiektu sportowego przy ul. Okólnej 14 Zakład Usług Komunalnych prosi o zgłaszanie propozycji rezerwacji Orlika. Można z niego bezpłatnie korzystać od poniedziałku do niedzieli - od 7 września do 30 listopada 2024 roku. Pisemne zapytania dotyczące możliwości rezerwacji należy kierować bezpośrednio do Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Lisa Kuli 3 w Markach w godzinach pracy naszej miejskiej jednostki.


Propozycje rezerwacji należy składać do piątku, 4 września 2024 roku.


Prosimy o kierowanie wszelkich pytań w tej sprawie do Damiana Pacuszki – koordynatora obiektów sportowych (tel. 506-033-182) w godzinach pracy Zakładu Usług Komunalnych, bądź na adres email damian.pacuszka@marki.pl


Zakład Usług Komunalnych w Markach zastrzega sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w sposób telefoniczny (7.00-15.00).


Jednocześnie przypominamy, że kompleks boisk sportowych Orlik 2012 przy ulicy Stawowej jest w trakcie remontu i korzystanie z niego nie będzie możliwe do zakończenia prac.

12988.jpg
👍
0
👎
0
😲
0
Więcej