Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia
Gmina Miasto Marki - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami i opiekunów

3 dni temu

Piąta edycja Programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością"

W obecnym roku już po raz piąty uruchamiamy dla mieszkańców usługi asystenckie adresowane do osób z niepełnosprawnościami. Wsparcie zostaje uruchomione w ramach rządowego Programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024.

Na realizację usług pozyskaliśmy kwotę 832 565,82 zł, czyli o ponad 200 tys. zł więcej niż w 2023 roku. Usługi będą w całości pokrywane z dofinansowania pochodzącego z rządowego funduszu celowego - Funduszu Solidarnościowego.

W 2024 roku z usług asystenckich skorzysta minimum 25 osób z niepełnosprawnościami. Do Programu kwalifikują się osoby dorosłe i dzieci. W przypadku pierwszej kategorii osób będą to mieszkańcy ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w przypadku dzieci, a więc osób do 16. roku życia konieczne jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Pozyskane dofinansowanie pozwoli na sfinansowanie 14920 godzin usług asystenckich.

Program na terenie miasta realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach, a usług asystenckie będzie świadczyć Spółdzielnia Socjalna "Pożytek" z Tłuszcza, z którą dziś podpisaliśmy umowę.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt – m.in. pani skarbnik Beacie Orczyk, wiceszefowej OPS Elżbiecie Błońskiej oraz prezes spółdzielni socjalnej Ewelinie Gzowskiej. Dzięki temu już po raz kolejny wesprzemy osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.


Więcej
umowa asystent.jpg

Biała Sobota - zapraszamy na bezpłatne badania i akcję krwiodawstwa

5 dni temudzień temu

Już 13 kwietnia w dwóch przychodniach skorzystasz z bezpłatnych porad i badań.

Burmistrz Jacek Orych wraz z przychodniami – Esculap (ul. Fabryczna 1) i Kardiomed (ul. Sportowa 3) zapraszają mieszkańców miasta na bezpłatne konsultacje medyczne i badania, oraz akcję krwiodawstwa.

Profilaktyka to podstawa długiego i zdrowego życia, dlatego już dziś zachęcam do skorzystania z oferty bezpłatnych badań. TU znajdziecie Państwo niezbędne informacje.


Więcej
1.jpg

PSZOK będzie nieczynny w dniu 9 kwietnia 2024 roku

6 dni temu

Szanowni Państwo,

w związku z koniecznością wymiany zaplecza socjalno-biurowego, w tym niezbędnego poprzestawiania kontenerów i pojemników na poszczególne rodzaje odpadów, 9 kwietnia 2024 roku (wtorek) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Markach PSZOK będzie nieczynny.

10 kwietnia 2024 roku na terenie PSZOK będą prowadzone prace związane z montażem monitoringu wizyjnego oraz oświetlenia.

Za utrudnienia przepraszamy

Więcej
12610.jpg

Znamy skład Rady Miasta Marki

6 dni temu

Poznaj radnych kadencji 2024-2029

Znamy skład nowej rady miasta w Markach. Zasiądzie w niej 21 osób. Według informacji zamieszczonej na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, ośmiu przedstawicieli ma w niej KWW Burmistrza Jacka Orycha. Do rady weszli: Anna Chojecka, Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc, Jarosław Jaździk, Agnieszka Lużyńska, Jacek Orych, Dariusz Pietrucha, Paweł Pniewski, Andrzej Nadolski.

Pięciu przedstawicieli ma KWW Koalicja Obywatelska. Są to: Jacek Łukasiak, Jarosław Ratajczyk, Magdalena Leszczyńska, Dariusz Czepurko oraz Marzena Wieczorek-Starczewska.

Czterech reprezentantów ma Prawo i Sprawiedliwość. Są to: Janusz Jaworski, Daniel Kurek, Andrzej Rostek i Anna Woźniak.

Podobną liczbą radnych dysponuje w nowej radzie KWW Tomasza Paciorka (Karol Banaś, Tomasz Paciorek, Mikołaj Szczepanowski, Jacek Domaszczyński).

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Miasta Marki odbędzie się najwcześniej w pierwszym tygodniu maja. Kadencja obecnych radnych kończy się 30 kwietnia, więc komisarze wyborczy powinni zwołać pierwsze posiedzenia nowych rad i sejmików w ciągu 7 dni po tym terminie.

Więcej
12615.jpg

Wyniki wyborów na burmistrza Marek

6 dni temu

Z prawa do głosowania skorzystało 13,7 tys. mieszkańców.

W niedzielę o godz. 21.00 zakończyły się wybory samorządowe. Frekwencja wyniosła prawie 49 proc. Z prawa do głosowania skorzystało 13,7 tys. uprawnionych mieszkańców.

Znamy na razie wyniki głosowania na burmistrza. Najwięcej głosów uzyskał Jacek Orych (43,39 proc.). Jego kontrkandydatem w II turze będzie Tomasz Paciorek (23,74 proc.). Głosowanie odbędzie się 21 kwietnia.

 

Oto szczegółowe wyniki (dane ze strony Państwowej Komisji Wyborczej)

  • BARTOSIK Radosław Władysław

Liczba głosów na kandydata 492

Procent głosów na kandydata 3,61%

 

  • JAROCH Michał Władysław

Liczba głosów na kandydata 2 450

Procent głosów na kandydata 17,99%

 

  • JAWORSKI Janusz

Liczba głosów na kandydata 1 534

Procent głosów na kandydata 11,27%

 

  • ORYCH Jacek

Liczba głosów na kandydata 5 908

Procent głosów na kandydata 43,39%

 

  • PACIOREK Tomasz Sławomir

Liczba głosów na kandydata 3 232

Procent głosów na kandydata 23,74%

Więcej
12614.jpg

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wilczej!

6 dni temu

Utrudnienia i zakazy na czas trwania prac budowlanych

Ruszyła budowa ulicy Wilczej. To będzie kompleksowa inwestycja. Zbudujemy odwodnienie tej ulicy, ułożymy nawierzchnię asfaltową i zamontujemy energooszczędne oświetlenie LED. Po stronie numerów parzystych powstanie chodnik, natomiast po stronie numerów nieparzystych – droga rowerowa. Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy środki zewnętrzne od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 4 mln zł.

Od momentu podpisania umowy wykonawca uzgodnił projekt czasowej organizacji ruchu zatwierdzony przez Starostę Wołomińskiego oraz przygotowywał teren pod bazę dla sprzętu budowlanego.

W związku z rozpoczęciem prac budowlanych bardzo prosimy o stosowanie się do nowej organizacji ruchu wdrożonej na czas budowy ulicy oraz przestawienie samochodów parkujących w pasie drogowy, które mogą utrudniać roboty budowlane.

Wjazd na ulicę Wilczą zarówno od strony ulicy Sokolej, Sowińskiego jak również pozostałych ulic dojazdowych możliwy będzie tylko dla mieszkańców dojeżdżających do własnych posesji i punktów usługowych zlokalizowanych na tej ulicy, o czym sygnalizuje tabliczka informacyjna „zakaz ruchu w obu kierunkach".

Wykonawca prace ziemne rozpocznie od strony ulicy Sokolej posuwając się w stronę ulicy gen. Sowińskiego. Wraz z postępem prac w kierunku Sowińskiego mogą wystąpić dodatkowe czasowe utrudnienia, jednak wykonawca ma obowiązek wcześniejszego poinformowania o nich właścicieli nieruchomości.

Roboty budowalne potrwają kilka najbliższych miesięcy. Z góry przepraszamy za wszelkie utrudniania.

Więcej
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA ULICY WILCZEJ.jpg

Sprawdź, gdzie zagłosujesz!

10 dni temu

Już w niedzielę 7 kwietnia wybierz się do lokalu wyborczego i zagłosuj!

W najbliższą niedzielę (7 kwietnia) będziemy decydować, kto będzie nas reprezentował na różnych szczeblach samorządu. W lokalu wyborczym każdy z nas otrzyma cztery karty do głosowania.

 Będziemy wybierać:


  • burmistrza naszego miasta
  • radnych naszego miasta
  • radnych powiatu wołomińskiego
  • radnych sejmiku Mazowsza.

Koniecznie sprawdź, gdzie zagłosujesz! Lista poniżej:


Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Szkolna 9

Obwód 1

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego parzyste od 2 do 42, Dworska, Gerwazego, Klucznikowska, Kosynierów, Kujawska, Leśna, Pałacowa, Podkomorzego, Pomorska, Protazego, Romantyczna, Jacka Soplicy, Szpitalna, Szwoleżerów, Tadeusza, Telimeny, Warmińska, Maryli, Wereszczakówny, Wiejska, Wojskiego, Zamkowa, Ząbkowska nieparzyste od 1 do 35A i parzyste od 2 do 26L, Zielna, Zosi


Obwód nr 2

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego parzyste od 44 do 92, Częstochowska, Dojazdowa, Gorzowska, Jana Kazimierza, Jasna, Kaszubska, Katowicka, Kołobrzeska, Marii Konopnickiej, Koszalińska, Kościelna, Krakowska, Lubelska, Lwowska, Malinowa, Mazurska, Olsztyńska, Opolska, Elizy Orzeszkowej, Ignacego Jana Paderewskiego, Płocka, Płońska, Poznańska, Marii Rodziewiczówny, Różana, Sadowa, Siedlecka, Skłodowskiej, Juliusza Słowackiego, Słupecka, Szczecińska, Szkolna, Szydłowiecka, Romualda Traugutta, Urocza, Warszawska, Wileńska, Wrocławska, Zakopiańska, Ząbkowska parzyste od 28 do 56G, nieparzyste od 37 do 79, Zieleniecka


Zespół Szkół nr 1, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 96

Obwód nr 3

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego parzyste od 94 do 102, Braci Briggsów, Fabryczna, Stefana Jaracza, Leopolda Lisa-Kuli, Lotników, Mazowiecka, Miła, Heleny Modrzejewskiej, Ludwika Solskiego, Ząbkowska parzyste od 58 do 70 i nieparzyste od 81 do 95A


Obwód nr 4

Dobra, Dzika, Władysława Jagiełły, Papieża Jana Pawła II, Mikołaja Kopernika, Królowej Jadwigi, Lisia, Łosia, księdza Jerzego Popiełuszki, Rysia, gen. Władysława Sikorskiego, Sowia, Józefa Sowińskiego strona nieparzysta nr od 1 do 45, strona parzysta nr od 2 do 12, Sportowa, Wyspiańskiego, księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gen. Józefa Zajączka


Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Wspólna 40

Obwód nr 5

Bociania, Gołębia, Tadeusza Jasińskiego, Jaskółcza, Jastrzębia, Krucza, Orla, Skowronia, Sokola, Józefa Sowińskiego strona parzysta od nr 14 do 28e, Wilcza, Wronia, Żbika, Żurawia


Obwód nr 6

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego parzyste nr od 104 do 204, Władysława Broniewskiego, Cicha, Duża, Górska, Lipowa, Łąkówek, Matejki, Mokra, Moniuszki, Podgórska, Prosta, Bolesława Prusa, Rybna, Spokojna, Stefana Starzyńskiego, Stefana Batorego, Stepowa, Szeroka, Topolowa, Juliana Tuwima, Wydmowa, Zimna, Żółwia


Obwód nr 7

Bagienna, Baśniowa, Brzozowa, Ceglana, Gliniecka, Główna, Jowisza, Kręta, Księżycowa, Marsa, Miedziana, Morska, Partyzantów, Platynowa, Przyleśna, Saturna, Srebrna, Stawowa, Strzelecka, Szczęśliwa, Leonida Teligi, Wesoła, Wiśniowa, Wschodnia, Wspólna, Zabawna, Zachodnia, Złota, Żabia, Żeglarska


Zespół Szkół nr 2, ul. Wczasowa 5

Obwód nr 8

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego strona parzysta od 206 do 236, strona nieparzysta od 221 do 251, Agrarna, Akacjowa, Amarantowa, Błękitna, Borówkowa, Bukowa, Cisowa, Cmentarna, Dziewanny, Jarzębinowa, Kolorowa, Letnia, Modrzewiowa, Niecała, Nowa, Obrońców, Księdza Stanisława Pałacha, Pastelowa, Podleśna, Pomarańczowa, Poprzeczna, Poziomkowa, Rolna, Rynkowa, Spacerowa nr od 1 do 116, Strumykowa, Tęczowa, Torfowa, Turystyczna, Wczasowa, Wenecka, Wierzbowa, Wiewiórki, Wrzosowa, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żurawinowa, Źródlana


Obwód nr 9

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego strona parzysta od 238 do 256A, strona nieparzysta od 253 do 293A, Bajkowa, Majora Billa, Dębowa, Długa, Fiołkowa, Klonowa, Konwalii, Legionowa, Łączna, Michalicka, Pogodna, Księdza Antoniego Poławskiego, Radna, Sasanki, Słowików, Spacerowa nr od 118 do 255, Szarotki, Szczygla, Wilgi, Wiosenna, Żytnia


Obwód nr 10

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego strona nieparzysta nr od 177 do 219, Baczyńskiego, Batalionów Chłopskich, Ceramiczna, Henryka Dąbrowskiego, Jana Długosza, Dolna, Graniczna, Grażyny, Jana Sobieskiego, Kamienna, Juliusza Kossaka, Zofii Kukier, Janusza Kusocińskiego, Legionów Polskich, Magnolii, Kornela Makuszyńskiego, Mała, Maratońska, Marmurowa, Królowej Marysieńki, Stefana Okrzei, Olimpijska, Orła Białego, Piaskowa, Piotrówka, kpt. Stefana Pogonowskiego, Przydrożna, Mikołaja Reja, Księdza Ignacego Skorupki, Środkowa, Wąska, Józefa Wybickiego, Żwirowa


Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Pomnikowa 21

Obwód nr 11

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego nieparzyste od 143C do 175, Generała Władysława Andersa, Adama Asnyka, Balladyny, Jana Brzechwy, Fryderyka Chopina, Wandy Chotomskiej, Romana Dmowskiego, Aleksandra Fredry, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, gen. Stefana Grota Roweckiego, Generała Józefa Hallera, Jutrzenki, Mieczysława Karłowicza, Kasztanowa, Kmitówek, Zygmunta Krasińskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Karola Kurpińskiego, Kwiatowa, Bolesława Leśmiana, Gen. Stanisława Maczka, Zofii Nałkowskiej, Juliana Ursyna Niemcewicza, Odrowąża, Pieniążka, księcia Józefa Poniatowskiego, Kazimierza Pułaskiego, Władysława Reymonta, Tadeusza Różewicza, Rydza-Śmigłego, Henryka Sienkiewicza, Leopolda Staffa, Karola Szymanowskiego, Zaciszna, Zbieżna


Obwód nr 12

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego nieparzyste od 103 do 143B, Chocimska, Mikołaja Konstantego Ciurlionisa, Grunwaldzka, Harcerska, Jesienna, Lisi Jar, Maksymiliana Małachowskiego, Napoleona, Cypriana Kamila Norwida, Parkowa, Pomnikowa, Przeskok, Ruczaj, Stokrotki, Szczepowa, Marii Walewskiej, Zakole


Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Okólna 14

Obwód nr 13

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego nieparzyste od 79 do 101, Bielówek, Mieszka I, Okólna parzyste od 16 do 56, nieparzyste od 25C do 59D, Przesmyk, Słoneczna, Zakątek


Obwód nr 14

księdza Biskupa Władysława Bandurskiego, Bolesława Chrobrego, Herberta Hoovera, Kresowa, Promienna, Tadeusza Rejtana, Ustronie


Obwód nr 15

Architektów, Bankowa, gen. Józefa Bema, Budowlana, Chemików, Tadeusza Czackiego, Dziennikarska, Elektryków, Geodetów, Geologów, Bartosza Głowackiego, Handlowa, Instalatorów, Inżynierów, Kartografów, Hugo Kołłątaja, 11-go Listopada, Literacka, Łącznościowa, Adama Mickiewicza, Nauczycielska, Pocztowa, Polna, Równa, Rzemieślnicza, Stanisława Staszica, Urbanistów


Obwód nr 16

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego nieparzyste od 1 do 77, Barbary, Barska, Billewiczów, Butrymów, Stefana Czarnieckiego, Heleny, Hetmańska, Husarii, Janczarów, Jasnogórska, Kamieniecka, Ketlinga, Kiemliczów, Jana Kilińskiego, Andrzeja Kmicica, księdza Augustyna Kordeckiego, Tadeusza Kościuszki, Rocha Kowalskiego, Kozacka, Krótka, Krymska, Krzywa, Kurcewiczów, Laudańska, Longinusa, Okólna parzyste od 2 do 14 i nieparzyste od 1 do 25B, Oleńki, Podolska, Rzędziana, Piotra Skargi, Jana Skrzetuskiego, Sosnowa, Świerkowa, Tatarska, Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, Michała Wołodyjowskiego, Wołyńska, Onufrego Zagłoby, Zygmuntowska, Stefana Żeromskiego, Stanisława Żółkiewskiego

Do zobaczenia przy urnach 7 kwietnia!

Więcej
121_169735054711.jpg

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego

10 dni temu

Uwaga, zmiana lokalizacji!

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego znajduje się przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej 5 i od kwietnia br. jest drugim ważnym miejscem na mapie Marek w zakresie edukacji bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W dotychczasowym miejscu, przy SP nr 1 ul. Okólna 14, rozpoczęły się prace związane z budową nowoczesnego placu zabaw.

W mobilnym miasteczku znajdują się ścieżki rowerowe, chodniki oraz oznakowania poziome i pionowe, które odzwierciedlają w skali mikro sytuacje drogowe, z jakimi mogą się zmierzyć młodzi rowerzyści w rzeczywistej jeździe.

Mobilne miasteczko rowerowe znajduje również zastosowanie przy egzaminach na kartę rowerową czy szkolne zawody rowerowe, a rowerowy tor przeszkód pomaga w nauce i doskonaleniu techniki jazdy rowerem – dodaje Paweł Paczek.

Wszystkie chętne osoby, a głównie dzieci i młodzież zapraszamy od 8 kwietnia do 10 maja do Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Jest czynne codziennie (oprócz sobót i niedziel) w godzinach 9:00 – 17:00. Przerwa techniczna godz. 13:00 – 14:00. Korzystanie z miasteczka jest bezpłatne.

W miasteczku jeździmy na rowerach miasteczka i własnych kaskach. Liczbę uczestników ustala Opiekun Miasteczka. Zasady korzystania z miasteczka określa regulamin – dodaje Paweł Paczek specjalista ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zapraszamy również do korzystania z Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego ul. Wspólna przy MCER. Miasteczko czynne jest codziennie w godz. 8- 20 (włączenie sygnalizacji świetlnej na miasteczku poprzez czerwony przycisk na skrzynce).

Bardzo cieszę się, że mobilne miasteczko ruchu drogowego uczy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przepisów i zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych. Dzięki instruktarzom przeprowadzanym na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, każde dziecko będzie mogło poćwiczyć w praktyce, pod okiem specjalisty do Spraw Ruchu Drogowego Pawła Paczek, poruszanie się po drogach – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Na terenie naszego miasta realizujemy również program edukacyjny „Odblaskowy Przedszkolak” skierowaną do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych klas 1-3. Na uczniów szkół średnich czekają zajęcia z użyciem alkogogli i narkogogli w ramach programu "Masz jedno życie" – „Pijani Kierowcy” połączonych z prezentacją filmu „Eksperyment”.

Więcej
MMRD.jpg

Zbadaj swoje kości w Osteobusie

10 dni temuza 4 dni

Bezpłatna profilaktyka i wczesne wykrywane osteoporozy dla osób 35 plus

18 kwietnia na parkingu przychodni Kardiomed przy ul. Sportowej 3 stanie osteobus. Badania w nim wykonywane przeznaczone są dla mieszkańców Marek w wieku od 35 roku życia. Badania będą odbywały się od 09:00 do 17.00. Osoby z wynikami odbiegającymi od normy będą miały możliwość bezpłatnej konsultacji ortopedycznej w Wołominie w dniu 24.04.2024 r. od godziny 16:00

Każdy, kto dodatkowo chce zbadać poziom witaminy D3 może zapisać się na pobranie krwi, które zostanie wykonane w Przychodni Specjalistycznej na I piętrze w Szpitalu w Wołominie przy ul. Gdyńskiej 1/3 w dniu 12 kwietnia 2024 w godzinach od 10:00 do 16:00. Tutaj także osoby z wynikiem odbiegającym od normy mogą liczyć na konsultację lekarską. 

Prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem:

  • 22 76 33 220

Badania realizowane są ze środków powiatu wołomińskiego.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Więcej
12600.jpg

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna już otwarta!

11 dni temu

Filia PPP Wołomin znajduje się w Markach przy ul. Zajączka 26

Wczoraj, 2 kwietnia Jacek Orych, burmistrz naszego miasta, wspólnie z Adamem Lubiakiem, starostą wołomińskim, Hanną Skrzypczak, naczelnikiem Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Wołominie i Anną Marchlik, sekretarzem Miasta Marki, otworzyli filię poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nowy punkt na mapie powiatu wołomińskiego powstał przy ulicy Generała Józefa Zajączka 26 w Markach jest na wskroś nowoczesny, zarówno w rozwiązaniach projektowych, wystroju wnętrz jak i wyposażeniu pracowni.

To obiekt przeznaczony dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, które potrzebują wsparcia dobrych fachowców i przyjaznego miejsca. Budynek, w którym mieści się poradnia, został wyposażony nie tylko w sposób przyjazny dla dzieci, ale też w najnowszy sprzęt terapeutyczny - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Utworzenie poradni to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Z ankiet, które realizował marecki ratusz przy okazji opracowywania strategii zdrowotnej, wynika, że ponad 38 proc. mieszkańców oczekuje poprawy dostępności usług z zakresu wsparcia psychologicznego.

Ustaliliśmy ze starostą wołomińskiemu Adamem Lubiakiem, że ruszy ona na początku kwietnia 2024 r i słowa dotrzymaliśmy – dodaje burmistrz Jacek Orych.
Samorząd marecki znalazł budynek odpowiadający wymogom dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Ten został wyremontowany, a pomieszczenia zaadoptowane na potrzeby poradni – informuje sekretarz miasta Marki, Anna Marchlik.

W nowoczesnej placówce znajduje się 5 gabinetów specjalistycznych, które służyć będą dzieciom, młodzieży, a także ich opiekunom i wychowawcom. Pozwolą też na zwiększenie ilości zajęć grupowych, zarówno terapeutycznych, jak i psychoedukacyjnych. Pozyskanie nowych etatów specjalistów pozwoli dodatkowo skrócić okres oczekiwania na wizytę. Dotychczas mieszkańcy Marek korzystali z filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonce.

Ta inwestycja to odpowiedź na wyzwania, przed jakimi dziś stajemy. Coraz więcej dzieci wymaga wsparcia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, coraz więcej diagnozowanych jest problemów. Najważniejsze w tej inwestycji jest jednak to, że dzięki wykwalifikowanej kadrze będziemy mogli nieść pomoc młodym ludziom. Składam gorące podziękowania na ręce starosty Adama Lubiaka, wszystkich zaangażowanych w ten proces radnych (gminnych i powiatowych) oraz urzędników obu szczebli samorządu – mówi Jacek Orych.

Ważna informacja:

Zapisy do filii poradni w Markach można realizować za pośrednictwem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie, ul. Legionów 85

tel. 22 546 81 84 tel./fax: 22 776 27 85

E-mail: [email protected]

Więcej
PPP Marki Zajączka (1).jpg

Kategorie

Kalendarz wydarzeń

pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz